Skocz do zawartości

GTA V zacinanie


Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu (podejrzewam że to po ostatniej aktualizacji) pojawiły mi sie uciążliwe przycięcia po około 15min grania podczas jazdy samochodem. gra ogolnie chodzi miodnie jeżeli chodzi o płynność fpsy najczęściej w granicach 90fps oscyluje. Jeżeli chodzi o ustawienia graficzne to mieszanka wysokich/b.wysokich oczywiście MSAA wylaczone. Trochę martwi mnie wykorzystanie procesora w tej grze bo jest to granica 80-100% czasami zużycie procesora przewyższa zuzycie grafiki np. jest tak ze procek 90% grafika 75% Dopiero jak odpale msaa to grafika 99% a zuzycie procka oscyluje w granicach 70-80%.
 
 
 
Specyfikacja kompa :
 
 
 
-plyta asrock z97 pro4 
 
-procek i5 4690K 4.5Ghz chlodzenie grandis temp w GTA 65-70*
 
-ram 2x 4GB DDR3 2400Mhz dual G.skill CL10
 
-grafika gtx 970 g1 gaming temp w GTA 65-68*
 
-zasilacz termaltake 630W 
 
-dysk hdd wd green 500GB (ponad 5letni) na tym dysku jest gta  
 
-dysk ssd premier pro sp920 adata

Dodam jeszcze, że jak są te zacięcia to dźwiek dysku twardego ( takie bzyczenie xd) zacina sie równo z przycięciem w grze.

Edytowane przez TurioN
Link to post
Share on other sites

Dysk jest zdrowy.Jednak modele WD Green  cechuja sie predkoscia obrotowa 5400 czyli sa dosc wolne i nie nadaja sie typowo do gier ale skoro przedtem wszystko dzialalo to problemu bym szukal gdzie indziej.Calkiem mozliwe ze jakas aktualizacja Windows powoduje wlasnie ten problem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dysk jest zdrowy.Jednak modele WD Green  cechuja sie predkoscia obrotowa 5400 czyli sa dosc wolne i nie nadaja sie typowo do gier ale skoro przedtem wszystko dzialalo to problemu bym szukal gdzie indziej.Calkiem mozliwe ze jakas aktualizacja Windows powoduje wlasnie ten problem.

Dzieki za zaintersowanie sie tematem. W sumie to juz od dawna myslalem nad nowym dyskiem do gier, a teraz ssdki sa tanie wiec nawet teraz moge cos kupic, bo rzeczywiscie ten green sie do gier nie nadaje. 

Link to post
Share on other sites

Tylko tu chodzi bardziej o zdiagnozowanie problemu bo co z tego jak kupisz nowy dysk SSD a dalej sie bedzie zacinac gra :)

Jaka pojemnosc ma ten Twoj SSD adata ? dasz rade zainstalowac tam Gta i sprawdzic ?

Edytowane przez sebki1
Link to post
Share on other sites

Tylko tu chodzi bardziej o zdiagnozowanie problemu bo co z tego jak kupisz nowy dysk SSD a dalej sie bedzie zacinac gra :)

Jaka pojemnosc ma ten Twoj SSD adata ? dasz rade zainstalowac tam Gta i sprawdzic ?

Wlasnie nie dam rady na niego zainstalowac GTA pousuwalem zbedne rzeczy i udalo mi sie odzyskac tylko 57GB a gta zajmuje 90.

Link to post
Share on other sites

A w innych grach tez sa te przycinki ?

Są lekkie i rzadko sie zdarzają przy GTA jest najgorzej 

Gdy miałem taki sam komputer jak ty działo się to samo scinki i freezy, i poradziłem sobie w prosty sposób, gdyż usunąłem nvidia geforce experience o ile sam masz zainstalowany to radzę też spróbować :)

Nie mam tego programu przy instalacji sterownikow do grafiki zawsze go odznaczam, ale dzieki za rade 

Link to post
Share on other sites

Sprawdź zużycie ram i vram podczas gry. Przy gtx 970 najlepiej nie przekraczać 3,5GB bo ostatnie 0,5 jest znacznie wolniejsze od reszty. Możesz też delikatnie podbić napięcie procesora i sprawdzić czy problem ustąpi.

