Skocz do zawartości

Jaką wziąć grafikę?


  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką byś wybrał grafikę + inny sprzęt

    • GTX 580 + plus wentylatory
    • GTX 560Ti do SLI + XFX Black 850w, HAF 922, battlefield 3


Recommended Posts

Ja bym brał opcję numer dwa ale z jednym GTX560Ti.

Dlaczego? Ponieważ w ogromnej ilości gier GTX580 będzie się zwyczajnie marnował a kupować na zapas nie warto. Zaoszczędzone pieniądze wsadzić do portfela i za rok/półtora sprzedać tego GTXa560, dołożyć gotówki i kupić coś znacznie szybszego, mniej prądożernego, cichszego i nowocześniejszego.

 

Zawsze można za jakiś czas kupić też tego drugiego GTX560 ale wątpię by się to opłacało.

 

Chyba że lubisz bawić się w benchmarki. Jak tak to GTX580 jest lepszą opcją. Według mnie jednak strata pieniędzy.

Edytowane przez Szymon331
Link to post
Share on other sites

W konfiguracjach SLI/CF występują mikro przycięcia do tego większość gier nie wykorzystuje potencjału 2x GPU,

 

z dwojga złego myślę że już lepiej brać pojedynczego GeForca GTX580 np. od GIGABYTE ze swoim WindForce3 - dobry system chłodzenia z trzema wentylatorami, a alternatywa np. ~ MSI GTX580 Twin Frozr III, dwa wentylatory + grube heatpipy

Link to post
Share on other sites

No rozwiązanie WindForce 3X to znacznie lepszy pomysł niż referencyjna komora parowa na karcie ASUS'a. No chyba że mówimy o 3-slotowym ASUS'ie w wersji DirectCU II. Te karty będą znacznie chłodniejsze, cichsze a przez to lepsze do ewentualnego podkręcania. Referent potrafi być jednak uporczywy jeśli mowa o wydzielanym hałasie.

 

A ja mam płytę Gigabyte'a, kartę graficzną od ASUS'a, dźwiękową to samo i wszystko ekstra współgra :) Więc nie wiem w czym problem/.../

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...