Skocz do zawartości

Wyświetla się tylko logo płyty głownej potem black screen.


Recommended Posts

Cześć, ogólnie sprawa wygląda od samego początku beznadziejnie jednak myślę ,że można jakoś zdefiniować problem, otóż dostałem od kumpla komputer, w sumie większość części, musiałem dokupić jedynie zasilacz oraz chłodzenie do procesora.

 

Zasilacz które dokupił to noname, jednak no wydawało mi się,że starczy i możliwe ,że starcza, oto specyfikacja

 

Zasilacz: Evo Labs e-600bl

Procesor : amd fx 6350

karta graficzna asus hd 7870 2gb i te 2 wentylatory ^^

Ramy 2x4gb gddr3

płyta główna : gigabyte ga 970a ud3 

 

Ogólnie wszystko jest kompatybilne, procesor bez wykrzywionych styków z nową pastą dobrze wyczyszczony alkoholem przed instalacją, jedynie problem był z kartą graficzną ^^ Kolega używał na niej metody pieczenia karty, jednak 2 razy mu się udało i finalnie karta do końca normalnie śmigała. 

 

Na początku złożyłem kompa jednak w zasilaczu miałem jedną wtykę na pci 6pinową, ta karta ma dwa wejścia, kolega ponoć na jednym jechał ale miał corsair 750w, to może mu starczyło, nie wiem, ja dokupiłem adapter na molex i są dwie zielone diody. Wcześniej gdy miałęm na 1 złączu to wszystko się odpalało, wentylatory działały słychać było że śmiga, jednak był brak sygnału hdmi. Stwierdziłem że chodzi o ten drugi kabelek więc dokupiłem adapter, miało to miejsce dzisiaj ^^. Komp się odpalił, jednak włącza się jedynie obraz gigabyte(logo płyty głównej jedynie z podpiskiem na dole jak wejscia w biosa itp itd) po około 3 skeundach nastepuje czarny ekran komp caly czas dziala hdmi caly czas laczy, po prostu czarny ekran. Usb nie działa w sensie nie czyta pendrive samo a nie mam jak wejsc w biosa bo klawiatura nie lapie, podlaczam pod 2.0 usb, w kazde probowalem z przedniego panelu i od plyty głownej(przedni panel podlaczony) jednak wiem ,ze klawa działa bo mogę f-locka kliknac normalnie i miga dioda. Nie wyskakuje mi zaden blad ani nic tylko logo mobo i czarny ekran a komp chodzi. Próbowałem wiele rzeczy, kołki dystansowe i obudowa w porządku, rozbieralem go i skladałem juz z 4 razy. Resetowałem cmos itp itd. 

 

(Klawiatura działa ten przycisk f-key jednak do biosu wejsc nie moge ani zupelnie nic.)

 

Oto co rozważam: Problem z ramem, jednak próbowałem obydwie kości, wszystkie sloty(oczywiście według zaleceń głównie uzywam nr 2,4) i jak jest w którym kolwiek slocie nawet jedna kość to tak samo odpala sie do tego momentu, gdy nie ma w slotach ramu nie odpala się sygnal z hdmi w ogóle.

 

Oprócz tego rozważam wymiane bateri CR2032, wydaje mi się ,że to także może być przyczyna.

 

Inna opcja to zakup adaptera do drugiego molexa w zasilaczu i zrobienie kolejnego 4pinowego ATX ponieważ mam podpięte na 4 piny tylko(wiem ,że tyle z reguły starczy, ale nie znam się aż tak)

 

 

Ogólnie jestem świadom ,że cały zestaw jest miernej jakości i może być kulawy, wiem ,że mam słaby zasilacz i możliwe, że to jego wina, jednak normalnie odpala nie wygasza się nie wiem. Liczę na jakaś pomoc z waszej strony bo masakra :D Dzieki

 

 

 

Edit: Poza tym to logo gigabyte jest w jakiejs dziwnej rozdzielczosci, ledwo sie miesci, w ustawieniach monitora nie da sie tego wyregulować a do biosu jak mowiłem wejśc nie moge :/

 

Jeśli chodzi o te Ramy to wiem,że można spróbowąć jeszcze gumką poczyścić je, tak tez jutro spróbuję bo sklep zamkniety ^^

Edytowane przez Sebosian
Link to post
Share on other sites

Zasilacz kategorycznie do wymiany, no name nigdy nie ma tyle mocy co jest napisana na tabliczce znamionowej. Drugim problemem jest ta ciągle wygrzewana karta, mogło ją trafić od tego zasilacza. Czy przy logu producenta pojawia się informacja o błędzie CMOS?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Siemasz, dzieki za odpowiedź, nie wyświetla się żadnej błąd o niczym po logu płyty, rozważam zmiane zasilacza, lecz przed chwilą ten za 150zł kupiłem, teraz wypadałoby jakiś markowy do 300 kupić, możecie coś polecić? jeśli chodzi o kartę to od zasilacza tego raczej ją nie trafiło, bo kolega korzystał z niej na corsair 750w. Dzieki:)

Link to post
Share on other sites

Ja bym sprawdził dysk, może ma błędy i przez to nie bootuje. No ale jak nie działa usb to będzie problem, może jakiś system live z płyty jeśli jest napęd? Albo wyjąć go i podłączyć do czegoś sprawnego. Baterię 2032 można podmienić jak najbardziej

