Skocz do zawartości

[OGÓLNY] W co obecnie grasz?


Recommended Posts

Takie czasy, po co płacić testerom jak mnóstwo beta-testerów czeka w kolejce żeby zapłacić za testowanie. Mam wrażenie że kiedyś, jak internet jeszcze nie był tak powszechny, gry były bardziej dopracowane, patchowanie co kilka dni było wówczas dość kłopotliwe. A na starszych konsolach wręcz niemożliwe, mimo to trafiały się dopieszczone perełki.

Link to post
Share on other sites

A ja mam wrażenie, że wcześniej w dobie niezbyt powszechnie dostępnego internetu, po prostu o takich przypadłościach się nie słyszało zbytnio. Może przykładami nie będę sypał jak z rękawa, ale jak coś było schrzanione, to prędzej gracz rzucił grę w kąt, albo szedł kupować nowe podzespoły w nadziei, że to uleczy jego grę. A teraz byle potknięcie na grafice i każdy krzyczy, że mu fps-y lecą na łeb, na szyję. Nie bronię wydawców ani producentów, ale wszystko na tym świecie robią ludzie :) I to nie są doskonałe istoty ;) 

Link to post
Share on other sites

Ja wczoraj REvIII skończyłem. W przypadku zamuły FPSów wystarczy restart gry i znowu jest ok. Ogólnie przejście zajęło mi ok. 12 godzin, gra długa nie jest, więc nie jest to takie męczące.

Teraz zabrałem się za DLCkie do Borderlandsów 3.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, marko22 napisał:

po prostu o takich przypadłościach się nie słyszało zbytnio

Odpal sobie dowolną, dużą produkcję na SNES, PS1 czy PS2/XBOX. Jakoś bugi nie rzucają się w oczy a jak gra już poszła do tłoczni to nie było szansy nic zmienić. Wielu wręcz uważa ten okres za złotą erę gier, dziesiątki o ile nie setki dopracowanych, przemyślanych i zapadających w pamięć klasyków.

Godzinę temu, sznib napisał:

Ja wczoraj REvIII skończyłem.

Jak wrażenia? Kupiłem z rok temu ale ciągle odkładam, może bym w końcu zainstalował.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, zbiku90 napisał:

Odpal sobie dowolną, dużą produkcję na SNES, PS1 czy PS2/XBOX

Nie mam szans bo nie posiadam :) Bazuję tylko na tytułach na PC. Zgadza się. Teraz wypuszcza się tytuły ważące tonę GB, ale niezbyt dających frajdę z gry. No....może przesadzam. Ale tych tytułów wciągających bez reszty (nowoczesnych) raczej niezbyt wiele jest. Na PC zagrywałem się w Diunę 2000, Dooma, Wolfensteina 3D i jeszcze coś, co już nie pamiętam. A za dzieciaka od groma czasu (i kasy) straciłem w salonach gier :D Pamiętam, jak mnie ojciec za uszy stamtąd wyciągał.....zamiast do kościoła, szedłem na godzinkę pograć ;) I robiło się z tego 2 godzinki....

Link to post
Share on other sites
21 minut temu, zbiku90 napisał:

Jak wrażenia?

 

Hmm... tak, spoko :) Rozgrywka podobna do 7ki, więcej akcji niż straszenia. Oprawa, tu mam mieszane uczucia. Z jednej strony znakomite modele głównych postaci, w miarę dobre przeciwników, z drugiej brzydkie tekstury otoczenia. Ogólnie nie jest to w żadnym razie gra wybitna, taki typowy "Resident", horrorek akcji zapewniający dobrą rozgrywkę na te kilkanaście godzin. Ale warto zagrać :).

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, sznib napisał:

Rozgrywka podobna do 7ki

Kurde mi chodziło o 7kę właśnie :D 8 to dopiero wyszła, w pełnej cenie na pewno nie kupię.

23 minuty temu, marko22 napisał:

Nie mam szans bo nie posiadam :) Bazuję tylko na tytułach na PC.

No ja właśnie nie miałem w tamtych czasach PC (nie licząc atarynki :D ). Z PC to grałem u znajomych w diablo1, commandosów, homm3, wormsy, wolfensteina itd. Błędy jakoś nie waliły po oczach, a tak jak pisałem patchy nie było wcale albo dopiero raczkowały. Dopiero po upowszechnieniu internetu zaczęło się wypuszczanie niedokończonych gier żeby tylko szybciej i więcej hajsu zgarnąć

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
10 minut temu, zbiku90 napisał:

Kurde mi chodziło o 7kę właśnie

 

No to tak: 7ka jest zupełnie inna od wcześniejszych Residentów. Przede wszystkim dlatego że mamy FPP. Sam styl grafiki też jest zupełnie inny, taki "brudny". Pamiętam pierwsze wrażenie po odpaleniu "siódemki"; "jak można tą grę nazwać Resident Evil?". Początek był klimatyczny i bardziej przypominał Silent Hill z widokiem z pierwszej osoby. Zupełnie inne potwory niż we wcześniejszych Residentach, inny styl graficzny, FPP, zupełnie inna gra. Dopiero pod koniec się okazywało że to wszystko przez biowirusa, że zamieszana Umbrella itd. IMO "7" lepsza od "8", bardziej klimatyczna. w "8" więcej strzelania, mniej klimatu.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, wrobel_krk napisał:

pytanie czy instalować "The Witcher 3 HD Reworked Project" czy pozostać przy oryginalnych teksturach/grafikach?

