Skocz do zawartości

[OGÓLNY] W co obecnie grasz?


Recommended Posts

22 godziny temu, sznib napisał:

Remake'a swojego ulubionego RPGa nie mogłem sobie darować :)

Dla mnie to chyba ogólnie najlepsza gra wszechczasów. Fabuła, muzyka, wstawki FMV, system materii, mini gierki,  questy poboczne - wszystko było na najwyższym poziomie w 1997 roku.

W remake'u jestem gdzieś w połowie i póki co nie zawiodłem się. Nowy system walki jest IMO bardzo udany, czuć lekką inspirację XV i XIII ale to jednak coś zupełnie nowego. Zwykłe walki można szybko rozwiązać paroma kombinacjami klawiszy, a w walkach z bossami można zapauzować i zastanowić się nad taktyką - bardzo dobre rozwiązanie. Muzyka to przeważnie zremasterowane klasyki czyli miód na uszy, nowe utwory wypadają różnie. Fabularnie wiem mniej więcej czego się spodziewać, oryginał to jedna z niewielu gier które przeszedłem więcej niż 2 razy. Główny wątek odtworzono ze sporą wiernością, mimo że znam historię na pamięć to nieraz się już wzruszyłem czy zaśmiałem na głos :D Pojedyncze dialogi są identyczne ale większość została napisana na nowo.

Spoiler

Nie wiem tylko o co chodzi z tymi dementorami ale mam nadzieję że zostanie to jakoś sensownie wyjaśnione

Graficznie jest różnie, niektóre lokacje wyglądają do bólu generycznie ale kluczowe dla fabuły jak 

Spoiler

dom Aerith czy rezydencja Don Corneo

są dopieszczone w każdym szczególe. Postaci wyglądają jak w concept artach z 1997, podoba mi się że nie twórcy nie szukali żadnych udziwnień na siłę, choć jakieś dodatkowe kostiumy by się przydały przy kolejnych podejściach ;) Questy, mini gierki i inne wypełniacze - nie ma tego zbyt wiele, ale jak już jest to przeważnie trzyma poziom. Ogólnie podoba mi się i warto było czekać tyle lat. 

Link to post
Share on other sites

Obecnie na tapecie jest u mnie Biomutant. I powiem szczerze - jestem zachwycony!:jupi: 

12 godzin gry za mną, a ja zamiast zadań głównych robię coraz nowsze wątki poboczne. I bawi mnie to i daje zarazem satysfakcję.:peace: Jestem pozytywnie zaskoczony tą grą.:D

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 23.12.2021 o 10:50, zbiku90 napisał:

Nowy system walki jest IMO bardzo udany, czuć lekką inspirację XV i XIII ale to jednak coś zupełnie nowego.

 

Nie  narzekam (za bardzo :D), ale daleko mu do tego z oryginalnego FFVII. Dla mnie tam był najlepszy system jaki widziałem w jRPG (ech, ile to się trzeba było nagrindować żeby ubić Weapony, ale to był najlepszy grind ever (wyścigi chocobo w Gold Saucer, żeby wreszcie wyhodować złotego i dostać się do upragnionej materii Knights of the Round i wiele innych fajnych rzeczy)). W remake'u jest bardziej zręcznościowo, bo kontrolujemy tylko jedną postać na raz. I taką wtopę trochę zaliczyłem grając głównie Cloudem, na inne postaci przełączając się tylko okazyjnie, jak potrzebowałem rzucić określony czar na przykład. Tymczasem system pomyślany jest tak żeby przełączać się często na inne postaci, bo pozostawione same sobie potrafią tylko atakować. A żeby np. wyuczyć się zdolności broni, tak żeby postać je zapamiętała i została ona do dyspozycji po zmianie na inną broń, trzeba jej (zdolności)po prostu używać (10 razy). Samo się nie zrobi. No i teraz u Clouda mam wyuczone wszystkie te skille od broni, a u innych postaci częściowo tylko...

 

W dniu 23.12.2021 o 10:50, zbiku90 napisał:

rezydencja Don Corneo

 

Wczoraj właśnie ogrywałem etap z dostępem do rezydencji i dalej. Super to jest zrealizowane.

 

Ed/ Mody:

https://www.nexusmods.com/finalfantasy7remake/mods/

Edytowane przez sznib
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, sznib napisał:

Nie  narzekam (za bardzo :D), ale daleko mu do tego z oryginalnego FFVII. Dla mnie tam był najlepszy system jaki widziałem w jRPG

No to pewnie cię ucieszy że w Part 2 ma być opcjonalny classic mode z turowym systemem walki.

Godzinę temu, sznib napisał:

I taką wtopę trochę zaliczyłem grając głównie Cloudem, na inne postaci przełączając się tylko okazyjnie, jak potrzebowałem rzucić określony czar na przykład. Tymczasem system pomyślany jest tak żeby przełączać się często na inne postaci, bo pozostawione same sobie potrafią tylko atakować.

Nie trzeba przełączać, wystarczy wcisnąć RT/LT - gram na padzie. Z tym że sterowanej postaci dużo szybciej ładuje się ATB. Ja zmieniam często właśnie bo każda postać ma swój sposób walki, gra się nie nudzi i jest o wiele łatwiej.

 

Godzinę temu, sznib napisał:

No i teraz u Clouda mam wyuczone wszystkie te skille od broni, a u innych postaci częściowo tylko...

