Skocz do zawartości

Recommended Posts

mój MSI Gaming X 5700Xt boostuje praktycznie non stop w okolicach 2050Mhz na rdzeniu . więc chyba dobrze boostuje. co do jego kultury pracy to ja jednak bym trochę ponarzekał , nie jest tak cichy jak ja bym chciał, ale jest cichszy od Msi Gamiing GTX 1080.

Ale jak uznają je za jednego z cichszych to nawet nie chce mi się wyobrażać jak muszą wyć te gorsze modele , jak MECH, czy EVOKE ;) . żeby nie było moja buda to SPS Regnum RG4T z sześcioma wentylatorami, podłączonymi do regulatora i ustawione na LOW, Fakt że jak je ustawię na high to jest 10 stopni mniej . Ale Gaming X jako karta sama w sobie piękna, a chłodzenie potężne , no i za MSI przemawia 3 lata gwarancji a chyba Szafirkowe karty mają 24mc.

Miałem do testów 1080 też Gaming i wg mnie bardzo cichy, też jeden z lepszych 1080, a jak XT jest jeszcze cichszy i mimo to przeszkadza głośność to trzeba miec naprawdę wyczulone uszy :o

 

 

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Dobre konstrukcje niereferencyjne to nie tylko poziom hałasu i temperatury, ale też PCB, czujniki, chłodzenie VRM i VRAM, czasami multi bios. Niektórzy producenci oszczędzają na układach i dają tyle żeby to jakoś działało, a po jakimś czasie pada np. sekcja zasilania, bo układów było mniej i były bardziej obciążone niż przy większej ilości, gdzie to obciążenie byłoby lepiej rozłożone. Są też sytuacje że na premierę np. karty producent niereferenta daje wypasioną płytkę, a w następnej rewizji jak już opinia będzie wyrobiona z recenzji, to płytkę kastrują. Byle żeby podziałało przez okres gwarancji, a po niej niech klient kupuje nowe, ale to też wina samych konsumentów że kupują oczami i karty przez to mają więcej świecidełek albo cienki plastikowy backplate, który pełni tylko funkcję estetyczną, bo karty na pewno nie usztywnia.

Edytowane przez DeXtrous
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Up to to. Pulse do Gaming X traci 1-2°C na rdzeniu oraz bagatela 8 dB! Nitro wypada praktycznie porównywalnie ale Szafir jest też zazwyczaj droższy od MSI.

Wg Ceneo to Nitro jest jakieś 50 zł tańsze od Gaming X (5700XT). 

Link to post
Share on other sites

Słowo-klucz: "zazwyczaj" ;) wiem, bo dostałem dwa osobne pytania na PW o te karty i jak patrzyłem to Szafir był droższy ale to było jeszcze w czasach przedKoronnych.

 

Jeżeli Nitro+ jest tańsze od MSI to ja bym się nawet nie zastanawiał - szczególnie że GW u Szafira to też 3 lata (większość sklepów NADAL podaje błędnie, że 2).

Link to post
Share on other sites

No ja miałem RXa470 który padł dwa miesiące po skończeniu dwuletniej gwarancji, uszkodzoną kartę sprzedałem i zdziwiłem się że w ciągu jednego dnia mi poszła za wcale nie takie małe pieniądze jak na uszkodzoną, potem dowiedziałem się dlaczego, ktoś mi pisał że te karty miały 3lata u producenta i mogłem wysłać bezpośrednio do serwisu Sapphire.  

Edytowane przez RBX100
Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak, tyle że sklep daje od siebie tyle, co musi - 2 lata a następnie umywa ręce. Co w przypadku Szafira jest dosyć kłopotliwe, bo oni z definicji nie przyjmują zgłoszeń od klientów indywidualnych tylko właśnie od sklepów / dystrybutorów. Wyjątek stanowił do tej pory właśnie przykład Polski, gdzie sklep po 2 latach nie chciał już mieć nic wspólnego z produktem więc RMA zaczeły do Szafira trafiać przez Rzecznika Praw Konsumenta (czy jak tam się ta funkcja nazywa) stąd skup produktu ceny za towar bez GW odbywał się na rynku wtórnym po o wiele wyższych cenach niż normalnie. 

Link to post
Share on other sites

@Up to to. Pulse do Gaming X traci 1-2°C na rdzeniu oraz bagatela 8 dB! Nitro wypada praktycznie porównywalnie ale Szafir jest też zazwyczaj droższy od MSI.

Tylko że pulse sam w sobie jest lepiej wykonana kartą.

 

Jakie zegary wypluwać i 5500XT?? (na ustawieniach stockowych)

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites

Pytasz mnie jakie zegary robi 5500 XT?

Jeśli Sapphire 2 lata dają to na pewno bym nie brał.

 

Czemu mówisz że sklepy podają błędnie? Podają ile podają, potem walcz z nimi przez rzeczników, słabo...

Producent daje 3 lata, tylko musisz to przez sklep załatwiać. W Szwecki nie ma problemu.

Ok, ogarnąłem. 10 min test w Valley Ultra 1440p: 1840-1856

 

lZYeqkQ.jpg

Link to post
Share on other sites

Czemu mówisz że sklepy podają błędnie? Podają ile podają, potem walcz z nimi przez rzeczników, słabo...

 

Dlatego ja wole kupować w dużych sklepach komputerowych takich jak: X.KOM, MORELE, KOMPUTRONIK itp., tam zawsze przyjmują reklamację. Szkoda czasu na szarpanie się z małymi sprzedawcami itp.

