Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wystarczy zobaczyć gdzie była np taka 1060 6GB jeszcze 2 lata temu a gdzie jest dzis względem swojego konkurenta. 

Kiedyś 1060 6GB była wydajniejsza od RX580 a dziś walczy z RX570.

 

Tu nie chodzi o postarzanie produktu tylko porzucenie wsparcia.

Edytowane przez mbe13
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

to jest postarzenie

 

najbardziej widoczne i  najstarsze to regulowanie jakością obrazu dla nowego produktu  jest najniższy preset

 

znane  już od żółwia w 3dmarku

 

https://pclab.pl/art3068-9.html

 

 

i później obserwujemy tego  typu  przycięty obraz na  najnowszym produkcie

 

drugie nieco nowsze to sterownie zegarem na uncore jakies 4,5zegarow ktore jest w widełkach

 

 

i żaden test z portali ani tego nie sprawdził ani nie wykryje z ta śmieszna procedura

 

to co portale naprodukowały na ten temat to bym sie wstydził publikować.laicka wiedza

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Wystarczy zobaczyć gdzie była np taka 1060 6GB jeszcze 2 lata temu a gdzie jest dzis względem swojego konkurenta. 

 

Kiedyś 1060 6GB była wydajniejsza od RX580 a dziś walczy z RX570.

 

Tu nie chodzi o postarzanie produktu tylko porzucenie wsparcia.

To nie ma żadnego sensu co mówisz, bo pisałeś że 1660 będzie konkurować z 1080. Niby na jakiej podstawie?

 

Podałeś przykład 1060 i RX 580. Te karty od samego początku konkurowały, raz jedna była lepsza raz druga, ale potem RX wysunął się przed szereg. Ale to jest ta sama półka wydajnościowa. Gdzie w tym aż 1080 i dlaczego nagle porównujesz dwie karty NV, a nie kolejnej AMD?

 

To AMD polepsza wydajność z czasem, a nie że porównujesz dwie karty NV które się niby zjedzą jak pasożyty w bratobójczej walce? Nie ma szans.

Link to post
Share on other sites

To nie ma żadnego sensu co mówisz, bo pisałeś że 1660 będzie konkurować z 1080. Niby na jakiej podstawie?

 

Podałeś przykład 1060 i RX 580. Te karty od samego początku konkurowały, raz jedna była lepsza raz druga, ale potem RX wysunął się przed szereg. Ale to jest ta sama półka wydajnościowa. Gdzie w tym aż 1080 i dlaczego nagle porównujesz dwie karty NV, a nie kolejnej AMD?

 

To AMD polepsza wydajność z czasem, a nie że porównujesz dwie karty NV które się niby zjedzą jak pasożyty w bratobójczej walce? Nie ma szans.

Przed turingami 1060 6GB była sumarycznie wydajniejsza od 580 i tylko w Grach na Vulkanie 570 zbliżyła się do 1060 6GB.

 

AMD nie polepsza żadnej wydajności tylko cały czas wspiera karty czego NV nie robi skupiając się tylko na najnowszej generacji. Tu nie ma żadnej magii. Po prostu NV porzuca wsparcie i to jest cała tajemnica. Patrząc na ostatnie 10lat jest to powtarzający się scenariusz:

7970 który rywalizował z 680 dziś spokojnie daje radę GTX 780.

290x który 780Ti dziś potrafi podjechać 980 ect.

 

Trochę łyknij historii kart i czytaj ze zrozumieniem bo ewidentnie masz z tym problem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No no, już gdzieś to słyszeliśmy ("Nie ma najmniejszych szans, żeby Vega 64 chociażby zbliżyła się do 1080 Ti"). Tymczasem: Wolfenstein 2, RDR2, Control :D

Ja tego nie słyszałem nigdzie. Ale wątek nie tyczy tego, że starsze AMD doganiają NV przez dopracowywanie sterowników czy lepszą prace w środowisku Vulkan.

mbe13 uznał, że nowe, 2 półki słabsze NV (1660) miałyby dogonić starsze, ale DUŻO wydajniejsze karty tej samej firmy, jak 1080 GTX. Z jakimi kartami tej samej firmy (NV), choć raz widzieliśmy sytuację analogiczną?

 

Może 1030 GTX dogoniło 780 GTX, co?

 

Ironia.

 

 

 

Trochę łyknij historii kart i czytaj ze zrozumieniem bo ewidentnie masz z tym problem.

 

Znam doskonale historię kart, bo siedzę w tym od 20 lat i póki co nie umiesz napisać podobnej sytuacji o której mówisz, która w ten sposób wypadłaby w testach.

