Skocz do zawartości

Windows 10 - błędy memory management & Page fault in nonpaged area


Recommended Posts

Mam nowy komputer - ma miesiąc.
Złożony:
https://www.morele.net/komputery/dyski-i-nosniki-danych/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=664139 1

Wszystko działało bezbłędnie. Nawet uruchamiałem jakieś podprogramy testowe obciążające i nie było błędów.

Natomiast już dwa-trzy razy zaliczyłem niebieski ekran. Problem zawsze jest przy starcie systemu. Potem działa bez zająknięcia. W sumie nic nowego nie instalowałem, aktualizacje systemowe też są wstrzymane.

A teraz na podstawie podglądu zdarzeń
Pierwszy raz pojawił się błąd 29 czerwca 2020 - memory management
Pakiet błędów , typ 0
Nazwa zdarzenia: BlueScreen
Odpowiedź: Niedostępny
Identyfikator pliku CAB: 0

Podpis problemu:
P1: 1a
P2: 3f
P3: 555c3
P4: 727b1da
P5: 727d1da
P6: 10_0_18363
P7: 0_0
P8: 768_1
P9:
P10:

Po restarcie działało OK

Drugi raz chyba 2 lipca 2020 - w tym wypadku komputer zatrzymał się na ekranie biosa i trzeba było mu wyłączyć zasilanie
Pakiet błędów , typ 0
Nazwa zdarzenia: BlueScreen
Odpowiedź: Niedostępny
Identyfikator pliku CAB: 0

Podpis problemu:
P1: a0
P2: 10e
P3: a
P4: 9e4c
P5: e98d
P6: 10_0_18363
P7: 0_0
P8: 768_1
P9:
P10:

Trzeci raz dziś - Page fault in nonpaged area

Pakiet błędów , typ 0
Nazwa zdarzenia: BlueScreen
Odpowiedź: Niedostępny
Identyfikator pliku CAB: 0

Podpis problemu:
P1: 50
P2: fffff805386d4c66
P3: 10
P4: fffff805386d4c66
P5: 2
P6: 10_0_18363
P7: 0_0
P8: 768_1
P9:
P10:

Po restracie znów działa OK.

Przed pierwszym zawieszeniem, dzień wcześniej, chyba na zamknięciu systemu, jest również jakiś błąd:
Pakiet błędów 1683241530621358679, typ 5
Nazwa zdarzenia: RADAR_PRE_LEAK_64
Odpowiedź: Niedostępny
Identyfikator pliku CAB: 0

Podpis problemu:
P1: stellaris.exe
P2: 1.0.0.0
P3: 10.0.18363.2.0.0
P4:
P5:
P6:
P7:
P8:
P9:
P10:

Zrobiłem na razie tylko sprawdzenie RAM programem systemowym Windows, ale nie ma żadnych błędów.

Jakieś pomysły co dalej?

Link to post
Share on other sites

Sciagnij sobie MemTest86, nagraj na plytke albo pendrive i wystartuj program podczas uruchomienia systemu.Przetestuj kazda kosc z osobna zeby program wykonal pare petli - przewaznie trwa to kilka godzin.

Skoro komputer jest nowy i na gwarancji to masz tam jakies plomby zabezpieczajace przed otwarciem obudowy ? Mozesz w nim "grzebac" ?

Link to post
Share on other sites

Sciagnij sobie MemTest86, nagraj na plytke albo pendrive i wystartuj program podczas uruchomienia systemu.Przetestuj kazda kosc z osobna zeby program wykonal pare petli - przewaznie trwa to kilka godzin.

Skoro komputer jest nowy i na gwarancji to masz tam jakies plomby zabezpieczajace przed otwarciem obudowy ? Mozesz w nim "grzebac" ?

 Nie ma plomb

 

Jak oglądam Monitor niezawodności (nie wiedziałem że coś takiego jest) to widzę że w każdym z trzech opisanych przez mnie wypadków jest informacja że poprzedniego dnia komputer nie został prawidłowo zamknięty - w stylu "Poprzednie zamknięcie systemu przy 22:54:15 na ‎03.‎07.‎2020 było nieoczekiwane."

 

W sumie tak dokładanie nie pamiętam, ale chyba grałem poprzedniego dnia w stellaris. Z tym że jak dla mnie komputer zamykał się normalnie. Klikałem zamknij i się wyłączał

 

Memtesta miałem zamiar uruchomić, już go sciągnałem i zaintslaowałm na usb, ale nie wychodzi mi strat z niego ... w boot menu po prostu nie ma tego pendrive (jest inny, włożony na stałe gdzie mam backup)

Link to post
Share on other sites

Morele składało Ci komputer? Jeśli tak to wysyłaj na gwarancję. Zasilacz wybrałeś kiepski pod gry, Elementum to najbardziej podstawowa seria SilentiumPC.


Może być tak, że RAM jest źle wsadzony w gniazdo, wyjmij kości pamięci i wsadź z powrotem.

Link to post
Share on other sites

Jak bedziesz odpalal tego Memtesta to wyjmij na ten czas wszystkie inne nosniki (ten pendrive z backupem czy inne dyski zewnetrzne).

I tak jak kolezanka wyzej napisala jak nie dasz rady sie z tym uporac to nie ma za bardzo co kombinowac tylko odsylac na gwarancje skoro to nowy komputer.

Edytowane przez sebki1
Link to post
Share on other sites

Chciałbym uniknąć odsyłania całego komputera to minimum. Czyli wolałbym jeśli już odesłać samą pamięć, ale najpierw musiałby mieć pewność że to problem sprzętowy. Liczyłem nawet że mógłbym odesłać jedną kość, a druga by działała. Komputer jest mi potrzebny na bieżąco.

 

Komputer nie jest pod gry tylko pod internet i office.

 

Edytowane przez Judykator
Link to post
Share on other sites

Tyle że niebieskie ekrany były trzy razy tylko, a komputer uruchomiałem wielokrotnie więcej razy. Nawet przed chwilą i nic się nie stało. Czyli problem nie występuje za każdym razem (za każdym startem)

 

Chyba z memtestem najpierw powalczę. Z instrukcji wynika że można tam wybrać różne testy - który wybrać ??

Link to post
Share on other sites

Ryzeny 1 generacji mają zagwarantowane wsparcie dla pamięci max 2666mhz, wszystko powyzej to praktycznie overclocking na własne ryzyko i raczej nie podchodzi pod gwarancję. Może po prostu trafił ci się procek ze słabszym kontrolerem pamięci? Wyłącz w biosie AMP i ustaw niższe taktowanie ram, powinno pomóc. Tym bardziej że przy internecie i office różnicy ci to dużej nie zrobi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...