 

 

 

U rzecznika też nie zbyt ciekawie, z reguły firmy się jego nie boją, bo jego główne zadanie to poinformowanie Ciebie o Twoich prawach, jedynie co może praktycznego zrobić to wysłać pismo do cebuliańskiego sprzedawcy (tam gdzie zakupiłeś sprzęt)

 

i jak już dostaną ten list to mają tam chyba 14 dni na wyjaśnienie, przeważnie odpisują swoje mądrości (takie jak tu), potem i tak musisz się po sądach tłuc... Albo idziesz z tym na wykop.pl :D i robisz im zemstę w postaci turbo anty-reklamy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tylko że pulse sam w sobie jest lepiej wykonana kartą.

A to skąd wyciągnięta informacja? Na jakiej podstawie tak mówisz, że Pulse jest lepiej wykonany niż Gaming X, w czym? Kto tak powiedział? Bo coś myślę sobie to wymyśliłeś na poczekaniu.

 

Całkowicie ignorujesz testy szanowanych portali gdzie Gaming ma wyższe taktowania, jest z reguły zimniejszy lub porównywalny i zdecydowanie cichszy. W czym te lepsze wykonanie? 

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

No dobra 5700XT Gaming X im się udał czego nie można powiedzieć o innych Navi, Sapphire nie zrobiło chyba ani jednego kiepskiego Navi czy to 5500XT, 5600XT czy 5700 wszystkie modele można uznać za udane jako do marki mam większe zaufanie.  

Link to post
Share on other sites

No dobra 5700XT Gaming X im się udał czego nie można powiedzieć o innych Navi, Sapphire nie zrobiło chyba ani jednego kiepskiego Navi czy to 5500XT, 5600XT czy 5700 wszystkie modele można uznać za udane jako do marki mam większe zaufanie.  

Nie ma co oceniać wcześniejszych kart, bo to nie ma żadnego przełożenia. Mówmy o 5700 XT, a nie staruszkach typu RX 570 czy 580. Tam to Pulse i Nitro były jednymi z najlepszych, faktycznie, ale jak mówimy o 5700 XT to mówmy o XT. Zaufanie tu nie ma nic do rzeczy tylko czyste fakty.

 

 

Ja miałem dwie gaming oc od Gigabyte i obecną nitro +. Ten od Gigusia to tragedia w  porównaniu z moją obecną( gorąca, wcale nie taka cicha i wykonanie też średnie)

Miałeś dwie 5700XT gaming? W jakim celu? W większości testach źle nie wypada ten model, więc nie za bardzo wiem czemu gorąca. I co to jest gorąca? 80C na rdzeniu i 110 hotspot?

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

jc. to tu jest za 1899pln ale jakaś kombinacja alpejska bo "za 12 - 21 dni w punkcie" wiec nie wiadomo jak z gwarancją.

https://allegro.pl/oferta/sapphire-nitro-radeon-rx-5700-xt-8g-8192-mb-gddr6-8911307692?utm_feed=c9faa3c7-f817-45a7-9529-84b750279de2&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed#

150 złotych oszczędności nie jest warte ewentualnych problemów w przyszłości

https://foxkomputer.pl/pl/p/Karta-graficzna-Sapphire-Radeon-RX-5700-XT-NITRO-8G-GDDR6-/9463

Link to post
Share on other sites

Nie ma co oceniać wcześniejszych kart, bo to nie ma żadnego przełożenia. Mówmy o 5700 XT, a nie staruszkach typu RX 570 czy 580. Tam to Pulse i Nitro były jednymi z najlepszych, faktycznie, ale jak mówimy o 5700 XT to mówmy o XT. Zaufanie tu nie ma nic do rzeczy tylko czyste fakty.

Przecież napisałem że Sapphire nie zrobiło chyba ani jednego kiepskiego Navi a o Polarisach nie wspominam nawet. Sapphire rzadko kiedy zepsuje jakiś model. 

 

Link to post
Share on other sites

Ostatnim mniej udanym (jak na Szafira) Radeonem był RX 480 Nitro - nie był tragiczny ale wyraźnie odstawał temperaturowo od np MSI Gaming X. Przy RX 580 temat już poprawili podczas gdy MSI zje*ało sprawę, bo ich 580 Gaming X nie trzymał deklarowanych zegarów bez podniesienia Power limitu.

Link to post
Share on other sites
Miałeś dwie 5700XT gaming? W jakim celu? W większości testach źle nie wypada ten model, więc nie za bardzo wiem czemu gorąca. I co to jest gorąca? 80C na rdzeniu i 110 hotspot?

Chciałem sprawdzić bo na zagranicznych recenzjach wypadła dobrze, z kolei Lipton ocenił ją bardzo negatywnie. Po tygodniu użytkowania postanowiłem ją oddać do sklepu. Hotspot ponad 110 stopni do tego temperatura samego rdzenia z 80 i RPM skakało nawet do 2000 RPM.

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

A to skąd wyciągnięta informacja? Na jakiej podstawie tak mówisz, że Pulse jest lepiej wykonany niż Gaming X, w czym? Kto tak powiedział? Bo coś myślę sobie to wymyśliłeś na poczekaniu.

 

Całkowicie ignorujesz testy szanowanych portali gdzie Gaming ma wyższe taktowania, jest z reguły zimniejszy lub porównywalny i zdecydowanie cichszy. W czym te lepsze wykonanie? 

Są kanały na YT które analizują płyty PCB i układy użyte do ich budowy. Proponuję pooglądać.

Pytasz mnie jakie zegary robi 5500 XT?

 

Producent daje 3 lata, tylko musisz to przez sklep załatwiać. W Szwecki nie ma problemu.

Ok, ogarnąłem. 10 min test w Valley Ultra 1440p: 1840-1856

 

lZYeqkQ.jpg

 

A co to dokładnie za model karty??

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...