Skocz do zawartości

AiO Cooler Mastera, a wymiana płynu chłodzącego


Recommended Posts

Witam, jak widać po tytule nasza mnie ochota na wymianę płynu w moim AiO, które co najwyżej leży i kurzy się w szafie. Jest to Cooler Master ML240L RGB, w pełni działający, jednak uciążliwy w użytku przez jego "zbyt częste bąbelkowanie". Ktoś gdzieś kiedyś powiedział, lub gdzieś to przeczytałem, że te chłodzenia często miały za dużo powietrza w układzie stąd ten dźwięk.

 

Pytanie, czy taka wymiana ma sens?

 

Od razu powiem, że chłodzenie nie ma żadnej gwarancji, kupiłem je używane od kogoś tam, już nawet nie pamiętam kogo :rotfl: Używałem, ale było zbyt głośne i denerwujące, a już nie wspomnę o temperaturach jakie generowało (na poziomie boxowego chłodzenia od Ryzenów).

 

Nie boję się o jego uszkodzenie, ale z chęcią dowiem się od kogoś kto robił już takie rzeczy ze swoim AiO.

 

O trudnościach to nie wiem czego się spodziewać, pod naklejką na radiatorze widziałem, że jest chyba nakręto-korek, więc nie widzę żeby coś stało na przeszkodzie.

 

Idąc dalej z chęcią zasięgnę opinii nt. jaki płyn zastosować po wymianie? Myślałem o czymś od Coollaboratory :D

 

Z góry dziękuję za jakiekolwiek porady, bądź wytyczne :> 

 

Link to post
Share on other sites

Bąbelkowanie i niska wydajność, to efekt zapowietrzenia układu. Najpierw porządnie odpowietrz chłodzenie, a potem możesz się zastanawiać nad wymianą płynu.

Po tylu latach wolałbym już opróżnić to chłodzenie z tej cieczy i zalać pod korek nową, nie są to jakieś horrendalne koszty

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...