Jeśli grafika na uber+HW i postprocesy na max cię odrzuca to można spróbować modów. Moim zdaniem oryginalna gra na wymaksowanej grafice wciąż wygląda pięknie pomimo swojego wieku.

4 godziny temu, wrobel_krk napisał:

Ja w końcu gram w wiedźmina 3

Farciarz, też bym chciał tą grę "odzobaczyć" i przejść jeszcze raz pierwszy raz. Zwłaszcza dodatki które są genialne.

Link to post
Share on other sites

Ja sobie ogrywam Wojny Krwi na gejmpasie xcloud, całkiem przyjemnie się gra chociaż nigdy fanem Gwinta nie byłem. Dialogi, chociaż jest ich niewiele, to trzymają poziom, polski dubbing spoko, jest taki trochę "wiedźmiński klimat". W międzyczasie farmię sobie itemki w DQ11 i FFX HD, miałem zamiar atakować dodatkowych bossów ale chyba szkoda czasu, trzeba zacząć coś nowego :D Pre-Alphę COH3 zainstalowałem (są otwarte testy akurat) ale z RX570 to nie poszaleję, wymagania wzrosły albo kiepska optymalizacja póki co, ale wciągnąłem się na tyle żeby dokończyć kampanię COH1 i COH2. Teraz chyba na RE7 się skuszę bo mnie sznib zaciekawił.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

1.jpg

Aktualnie ogrywam pierwszą Mafię. To już kolejna gra, która działa bezbłędnie w Windows 7 (mimo iż nie mieści się w minimalnych wymaganiach.) Vulkan i do przodu.

 

  • Lubię to 4
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ja się zapytytywuję, gdzie się podziały tłumaczenia części dialogów w ME2 :co: Ktoś skasował? Wirusa wpuścił? Zbieracze zabrali? :D Cholera....jedno zdanie po polsku, drugie po angielsku.....nie wyrobili się czy jak ;) 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.07.2021 o 10:29, zbiku90 napisał:

Odpal sobie dowolną, dużą produkcję na SNES, PS1 czy PS2/XBOX. Jakoś bugi nie rzucają się w oczy a jak gra już poszła do tłoczni to nie było szansy nic zmienić. Wielu wręcz uważa ten okres za złotą erę gier, dziesiątki o ile nie setki dopracowanych, przemyślanych i zapadających w pamięć klasyków.

Jak wrażenia? Kupiłem z rok temu ale ciągle odkładam, może bym w końcu zainstalował.



Masz jakiś dobry emulator do PS1(taki z którym nie będzie problemów z prędkością gry lub losowymi zawiechami)? zagrałbym w Syphon Filter 1 nawet jak bym miał pada podpiąć do lapka żeby nie było problemów ze sterowaniem.

 

Link to post
Share on other sites

Dziś dla odskoczni The Forgotten City

Modern-Storyteller01-Win64-Shipping-2021

 

Modern-Storyteller01-Win64-Shipping-2021

 

2.png

 

Modern-Storyteller01-Win64-Shipping-2021

 

1.png

Wątek fabularny i całe zawirowanie akcji jest faktycznie mocne. Jedno zakończenie z 4 już zobaczyłem. Warto ograć całość.

 

  • Lubię to 4
Link to post
Share on other sites

days-gone1_bzyt.jpg

 

days-gone-feat.jpg

 

days-gone-sfida-settimanale-orde-v4-3907

 

Cieple-przyjecie-Days-Gone-na-PC-przez-g

 

Całkiem fajny sandbox z zombiakami. Ma tą wciągalność, tak ze ciężko się oderwać. Na pochwałę zasługuje optymizacja. Grafika bardzo przyjemna dla oka, a na moim sprzęcie na max. ustawieniach w QHD trzyma sztywno te 60FPS i nie spada nawet o jedną klatkę.

  • Lubię to 7
Link to post
Share on other sites

Ja wczoraj zainstalowałem Humankind i:

a) grałem do 1:00

b) dzisiaj rano przed pracą też odpaliłem na godzinkę :D

 

Jest to klon znanej i popularnej Civki od twórców m.in. Endless Space i Endless Legend. Czyli typowe, turowe 4X z syndromem "jeszcze jednej tury". Narazie ciężko coś więcej powiedzieć po paru godzinach, dużo konceptów jest wprost z Civek bezczelnie zerżnięte (np. badania), jest też parę nowych, ciekawych mechanik. Największą różnicą jest to że co erę wybieramy nową nację (z różnymi bonusami z których część przechodzi dalej), co ma sens bo żadna kultura(imperium) na danym terenie nie przetrwała z np. starożytności do dziś (no Japonia mi przychodzi jedynie do głowy na szybko, można by chyba jeszcze Etiopię podciągnąć).

Dużym plusem jest obecność w Game Pass od premiery i polski język. Może napiszę coś więcej po pierwszej rozgrywce, z tego co widziałem to recenzje są mieszane. Na ten moment dla fanów 4X i posiadaczy XGP absolutny must-try, nie będziecie zawiedzeni (chyba) ;)

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...