Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie jakiś rok temu zmieniłem swój leciwy i5 2500k na coś nowszego. Postawiłem na najtańszy i najsłabszy Ryzen 3 1200 który był jakieś 10% wydajniejszy od starej i5. Jednak różnica przez nową technologię itp. dała mi skok około 50% wydajności na wszystkim. wymieniłem również płytę na aorus x470 ultra gaming oraz ramy na hyperx predatory 3333 MHz. Czasami wydaje mi sie, że mój stary zasilacz, który lat ma już chyba 7 (thermaltake 630W) modelu dokładnego nie pamiętam już umiera i odłącza zasilanie przy mocnym obciążeni itp. Grafikę mam GTX 980 ichill X4 herculez. Zastanawia mnie wymiana procka na coś to będzie odciążać trochę grafikę czytaj R5 2600 lub r5 1600 oraz zasilacz na be quiet dark power 11 550. Co o tym sądzicie? Czy warto wymienić może na razie sam zasilacz i poczekać na nowe ryzeny czy szukać już procka?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jeśli w grach, które masz teraz nie widzisz problemu to poczekaj na nowe procki, a zasilacz możesz wymienić już teraz jeśli masz do niego wątpliwości.

 

Teraz ceny ryzenów 2600 i 1600AF są chore i nie warto ich brać.

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie jakiś rok temu zmieniłem swój leciwy i5 2500k na coś nowszego. Postawiłem na najtańszy i najsłabszy Ryzen 3 1200 który był jakieś 10% wydajniejszy od starej i5. Jednak różnica przez nową technologię itp. dała mi skok około 50% wydajności na wszystkim. wymieniłem również płytę na aorus x470 ultra gaming oraz ramy na hyperx predatory 3333 MHz. Czasami wydaje mi sie, że mój stary zasilacz, który lat ma już chyba 7 (thermaltake 630W) modelu dokładnego nie pamiętam już umiera i odłącza zasilanie przy mocnym obciążeni itp. Grafikę mam GTX 980 ichill X4 herculez. Zastanawia mnie wymiana procka na coś to będzie odciążać trochę grafikę czytaj R5 2600 lub r5 1600 oraz zasilacz na be quiet dark power 11 550. Co o tym sądzicie? Czy warto wymienić może na razie sam zasilacz i poczekać na nowe ryzeny czy szukać już procka?

Złe myślisz - właśnie jak masz słabego procka to odciazasz kartę, powstaje bottleneck i nie pracuje ona na 100%. Z nowym prockiem będzie właśnie pracowała na 100% i rozwinie swoje skrzydła przy czym ja „obciazysz” co i tak chyba nie ma większego znaczenia bo chcesz wymienić zasilacz.

 

Czekać możesz w nieskończoność, 4000 nie przyniesie nic taniego na początku wiec nie sądzę ze nagle powstaną super okazje na 3300x czy coś w tym stylu, najwcześniej za rok. 2600 i 1600af rzeczywiście maja słabe ceny, chyba najsensowniej byłoby polować na ryzena 3600 w promocjach za 600-700zl

Link to post
Share on other sites

@Up niezależnie od cen Vermeera ludzie siedzący na Ryzen 1000 i 2000 będą masowo robili przesiadkę więc moim zdaniem będzie sporo opcji do przesiadki z R3 1200 (R5 i R7 z dwóch generacji) - a przy sporej podaży na rynku wtórnym ceny pójdą w dół, nie ma innej opcji.

 

Ja swojego 3600x też planuje wymienić chociaż to relatywnie świeży procesor.

Link to post
Share on other sites

Przy obecnych cena 1600AF i 2600 jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest 3600 albo za około 800pln (nowy) R7 2700 (opcja dla kogoś kto robi cos więcej na kompie niż tylko gra, choć i tak lepiej kupić za tą cenę 2700 niż 1600AF/2600 za 600pln).

 

ZASILACZ WYMIEN JAK NAJSZYBCIEJ.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przy obecnych cena 1600AF i 2600 jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest 3600 albo za około 800pln (nowy) R7 2700 (opcja dla kogoś kto robi cos więcej na kompie niż tylko gra, choć i tak lepiej kupić za tą cenę 2700 niż 1600AF/2600 za 600pln).

 

ZASILACZ WYMIEN JAK NAJSZYBCIEJ.

Zgadzam się, że idealnie byłoby dołożyć do 3600, ale może też poszukać używki 1600/1700/2600/2700 w rozsądnej cenie.

Link to post
Share on other sites

Przy obecnej cenie dolara ściągnij sobie ryzena 5 3500x. Jest to wersja procesora na na rynek Chiński. Taki 5 3600 z 6 wątkami zamiast 12. A jego cena w tym momencie to ok 470 zł czyli w sumie używany 5 2600.Aktualne ceny za 3 3300x też są nie do zaakceptowania po tym jak zrobil takie zamieszanie po premierze.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...