Skocz do zawartości

RX570 - niepoprawne działanie monitora na DVI


Recommended Posts

Hej, mam pewien problem z moim rx570, a dokładniej mówiąc z monitorami, które podłączam pod dvi. Na 1 monitor mam nitro po hdmi. 2 monitor to jakiś stary samsung 20 cali na vga, rozdzielczość jego to 1080p. Samsung był podłączony takim adapterem i ekran raz działał, a raz nie. Ogólnie sprawa wyglądała tak, że komputer był włączany z dwoma monitorami, pojawiało się logo msi (taką mam płytę) i po chwili był ekran logowania do windowsa, po zalogowaniu oczywiście monitor po dvi nie działał. Żeby zadziałał to musiałem wypiąć adapter dvi z karty, odczekać kilka sekund i wtedy go podpiąć do karty. I po takim zabiegu monitor działał. Jednakże wystarczyło odpalić jakąś grę żeby ten drugi monitor się wykraczył i koniec, reset kompa, wyciąganie kabla... Dokładnie tak samo się dzieje jak przełączę komputer w hibernację, po uruchomieniu drugi monitor nie działa. Podpiąłem sobie starego della, który ma fabrycznie złącze dvi i ten monitor startuje razem z acerem, wszystko działa, do czasu... Poszedłem zrobić sobie kolację, ekrany się wygasiły. Siadam do komputera, ruszam myszką i nitro się włączył, a na dellu pojawiły się pasy rgb (coś takiego jak w tym poście). Musiałem wyjąć wtyczkę zasilania z della i wtedy już pasy zniknęły. 

O co może chodzić? Zasilacz nie wyrabia? Karta łapie jakieś zwarcie? Mam xfx core 450w, czyli mieszczę się w minimum, które msi zaleca dla tej karty. Szperałem w google, wyczytałem gdzieś żeby odgiąć blaszki z obudowy, bo może jakieś przebicie iść - odgiąłem i nic to nie pomogło. 


Temat w sumie można zamknąć. Wygląda na to, że przejściówka robiła jakieś zwarcie. Wyrwałem w dobrej cenie nitro VG240YBMIIX, della podpiąłem pod dvi i wszystko działa jak należy. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...