Skocz do zawartości

Naprawa słuchawek Sony MDR-XB950B1


Recommended Posts

Witam, jestem posiadaczem słuchawek Sony MDR-XB950B1.

 

Niestety dzisiaj stała się dla mnie tragedia a mianowicie zauważyłem dwa pęknięcia przy pałąku.

O słuchawki zawsze bardzo dbałem i nie wiem w sumie dlaczego pojawiły się te dwa pęknięcia.

Pytanie do was czy gwarancja takie uszkodzenie obejmie, czy raczej stwierdzą że to z mojej winy?

Co polecacie zrobić w tej sytuacji jeżeli nie gwarancja? Chyba opcja klejenia tego wydaje się słaba, a części zamiennej do tego nie znalazłem.

 

Słuchawki dla mnie mają bardzo dużą wartość i nie uśmiecha się mi wymiana na nowe a chciałbym żeby posłużyły mi jeszcze długi czas stąd moje pytanie...

 

Zdjęcia:

https://i.imgur.com/4Z2BaXE.jpg

https://i.imgur.com/p4oX7ea.jpg

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

Na gwarancję Ci tego nie przyjmą, bo "uszkodzenie mechaniczne z winy użytkownika".

Tak jest zawsze.

 

W zasadzie jedyną opcją jest spawanie tegoż, o ile jest to odpowiedni materiał. W instrukcji powinno być napisane, z czego są one zrobione.

Potem kupujesz odpowiedni klej "spawający" do danego rodzaju tworzywa, rozbierasz słuchawki, nakładasz klej w pokazany w instrukcji sposób, ściskasz na jakiś czas, et voila, naprawione.

Link to post
Share on other sites

Zawsze można jeszcze z rękojmi walczyć i UOKiK włączyć do akcji. Tyle, że w praktyce to i tak zachodzi kwestia dobrej woli bo jeśli te słuchawki mają >6 m-cy (o ile mnie pamięć nie myli) to udowodnienie winy leży na użytkowniku a to... bez drogiej ekspertyzy jest praktycznie niemożliwe. No chyba, że przepisy się jakoś w międzyczasie zmieniły.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zmienili to, jest rok obecnie, więc jeśli mają więcej niż rok, to nie ma co nawet popróbować z rękojmi, bo będą chcieli ekspertyzy a później mogą i tak nie uznać i koszta sądowe dojdą, więc się opłacać nie będzie... 

 

Jak mają więcej niż rok, to do producenta co najwyżej.

Jak mniej niż rok, to rękojmia i domniemanie wady... 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Oddałem na reklamacje do sklepu gdzie kupiłem, niestety uznali, że z mojej winy default_sad.png


Nie wiem czy jest sens dalej próbować - czyt. gwarancja do Sony.


Szkoda, że słuchawki za tyle kasy mają tak słabą jakość wykonania, że przy pedantycznym użytkowaniu potrafią pęknąć. O słuchawki zawsze bardzo dbałem...Posiadam również jakieś słuchawki no-name za 30 zł, tam pałąk jest solidniej wykonany.


Chyba pozostaje tylko wystawić je na sprzedaż może ktoś będzie chciał pobawić się w wymianę pękniętej części.


Bo kleić tego chyba nie ma sensu, chyba że jakoś zespawać tak jak wspomniał @slo1q. Nie doczytałem się w instrukcji co to za tworzywo ale z informacji internetowych jest to jakiś plastik.


Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...