Spokojnie, wyuczenie skilla to przeważnie kwestia jednej walki z przeciwnikiem z większym HP. Ale staram się uczyć wszystkiego na bieżąco, niektóre są bardzo przydatne.

Link to post
Share on other sites

FF7 remake skończyłem kilka dni temu. Ogólnie odczucia jak przy 13, czyli za bardzo liniowo i brak otwartego świata. Do tego nieturowa walka. Te rzeczy zdecydowanie na minus. Za to oprawa to mocny punkt tej gry, jedna z najładniejszych, o ile nie najładniejsza gra w jaką grałem. No ale Square zawsze było top jak chodzi o grafikę. niemniej, IMO remake nie jest juz takim odkryciem, jakim był oryginał w momencie premiery.

 

Obecnie:

 

MrFkXNqIim5naTegtJuGDTEb.png

 

Lepsza niż 2, ale do pierwszego LiS wciąż daleko. To była świeża, odkrywcza gra. No i bez nachalnego promowania homo kultury, jak we wszystkich nowszych częściach.

  • Lubię to 2
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Pierwsze LiS było fenomenalne zarówno pod względem fabuły jak i relacji między głównymi bohaterkami. Kolejne części odcinają tylko kupony i żadna nie zbliżyła się do poziomu jedynki.  Before the Storm było blisko ale to w sumie można uznać jako dodatek do jedynki niż pełnoprawną część.

Nie bez znaczenia pozostaje również cena która z każdą kolejną częścią szybuje coraz wyżej. Jedynka miała tutaj świetny stosunek ceny do jakości, chyba niecałe 70zł za cały sezon w dniu premiery. Na True Colors z racji wysokiej ceny nie każdy zdecydował się kupić na premierę a to też swoje zrobiło. Sam czekam na jakąś większą obniżkę bo raczej rewelacji się nie spodziewam ;)

 

A wracając do tematu to odkopałem po latach Rise of The Tomb Raider:rotfl: Bo wersję pecetową zostawiłem kilka dobrych lat temu gdzieś w połowie fabuły i pasuję ją w końcu ograć :->

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, sznib napisał:

Lepsza niż 2, ale do pierwszego LiS wciąż daleko.

21 godzin temu, sznib napisał:

Ogólnie odczucia jak przy 13, czyli za bardzo liniowo i brak otwartego świata. Do tego nieturowa walka.

Narobiłeś mi nadziei, może sprawdzę jak trochę stanieje.

Co do FF VIIR to właśnie walka mi się podobała, liniowość też mi nie przeszkadza. To co zrobili na końcu z fabułą i ostatnia walka z bossem wołają za to o pomstę do nieba. Kiedyś wrócę do hard mode ale muszę trochę odetchnąć.

9 godzin temu, rafal12322 napisał:

A wracając do tematu to odkopałem po latach Rise of The Tomb Raider:rotfl:

Chyba moja ulubiona część z trylogii, mam nadzieję że masz GOTY bo dodatki są bardzo fajne.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, sznib napisał:

Pomimo wiekowej już oprawy (ale po tuningu by. Moguri)

Narobiłeś mi ochoty :D Może w końcu się kiedyś zbiorę żeby zrobić speedruna i pokonać Ozmę. Po VII moja druga ulubiona część, mam gdzieś jeszcze oryginał z PS1.

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Tłukę dość  ambitnie  ostatnio w durne CS:GO .. odkopałem po  latach w bibliotece  aż się sam sobie dziwię :roll:. A na PS5  leży  kilka gierek ..RDR2  jakoś mnie nie porwał  ,wręcz zamulił  po kilku pierwszych godzinach gry .

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
W dniu 4.01.2022 o 08:56, Szarik napisał:

Powrót do Assassin’s Creed Odyssey :]

95% gry zrobione, główny wątek i wszystkie dlc ogarnięte... a i zdążyłem już zapomnieć, że te gry to dobre benchmarki :wariat:

ACOdyssey-2022-01-25-17-02-53-323.png

Taki stress test przez ponad 50 minut gry w tym rejonie, gpu też skakało do 100% użycia co kilka sekund. Nic się nie wys#ało o dziwo czyli jest git heh.

  • Lubię to 5
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Succubus napisał:

Też czasem pocinam w Assa (tego i najnowszego), ale mało ...

Origins przeszedłem całe jednym ciągiem, a Odyssey znudziło mnie po jakichś 10 godzinach. Nie wiem, może spróbuje kiedyś jeszcze raz zacząć Kassandrą bo Aleksios w porównaniu do Bayeka jakiś taki nijaki.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
W dniu 1.02.2022 o 13:23, zbiku90 napisał:

Nie wiem, może spróbuje kiedyś jeszcze raz zacząć Kassandrą bo Aleksios w porównaniu do Bayeka jakiś taki nijaki.

Ja od początku przygody z Odyssey gram Kassandrą, jeśli tylko w grze tpp jest możliwość wyboru to jest on dla mnie oczywisty :P a i w cutscenkach też jest przyjemniej ładną laskę oglądać :P. Nie zdzierżyłbym gapienia się na męski tyłek przez ponad 100 godzin gry nawet w pełnym rynsztunku no chyba, że jest to zamiar twórców wtedy zaś nie mam wyjścia i muszę uszanować :P.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...