Skocz do zawartości

[OGÓLNY] W co obecnie grasz?


Recommended Posts

W dniu 22.01.2021 o 23:07, Succubus napisał:

Dopadłem fajną grę. Taki klon diablo (do tego jest tego aż 3 części). Jak na razie mnie wciągnęła :)

 

 

 

 

 

No to weekend z głowy :evil:

 

Jedynka miło mnie zaskoczyła, bo totalnie nie wiedziałem co to za gra, a kupiłem w jakimś bundlu i wyszła jakieś grosze. Sporo w to grałem ale niestety ta gra jest za krótka i za prosta. Ale już druga część poprawia wszystko co mogłem uznać za minus jedynki. I też chyba ze 20zł na jakimś promo dorwałem więc śmiech. W trójkę już nie grałem, bo wciągnęło mnie Path of Exile.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Przeprosiłem się z Horizon ZD  CE  na ps4 .. podejście 2,5...  jakoś to idzie jednak gra mnie "przeraża" wielkością  ,zbieractwa , zwiedzania ..:D

Jak na razie to za szybko ginę  :) za bardzo nie wiem jak  walczyć  , cienka broń  .. ale jedziemy do przodu

 

2.png

hzd-ravager.jpg

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites

Świetnie ;) Imo taki polski Silent Hill ze świetną warstwą audio-wizualną oraz całą masą nawiązań do polskiej historii i popkultury. Gęsty i ponury klimat wręcz wylewa się z ekranu. Balansowanie na granicy dwóch światów realnego i duchowego to coś czego dawno nie było w grach, choć już gdzieś to widziałem ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie.... W jednym świecie możesz odblokować coś co w innym jest zablokowane i odwrotnie. To wszystko dopełniają szczegółowe projekty lokacji z zadbaniem o najmniejsze detale, które dość mocno obciążają sprzęt. Z tego co mówili ostatnio twórcy to nie jest tylko podzielenie ekranu na pół ale bardziej tak jakby jednocześnie odpalić dwie gry. Szkoda, że jednak nie zrobili polskiego dubbingu, który jeszcze bardziej dopełniłby grę. Tym bardziej, że główne postaci oryginalnie podkładają Rosati i Dorociński.

Wczoraj ograłem jakieś 4 godziny, wbiłem przeszło połowę osiągnięć więc pewnie w jakieś 8-10h da się to przejść.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Wczoraj skończyłem Bordrlandsy, główną fabułę, DLCki zostaną na kiedy indziej. Postanowiłem ograć "The Medium", bo lubię takie konkretne, nie za długie gry. Dodatkowo przygodówki w klimacie horroru.

No więc po kilku godzinach wczoraj i kilku dzisiaj muszę powiedzieć że gra jest bardzo dobra. Klimat mroczny, jak trzeba, grafika pod względem technicznym jak i designu na światowym poziomie. Nie ma się  czego wstydzić, w przeciwienie do "Cyberpunka" :D Niemniej nie porównywałbym "The Medium" do "Silent Hilla", choć klimatem podobne, zasadnicza różnicą jest to że w tej pierwszej nie walczymy z potworami, czasem tylko trzeba uciekać, kryć się. Tak poza tym to typowa przygodówka z niezbyt trudnymi zagadkami.

Co razi to zangielszczenie gry. To nie tylko brak polskiego dubbingu, o czym wcześniej już wspomniał Rafał. Wszelkie gazety, plakaty znajdowane notatki są po angielsku również. Przez to ma się wrażenie że gra nie rozgrywa się w Polsce lat 90tych, a w alternatywnej rzeczywistości, gdzie Polacy posługiwali się angielskim. Ale i w takim aspekcie autorzy nie byli konsekwentni i kilka z napotkanych nazw jest po polsku, na czele z wielkim szyldem "Ośrodek wypoczynkowy Niwa".

Co do wymagań sprzętowych; u mnie na R3600 i RTX 2060S mam przeważnie 30-60FPSów, choć kilka razy spadło do 25 kiedy był etap z podzielonym ekranem. Ale w sumie nic to nie przeszkadza, bo nie jest to szybka gra akcji. Ustawienia: wszystko  na wysokie, Raytracing włączony na poziomie normalnym, skalowanie 75%, DLSS na jakość, wyostrzanie na najwyższym poziomie.

Edytowane przez sznib
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziś "The Medium" skończone. Ogólnie wrażenia bez zmian, fajna, konkretna gra. Dobra fabuła, stopniowo odkrywająca swe tajemnice. Również zakończenie tajemnicze, ale nie będę zdradzał szczegółów. Zagadki proste, trochę za proste, przez co gra jest takim trochę samograjem.

 

Dzisiaj też zacząłem:

 

V4B0pbKcGYPXuHL7eCeUnfs-dmgw_QLoptH2YbR6

 

Gears_Tactics_4_24_2020_3_55_03_PM.jpg

 

1fffb19b-5a34-4462-b92c-bd182da36fc6.jpg

  • Lubię to 4
Link to post
Share on other sites

The Medium oczywiście ukończone w ubiegły weekend, a obecnie ogrywam ostatni rozdział Alan Wake.
Co najmniej dwukrotnie podchodziłem do tego tytułu na przestrzeni wielu lat i jakiś element sprawiał, że nie miałem ochoty kontynuować przygody.
Wczoraj podjąłem próbę i mimo ogrywania wersji z X360, która na dzisiejsze standardy nie prezentuje się nad wyraz okazale, to absolutnie w żaden sposób nie odrzuciło mnie to od poznania historii Alana. Jak to mówią - Lepiej późno niż wcale. :)
Mam nadzieję, że taki sam "come back" będę miał przy Dead Space.

The Medium.jpg

Alan Wake.jpg

Edytowane przez Fikuzi
  • Lubię to 5
Link to post
Share on other sites

Zacząłem również pykać w Battlefield V na XsX. O ile na myszce i klawiaturze radziłem sobie zawsze całkiem dobrze, to pad jest dla mnie trudnym przeciwnikiem. Jestem świadom, że taki przeskok wymaga praktyki, ale nie wiem czy zdołam się przestawić. Niby tam jest aim assist, ale w odczuciu tak jakby go w ogóle nie było.
Oczywiście niekiedy Pan ześle na mnie trochę szczęścia podczas celowania w czaszkę...

Poza tym zacząłem grać w Control w ramach GP, ale zastanawiam się czy się nie wstrzymać do czasu uzyskania RTX 3080.

Battlefield™ V 2021-02-09 09-38-41.png

Link to post
Share on other sites

20210212222113_1.thumb.jpg.73cbe8d076791a4aaa5615ecb5b3265e.jpg

 

Pograłem chwile w Little Nightmares 2 i ogólnie jest świetnie, oceny nie kłamią ;) Dużo lepsza od poprzedniczki, praktycznie każdy aspekt został poprawiony albo zrobiony lepiej. Szkoda, tylko że nie ma co-opa, który tutaj sprawdziłby się idealnie.

 

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites

genshin-impact.jpg?fit=1920,1080&ssl=1

 

Genshin-Impact-annonce-sa-date-de-sortie

 

Genshin-Impact-2020-recenzja-gry-rascal-

 

Postanowiłem sprawdzić fenomen tego darmowego RPGa z Chin i... wsiąkłem. Świetna oprawa, a eksploracja świata wciąga. Na razie katuję od dwóch dni, ale już wiem że długo jeszcze się będę bawił z Genshinem.

  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...