Skocz do zawartości

Karta graficzna, zasilacz, przejściówka i inne pytania żółtodzioba


Recommended Posts

Witam,

to mój pierwszy post tutaj, nie jestem pewny nawet czy odpowiedni dział(jeśli nie ten proszę o przeniesienie). Zakupiłem używaną kartę VTX Radeon HD 7970, ale niestety mój zasilacz nie posiada wyjścia 8 pin i nie jestem nawet pewny czy nie jest za słaby na tę kartę. Wyczytałem na forum, że można kupić przejściówkę molex na 8pin jednak nie wiem czy jest sens to robić bo nie wiem czy zapewnię odpowiednią ilość watów(a z tego co czytałem mój zasilacz nie jest zalecany), a nie chciałbym, żeby mi popaliło inne podzespoły. Z góry dziękuję za wyrozumiałość, a także za wszystkie rzetelne i obiektywne odpowiedzi!

 

Obecna konfiguracja:

 

Zasilacz -  Bandit Power 500W 

Procesor - Intel i5-3450 3.1Ghz

Grafika -    Nvidia Gt 450S

Pamięć -   GoodRam 8GB DDR3

Dysk -       Crucial BX500 120GB SSD

Płyta -       ASrock H61 Pro BTC

 

Edit: W takim razie jeśli zasilacz jest totalnie beznadziejny to proszę o sugestie względem kupna nowego, budżetowego nawet o większej mocy bym mógł w razie w dalej modernizować komputer.

 

Mam też pytanko na przyszłość, jaką płytę główną możecie polecić pod jakiegoś intela 7-8 generacji?

Edytowane przez Ative
Link to post
Share on other sites

Zasilacz z czarnej listy - nawet nie kombinuj z przejsciowka tylko kup cos w miare porzadnego :)

 

Tak czułem i zapomniałem dopisać, że jeśli ten jest aż tak do kitu to proszę o polecenie jakiegoś dobrego(budżetowego) do tej nowej karty i już edytuję poprzedni post.

Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

Mam też pytanko na przyszłość, jaką płytę główną możecie polecić pod jakiegoś intela 7-8 generacji?

7  nie kupuj bo to bez sensu. kończy sie na 8 watkach a ceny trzymaja

 

z 8  np  https://www.krsystem.pl/gigabyte_z390_ud_s1151_4ddr4_hdmi_m.2_atx-item-59605.html?44028&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

 

co   do  obecnego. duall chanel ram masz?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

7  nie kupuj bo to bez sensu. kończy sie na 8 watkach a ceny trzymaja

 

z 8  np  https://www.krsystem.pl/gigabyte_z390_ud_s1151_4ddr4_hdmi_m.2_atx-item-59605.html?44028&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

 

co   do  obecnego. duall chanel ram masz?

Mam dual chanel 

 

 

Na ale jakbym dał całkiem nową płytę i resztę bardziej wymagających podzespołów to i zasilacz pewnie dużo lepszy potrzebny. I tu pojawia się pytanie, czy nie lepiej od razu zainwestować w mocniejszy zasilacz, bo chyba za duża moc zasilacza do obecnej słabiutkiej konfiguracji chyba nie powinien stwarzać problemów, czy będzie je stwarzał?

Edytowane przez Ative
Link to post
Share on other sites

Mam też pytanko na przyszłość, jaką płytę główną możecie polecić pod jakiegoś intela 7-8 generacji?

 

to może lepiej intela 10-generacji?

 

przykładowy zestaw:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

10400f to na pewno lepsza opcja niż pakowanie się w jakieś stare graty. To tak naprawdę i7 8700 z odrobinę niższymi zegarami i bez niepotrzebnej ci integry, a co najśmieszniejsze tańszy niż te używki i7 8gen.

 

Inna sprawa, czy do takiego 7970 potrzeba czegoś więcej niż i7 2600/xeon 1270. Będą pasowaly do obecnej płyty, a po sprzedaży obecnego procka dopłata do nich to raptem 150-200 zł. 

 

PS: Ciekawy temat, zestaw na płycie pod koparkę BTC. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...