Skocz do zawartości

Projekt sieci w domu piętrowym - prośba o opinie


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez cooger,

Recommended Posts

Jak kupisz 2 routery, AP lub wzmacniacze w meshu to będzie jeden SSID. Jak już wydałeś na kable szafę rackową, gniazdka, to weź 2 APki mesh. Najtansze jakeiś DECO są po 200 PLN. Ja proponowałem AX20, bo kosztuje raptem 300 PLN i obsługuje WiFi 6. Jeden SSID z wzmacniaczem tobie nic nie da. Podepniesz się telefonem pod wzmacniacz na piętrze, zejdziesz na parter a telefon będzie dalej się trzymał na "jednej kresce" wzmacniacza, który jest na piętrze. Telefon sam się nie przełączy na AP, który jest na parterze.

Edytowane przez bob
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Możesz próbować ustawić ten roaming an repeaterach ale z mojego doświadczenia wynika, że i tak część aplikacji zrywa. SSID można ustawić takie samo zasadniczo na dwóch AP. Repeatowanie zawsze ogranicza pasmo, nawet jeśli jest robione na dwóch różnych, oczywiście znacznie mniej niż na jednym.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

I o te konkretne odpowiedzi mi chodziło, dzięki Panowie za pomoc.

 

"SSID można ustawić takie samo zasadniczo na dwóch AP"

"Jeden SSID z wzmacniaczem tobie nic nie da. Podepniesz się telefonem pod wzmacniacz na piętrze, zejdziesz na parter a telefon będzie dalej się trzymał na "jednej kresce" wzmacniacza, który jest na piętrze. Telefon sam się nie przełączy na AP, który jest na parterze. "

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie. Switch i AP zamontowane i podłączone. Teraz do pełnej elektryfikacji już tylko potrzebny internet LTE.

Umowa podpisana z Plusem. Ich BTS w lini prostej jest oddalony dokładnie o 1km, czyli chyba blisko, ale dom jest w lesie, więc nie wiem jak to będzie.

 

Pytanie - czy brać od Plusa ten ich zestaw modem + router ODU/IDO-300:

ODU-300

, czy może kupić jakiś inny lepszy sam modem i do tego pewnie antene zewętrzną?

Modem musiałby być podłączony potem do mojego routera poprzez RJ45, a nie koncentrykiem.

Z góry dzięki za wszelkie propozycje sprawdzonych zestawów.

 

Edytowane przez teuton
Link to post
Share on other sites

Poszukałem i generalnie cięzko jest kupić sam modem zewnętrzny z wyjściem RJ45 do routera.

 

Mój BTS (odległość 1km) obsługuje pasma 900/1800/2100/2600, czyli sporo.

Ten ODU-300 nie obsługuje 2100, więc sobie to odpuszczam.

Wybrałem taki więc zestaw:

modemorouter

antena

 

Czy to bedzie dobry wybór? Mam zamiar pobawić się agregacją pasm, choć na razie nigdzie nie moge znaleźć pełnego manuala do tego huaweia - nie rozumiem, dlaczego producent nie udostępnia tego na swojej stronie?

Link to post
Share on other sites

Dzięki, wygląda kosmicznie, no i troche kosztuje. Czyli to jest zestaw antena, modem i router?

RBLHGGR&R11e-LTE6,  RBLHGR&R11e-LTE6, RBLHGRR&R11e-LTE6,.......idzie oszaleć z tymi oznaczeniami :roll:

 

Czyli jakby ten zasilacz PoE podłączam potem skrętką do mojego routera i już?

 

Przyznaje, że interfejs gui i mega mnogość ustawień mnie małego ludka przeraża :o

 

Może jeszcze troche głupie pytanie - czy taki sprzęt mogę zamontować na kominie na tej samej rurze co antena TV-SAT? Nie będą sie nawzajem zagłuszać, konflikcić?

 

Ciekawe czy to bedzie lepsze od zestawu, który zaporoponowałem wyżej.

 

Edytowane przez teuton
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...