Skocz do zawartości

Nowy PC Intel 10th gen do rozbudowy przez lata ~5000 zł.


Recommended Posts

Cześć,

 

po 10 bardzo udanych latach z pecetem z I5-2600 na płycie głównej H61M czas przeskoczyć na nowszy sprzęt. Dzięki dorzuconej GTX 1060, 8 GB ramu i dyskowi SSD nie spotkał jeszcze gry której nie byłby w stanie uciągnąć z miejszymi problemami na średnich ustawieniach ale chciałbym go przygotować pod nowsze tytuły oraz zagospodarować nieco zasobów pod wirtualizację (kilka linuxów w virtualboxie + niedużych kontenerów).

 

Jako że dobrze by było go też używac z rozbudowywaniem przez kolejne 10 lat myślę żeby od razu skorzystać z nowych płyt z wsparciem dla PCIe 4.0 i złączem pod nowe intele LGA 1200. Troche 

 

Przechodząc do sedna:

 

  • Zastosowanie komputera : Gry / Wirtualizacja / Programowanie - DevOPS
  • Maksymalna kwota : Jako że dorzucam grafikę i dyski będzie to 4000 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Na początku sierpnia ostateczny deadline
  • Których części potrzebuję : Wszystko po za grafiką, dyskami
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 2560x1440 Iiyama prolite B2783QSU 27"
  • Specjalne wymagania : Możliwość rozwoju przez lata, np. dorzucenie nowej karty graficznej za 2-3 lata

  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  1. NVidia GeForce GTX 1060 - na tyle mocna i nowa że myślę że jeszcze pare lat mi posłuży
  2. Karta muzyczna Sound Blaster Z
  3. Dysk KINGSTON SV300S37A120G ATA Device
  4. Dysk CRUCIAL MX500 500GB SSD
  5. Reszta osprzętu jak monitor, myszka, klawiatura, głośniki

 

  • Własna propozycja zestawu :
  1. Procesor: Intel Core i7-10700K Comet Lake 3 - nie widze sensu dopłacac 700 zł do i9 dla 2/4 rdzeni i nieco mniejszego taktowania bazowego 
  2. Płyta główna: MSI MPG Z490 GAMING PLUS DDR4 1200 - aktualnie chyba jedyna wmiare tania opcja pod LGA 1200
  3. Pamięć RAM: GoodRam IRDM PRO 2x16GB DDR4 3600 CL17-19-19 Czarna IRP-3600D4V64L17/32GDC.- 32 GB sie przyda pod wirtualizację a wszytskie w podobnej cenie mają niższe taktowanie
  4. Obudowa: Aerocool Cylon Pro Black Glass RGBWygląda zacnie i wszystko powinno się zmieścić
  5. Zasilacz: Seasonic CORE GC-650 Gold (SSR-650LC)Cały zestaw będzię zużywac do 480W, zapasowe 170W pod rozbudowę w czasach kiedy ekologia będzie miała coraz większe znaczenie chyba brzmi rozsądnie

 

 

Idzie coś zrobić lepiej, coś dorzucić? A może coś przeoczyłem i to się ze sobą nie zgra? Prosze o opinie forumowych fachowców :).

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...