 

Umiem czytać w zrozumieniem. Napisałeś że 1660 dogoni 1080 gtx, to jest porównanie w obrębie jednej firmy, a do tego zupełnie innych półek wydajnościowych, a teraz przekręcasz wszystko by wyszło że chciałeś porównać karty tej samej półki wydajnościowej AMD i Nvidii.

 

Przed turingami 1060 6GB była sumarycznie wydajniejsza od 580 i tylko w Grach na Vulkanie 570 zbliżyła się do 1060 6GB.

Kolejne teoretyzowanie bez podparcia w realiach. To jest wynik z testu premierowego.

 

wydajnosc.png

 

 

7970 który rywalizował z 680 dziś spokojnie daje radę GTX 780.

290x który 780Ti dziś potrafi podjechać 980 ect.

 

Kolejny raz podajesz jak AMD zbliża się do NV i żadnego testu potwierdzającego bratobójczą rywalizację 2 kart Nvidii.

 

Kolejny raz powtarzam, że mówiłeś, że stare NVIDIE, o 2 klasy słabsze , zbliżają się do nowych NVIDII, 2 klasy lepszych.

 

Jak nie podasz takich testów potwierdzających to znaczy, że wróżenie z fusów i teorie spiskowe.

 

Konkrety, dowody.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

1660 Ti (nie 1660, 1660S) POTRAFI dogonić gtx 1070 (nie 1070 Ti, nie 1080) - stąd praktycznie porównywalne ceny na rynku wtórnym (towar z gw, kolega @korzych może powiedzieć coś więcej, bo chyba wagonami to przerabia patrząc po zawartości giełda/sprzedam :D)

 

Ja też sobie nie przypominam takiej sytuacji, szczególnie że stare, około-topowe NV (np gtx 780 Ti) też potrafią się "przyjemnie starzeć".

 

Przy Turingu zaś mamy sytuację odwrotną nawet, bo wzięty na warsztat 1080 Ti nadal potrafi skopać 2070S (regularnie lejąc 2070).

 

Link to post
Share on other sites

1660Ti porównywalne do 1070 to ja rozumiem, ale od momentu premiery tak było i nie jest to reakcja na sterowniki, a na typowe wyparcie jednej karty drugą. Ale żeby zwykła 1660 dociągała do 1080 to nie ma szans. O to mi się rozchodzi bo tak powiedział user powyżej. Podobnych sytuacji z przeszłości też nie znam. Chętnie się uświadomię, jeśli jest taka sytuacja.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Ja też takich sytuacji nie kojarzę, no chyba że porównanie będzie na przestrzeni 4-5 generacji, wtedy taki 1650S spokojnie rozjeżdża wspomnianego wcześniej 780 Ti.

 

Ano, ale to nie kwestia sterowników, a już rozwoju technologicznego samych kart.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Ja tego nie słyszałem nigdzie. Ale wątek nie tyczy tego, że starsze AMD doganiają NV przez dopracowywanie sterowników czy lepszą prace w środowisku Vulkan.

mbe13 uznał, że nowe, 2 półki słabsze NV (1660) miałyby dogonić starsze, ale DUŻO wydajniejsze karty tej samej firmy, jak 1080 GTX. Z jakimi kartami tej samej firmy (NV), choć raz widzieliśmy sytuację analogiczną?

 

Może 1030 GTX dogoniło 780 GTX, co?

 

Ironia.

 

 

 

 

Znam doskonale historię kart, bo siedzę w tym od 20 lat i póki co nie umiesz napisać podobnej sytuacji o której mówisz, która w ten sposób wypadłaby w testach.

 

Umiem czytać w zrozumieniem. Napisałeś że 1660 dogoni 1080 gtx, to jest porównanie w obrębie jednej firmy, a do tego zupełnie innych półek wydajnościowych, a teraz przekręcasz wszystko by wyszło że chciałeś porównać karty tej samej półki wydajnościowej AMD i Nvidii.

 

Kolejne teoretyzowanie bez podparcia w realiach. To jest wynik z testu premierowego.

 

wydajnosc.png

 

 

 

Kolejny raz podajesz jak AMD zbliża się do NV i żadnego testu potwierdzającego bratobójczą rywalizację 2 kart Nvidii.

 

Kolejny raz powtarzam, że mówiłeś, że stare NVIDIE, o 2 klasy słabsze , zbliżają się do nowych NVIDII, 2 klasy lepszych.

 

Jak nie podasz takich testów potwierdzających to znaczy, że wróżenie z fusów i teorie spiskowe.