Zuzycie ramu to ponad 7GB (max 7,8gb), a Vram ponad 3,5GB nieraz siega do 3,8GB napięcie procka wlasnie podbilem o 0,10V ogolnie to zadnych defektow graficznych czy artefaktow nie doswiadczylem gra dziala stabilnie jeżeli chodzi o klatki  srednio 90klatek max 120 minimalnie spadnie do 70. Sprawdzałem też na najnizszych usatwieanich graficznych nawet w panelu nvidi ustawilem wszystko na wydajnosc po tych usatwienaich zuzycie vram i ram sie praktycznie nie zmienilo. 

 

 

Edit. W menadżerze pokazuje mi, że gta zuzywa 3gb ram a jak odpale msi aferburner to pokazuje ponad 7GB, a zuzycie Vram jak gram w oknie na 1024x768 pokazuje 3700MB

Edytowane przez TurioN
Link to post
Share on other sites

Na I5 4670K tez miałem swego czasu ścinki w GTA. Pomaga włączenie adaptive vsync w sterowniku lub ograniczenie ilości wyświetlanych FPS do 60 w Riva tuner statistic server. Ogólnie procesor już niedomaga. Zmiana na 8 watkowca wyraźnie by pomogła. Jak u siebie swego czasu zmieniłem proca na I7 4790K była diametralna poprawa.

Edytowane przez joker5513
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ciężko mi w to uwierzyc ze to wina sprzetu ludzie na i7 maja ten sam problem https://gtaforum.pl/temat/4185-stuttering-w-gta-v/ po za tym u mojego kuzyna na i3 8generacji 2rdzenie i mx150m nie ma tego problemu tak samo u pewnej osoby z youtube na i5 4460 i gtx 960.  osoba z tego forum co podałem na samym dole ma sprzet i7 4770k 32gb ram i gtx 1080 tez ma lagi w gta. 

Link to post
Share on other sites

Nie padło chyba jeszcze ważne pytanie czy te spadki są w singlu czy w online czy w obydwu trybach?

 

 

 

Ciężko mi w to uwierzyc ze to wina sprzetu ludzie na i7 maja ten sam problem https://gtaforum.pl/...tering-w-gta-v/

Gościu ma tam 8gb ram w jednej kości i pewnie przez to mu dropi. 

 

 

po za tym u mojego kuzyna na i3 8generacji 2rdzenie i mx150m nie ma tego problemu
 

No bo na pewno nie gra na wysokich / b. wysokich, możliwe też że ma ssd w lapku.

 

 

Sprawdzałem też na najnizszych usatwieanich graficznych nawet w panelu nvidi ustawilem wszystko na wydajnosc po tych usatwienaich zuzycie vram i ram sie praktycznie nie zmienilo. 

A wyłączałeś i włączałeś grę od nowa po zmianie ustawień? Bo chyba nie. Nie uwierzę że gta v bierze na najniższych teksturach prawie 4gb vram.

Podsumowując masz aktualnie na styk procesor, ram i vram i chcąc płynnie pograć albo obniżasz ustawienia albo ulepszasz kompa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ciężko mi w to uwierzyc ze to wina sprzetu ludzie na i7 maja ten sam problem https://gtaforum.pl/temat/4185-stuttering-w-gta-v/ po za tym u mojego kuzyna na i3 8generacji 2rdzenie i mx150m nie ma tego problemu tak samo u pewnej osoby z youtube na i5 4460 i gtx 960.  osoba z tego forum co podałem na samym dole ma sprzet i7 4770k 32gb ram i gtx 1080 tez ma lagi w gta.

 

Dobrze piszesz :D

Ścinki są nawet na 1080ti

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...