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ogólnie dysk czy podłączony czy nie - to samo. Mam 4 różne dyski, słyszę po rozruchu ,że 2 przynajmniej działają, jednak tak jak mówię, czy podłączony czy nie - bez różnicy, więc nie wiem. Napędu nie mam niestety :( Byłem w sklepie ale nawet ołówka z gumką nie ma, więc nie mam jak ramu przeczyścić, skocze dziś kupić także baterię nową. Dzięki za wszystkie odpowiedzi dalej czekam na sugestie :- )

Link to post
Share on other sites

Skoro byl problem z karta graficzna ktora byla 'wypiekana" 2 razy to moze tutaj tkwi problem.Nie masz przypadkiem jakiejs karty graficznej na podmianke bo widze ze zarowno procesor jak i plyta nie posiadaja zintegrowanej grafiki ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niestety nie mam, kolega przed użyczeniem mi zestawu sprawdził kartę i działała przy jego konfiguracji(2tyg temu) Ja jedyny problem z nią jaki miałem to to ,że początkowo było tylko na 1x6pin podłączona :D Dzieki za sugestie, możliwe ,że w tym rzecz, jednak wydaje mi się ,że problem tkwi głębiej..

 

Update, wyjąłem baterię z płyty głównej i odpala sie idealnie tak samo z baterią i bez - może w tym faktycznie siedzi problem.

 

 

Grafiki zintegrowanej nie ma niestety.... ułatwiłoby to sporo sprawe :D


Znalazłem inną myszkę na kabel i podłączyłem ją pod USB z przedniego panelu, tak samo działa - to znaczy dioda na myszce działa itp reaguje, jednak kursora nie ma w zadnym momencie oczywiście - wiec usb działa, płyta główna coś nie czyta żeby od biosu wejść i pendrive nie odpala sie sam bootowalny(wiem ,że czasem się sam odpali z systemem nawet gdy nie jest w priority ustalone) HDD mam nie podłączony z resztą tak jak mówie, czy podłączony czy nie - to samo. Gdy podłączam HDD słyszę jak jest rozruch potem trochę przycisza, może to faktycznie wina HDD? Czy taka sytuacja może mieć miejsce gdy dysk twardy jest nie podlaczony/uszkodzony?


Ram przeczyściłem, baterię wymieniłem i bez rezultatu niestety

Edytowane przez Sebosian
Link to post
Share on other sites
Czy taka sytuacja może mieć miejsce gdy dysk twardy jest nie podlaczony/uszkodzony?

Powinno wyświetlać komunikat o braku urządzeń, coś w stylu "no bootable device found"

 

 

Ram przeczyściłem, baterię wymieniłem i bez rezultatu niestety

 

To niedobrze bo po ci cichu liczyłem że to załatwi sprawę. Jest też szansa (niewielka) że bios padł, w tym przypadku przelutowanie albo zaprogramowanie ale nie każdy serwis się tym zajmuje.

Ta karta graficzna też podejrzana, podmianka by sporo wyjaśniła czy to problem z nią czy z czymś innym. To samo z zasilaczem. Jeszcze jedno pytanie, czy masz podłączony do płyty głośniczek taki mały? Pika przy włączaniu? Obraz jest całkiem czarny czy są jakieś cyferki w rogu?

E: Masz dostęp do klawiatury na PS/2?

Edytowane przez zbiku90
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chodzi ci o beeper? niestety nie miał kolega i nie ma go:/ Diody mam podłączone czasem coś miga na czerwono gdy przytrymuje i wyłączam:P 

 

Kurde no nie mam pojęcia, a możliwe,że ziomek podkręcał ten procesor, niby resetowałem biosa, ale no nie wiem, ta sama płyta, ten sam procesor, może to zostało i dlatego nie czyta:/ Jeszcze spróbuję jakoś zresetować CPU i zobaczymy

 

Dzieki bardzo wszystkim za pomoc :)

 

 

Jeśli chodzi o to czy coś się wyświetla po zniknieciu post screenu - raczej nie, chociaż czasem mam wrażenie,że gdy przytrzymam wyłącznik to w momencie wyłączenia kompa mignie sygnał o jakimś błędzie, nie jestem pewien bo nie zawsze to sie zdarza, ale cos jest na rzeczy. Więc może to w jakiś sposób wina karty? no ale wątpie, bo zawsze do tego samego momentu by wyswietlala a potem nie czytała? poza tym nie wypina mi hdmi więc dziwne.

 

 

Zaraz zrobię i dodam zdjęcie jak to w ogóle wygląda, przybliżę sprawę

 

 

Jeszcze jedno spostrzeżenie -  ten procesor wymaga podłączenia 125W, ja mam napięcie 12V na atx - nie znam się na tym, ale może za mało? W sensei mam podłączone na 4 pin, w plycie jest mozliwosc na 8.. Jak myślicie?

 

 

Kolejna kwestia jest taka,że rozdzielczość jest do du*y, może wyświetla faktycznie się gdzieś w lewym górnym rogu jakiś error message, ale po prostu nie mieści się na to na ekranie ? Z resztą zrobię za sekundkę zdjęcie i dodam bo monitor chwilowo zajęty  :o

 

Czy nie da się jakoś ustawić pendrive zrobić tak bootowalnego żeby zawsze z pierwszego miejsca szedł? Wtedy bym tak na lapku zrobił i może by się rozruszał... nie wiem

 

 

Edit #5 Nie mam niestety takiej klawiatury :D Też o tym myślałem

 

125a60b90fb62.jpg

Edytowane przez Sebosian
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...