 

Konkrety, dowody.

 

Potwierdziłeś to co napisałem - 1060 6GB szybsza od RX580.

 

A dzis https://www.purepc.pl/test-amd-radeon-rx-5500-xt-vs-nvidia-geforce-gtx-1650-super

 

 

Dziś 1060 6GB częściej rywalizuje z 570 jak z 580.

Link to post
Share on other sites

https://www.purepc.pl/test-amd-radeon-rx-5500-xt-vs-nvidia-geforce-gtx-1650-super

Przeglądając te^ testy wynika że:

 

 

3DMark Time Spy DX12

  • RX580
  • GTX1060
  • RX570

 

Assassin's Creed: Odyssey

  • GTX1060 
  • RX580 
  • RX570

 

Battlefield V

  • RX580
  • RX570
  • GTX1060

 

Far Cry: New Dawn

  • RX580
  • GTX1060
  • RX570

 

GRID

  • RX580
  • GTX1060
  • RX570

 

Kingdom Come: Deliverance

  • RX580
  • RX570
  • GTX1060

 

Metro Exodus

  • GTX1060
  • RX580
  • RX570

 

Shadow of the Tomb Raider

  • RX580
  • GTX1060
  • RX570

 

Witcher 3: Blood & Wine

  • GTX1060
  • RX580
  • RX570

 

Wolfenstein II (Vulkan)

  • RX580
  • RX570
  • GTX1060

 

----------------TESTY Z OC----------------

 

3DMark Time Spy DX12

  • GTX1060 (OC)
  • RX580 (OC)
  • RX570 (OC)

 

Metro Exodus

  • GTX1060 (OC)
  • RX580 (OC)
  • RX570 (OC)

 

Witcher 3: Wild Hunt

  • GTX1060 (OC)
  • RX580 (OC)
  • RX570 (OC)

 

Wolfenstein II (Vulkan)

  • RX580 (OC)
  • RX570 (OC)
  • GTX1060 (OC)

 

__________________________________

wygrana = 1pkt, po przeliczeniu wychodzi:

 

 

RX580 vs GTX1060

....8pkt.........6pkt......

 

 

RX570 vs GTX1060
....4pkt.........10pkt......
 
 
Wszystko jasne?  :D
RX580 > GTX1060 >> RX570
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Właśnie jestem przed zakupem karty do R5 3600, tak na 2 lata.

Są dwie promocje w weekend, z której lepiej skorzystać?

Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER GAMING OC 6GB GDDR6 192bit   -   1099 zł

PowerColor Radeon RX 5600 XT V2 - 6GB GDDR6 RAM   -   1099 zł (w sklepie proshop)
Domyślam się, że RX 5600 XT jest z 10% szybszy, ale chodzi mi też o te konkretne modele i ich kulturę pracy, niezawodność, itp.

Link to post
Share on other sites

Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER GAMING OC 6GB GDDR6 192bit  Nie wiem co to za promocja skoro ta karte pzna kupić już za 1069pln https://www.euro.com.pl/karty-graficzne/gigabyte-karta-grafi-giga-1660-1660-oc-6g-6gb.bhtml?gclid=Cj0KCQjw0YD4BRD2ARIsAHwmKVmuPFzvxnAi5dNnUVUYQZyrg2xDNZZBBdi5dXEdy4cPdsNz53hoysIaAl0gEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

A jesli zależy ci na ciszy to GigaByte nie jest dobrym pomysłem.

Obecnie z Navi nie ma żadnych problemów.

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites

Tą którą wrzuciłeś to jest zwykłe 1660, bez Super.

Ten Gigabyte, który wrzuciłem ma 3 wentylatory zamiast dwóch, może to sprawi że będzie cichsza?
A jak wypada 1660S w porównaniu z tym RX 5600XT ?

 

edit: chyba sobie odpuszczę tego RX 5600. Przejrzałem opinie o sklepie, dość sporo negatywów, a do tego doczytałem o zwrocie w ciągu 14 dni i jest podany adres w Danii, więc w razie czego sporo problemów.

Edytowane przez Arek1980
Link to post
Share on other sites

Gigabyte w wersji OC / Windforce OC (2 wentyle), pomimo obecności trybu pasywnego, mają skopany firmware - karta po przekroczeniu 60-paru °C odpala wentyle na chwilę na max, co jest zupełnie niepotrzebne bo aż tak szybko się nie nagrzewa. Z tego co słyszałem, to wersje Gaming OC (3 wentyle) nie cierpią na tą dolegliwość.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...