Skocz do zawartości

Karta graficzna do 1500-2000 zł - 1440p high / 1080p ultra


Recommended Posts

Cześć! 

 

Właśnie zakupiłem notebooka wyposażonego w procesor i7-1065G7 oraz 16 GB RAM DDR4 (link).

Docelowo, w domu, chciałbym podłączyć sobie eGPU przez Thunderbolt 3 i wypuścić wyjście na zewnętrzny monitor.

 

Szukam karty graficznej, która:

  • pozwoli mi ugrać ustawienia ultra (lub very-very-high) na 1080p (w grach takich jak Wiedźmin 3, Start Citizen)
  • prawdopodobnie dźwignie Cyberpunk 2077 w 1080p na high
  • (opcja) jeśli dźwignie granie w mniej wymagające produkcje na high w rozdzielczości 1440p byłoby świetnie

a przy tym

  • nie przebije wydajnością samego notebook'a (nie chciałbym kupować sprzętu którego potencjału nie mogę wykorzystać gdzie bottleneckiem będzie notebook)
  • preferencyjnie jest w okolicach 1500 zł, z maksymalną wartością 2000 zł

 

Korzystając z okazji, jeśli macie jakieś sprawdzone jednostki eGPU które nie kosztują milionów monet, chętnie przygarnę rekomendacje!

Dawno nie siedziałem przy PCtach, więc jeśli moje wymagania są abstrakcyjne, proszę o wskazówki w jakim miejscu oraz propozycję czegoś realnego :)

 

Swoją drogą - co sądzicie o kupieniu półrocznej, używanej karty?

 

 

 

EDIT: wstępnie (jako laik) oceniam że GTX 1070 8GB w sumie powinno dać radę, czy robię to dobrze? :D Prośba o linki!

Edytowane przez raionen
Link to post
Share on other sites

Do 1440p na High spokojnie wystarczy RX5700 bez XT, posiadam model sapphire pulse i całkiem zadowolony z niego jestem, jak kupiłem tą kartę byłem zdziwiony ile gier chodzi na najwyższych ustawieniach, działa na pewno lepiej w 1440p niż mój poprzedni RX580 8GB w 1080p.

Link to post
Share on other sites

Z eGPU to Gigabyte Gaming Box były dobre, bo w cenie karty był box (box + gpu), a tak to naprawdę ciężko jest znaleźć coś co nie kosztuje 300$+. Moim zdaniem poszukaj na ebayu tego giagbyte  lub rozejrzyj się na zagranicznych forach co polecają z ali/amazona 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...