Skocz do zawartości

Recommended Posts

no i kaplica...

co tera?? chopaki???

:)

Sam zdecyduj, pytanie brzmi tak:

Potrafię zużyć moc procesora - robię jakieś kompilacje obróbki i potrzebuje CPU - bierz i7 może i warto, ale platforma trup - łatwo ulepszyć wiec jeżeli trzeba ci troszke mocy cpu aby sprawniej to robić to bierz i7

Potrzebuje gpu do gier - well, No niby jest duży przyrost na tle hd2000 ALE to nadal totalne padło na którym w nic nie pograsz, a jeżeli pograsz to i na hd2000 tez powinno pójść.. 100 bym nie dał ale jak masz super mały budżet a chcesz wycisnąć 2fps to możesz kupić

Jak wspomniałem - SSD da najwiecej.

Link to post
Share on other sites

Nie 2 fps a około 70% więcej:

Nie zaprzeczam, tak pokazuja benchmarki - jak jest w grach? zalezy to glownie od ramu i sterownikow, ale no okej pewnie 50% wiecej tylko nie o to mi chodzi. Majac 5 fpsow 50% to wlasnie beda te dwa dodatkowe fpsy 

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak wspomniałem - SSD da najwiecej.

No fpsów w grach to akurat da okrągłe ZERO więcej :P

 

 

Majac 5 fpsow 50% to wlasnie beda te dwa dodatkowe fpsy

Chłopie ale my tu rozmawiany o LINEAGE 2 a nie o jakichś nowych grach AAA. Czytaj ze zrozumieniem.

 

Decyzja należy do autora. 100zł to nie majątek, a ten dell to wytrzymała konstrukcja i jest szansa że pociągnie jeszcze długie lata. Z zastrzeżeniem że na nowsze gry nie ma szans na nim. SSD oczywiście też polecam jak najbardziej bo poprawi ogólną płynność działania systemu w różnych sytuacjach. 

SSD = szybsze włączanie/wyłączanie systemu i aplikacji, komfortowe przeglądanie sieci, dużo szybsze operacje na plikach itp.

i5 3gen = ok. 40% szybszy procesor i ok. 70% wydajniejsza grafika. Poprawi płynność w starych grach ale nie odpali nowych.

 

Więcej już się nie wypowiadam w tym temacie bo wszystko powinno być już jasne.

Link to post
Share on other sites

No fpsów w grach to akurat da okrągłe ZERO więcej :P

Chłopie ale my tu rozmawiany o LINEAGE 2 a nie o jakichś nowych grach AAA. Czytaj ze zrozumieniem.

Yyy.. moze Ty zacznij czytac ze zrozumieniem? Ja widze ze glownie to bedzie:

 

"lapek do internatu, filmow, drobnych prac biurowych. Moze czasem w cos sie zagra."

 

"jak pojdzie lineage II to juz bedzie gitara!  :)"

 

Wiec "biurowe" zajecia - SSD da tu najwiecej, autor napisal JAK pojdzie to bedzie fajnie a nie ze MUSI pojsc lineage II. 

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

@uberas

 

popatrz na moj avatar :)

 

by bylo naprawde milo gdyby L !! poszlo!

A nie spojrzałem. Jak ten lineage to mus, to bierz co najmocniejszego możesz jeżeli chodzi o te grafikę czyli hd4000 ale nadal wydajność za jaka płacisz.. meh
Link to post
Share on other sites

no i gitara...

zamowie to i5 ..

zmienie to dam znac co i jak.

XD


dobra pany..

stary procek nie obsluguje vPro a ten i5 tak..

i tera tak:

 

https://www.dell.com/support/home/pl-pl/product-support/product/latitude-e5430/drivers

 

sa dwa rozne biosy.?

i co tera? mam bios nie oslugujacy vPro i czy jak wsadze to i5 to komp wstanie? co pozniej? jak dalej aktualizowac?

 

HELP

 

pozdro 600

Link to post
Share on other sites

Będziesz się martwił jak procesor dojdzie ;) Tylko przed wymianą i po wymianie pamiętaj żeby przywrócić ustawienia fabryczne, najlepiej przez wyjęcie baterii o ile jest do niej łatwy dostęp. Jak będzie czarny ekran mimo to, to włożysz i3 z powrotem, zmienisz bios i musi powinno działać.

Link to post
Share on other sites

A ja coś czuję , że pójdzie bez problemu . W lapku tylko raz wymieniałem proca , więc ekspertem nie mogę się nazwać . I3 czy i5 to tylko kwestia trybu turbo . Jedyny problem to że wymieniasz na nowszą generację i kwestia biosu czy ma mikrokody do danego proca . Wystarczy wybrać model który tam siedział fabrycznie .

Link to post
Share on other sites

ello

juz po zabiegu :)

najpierw wgralem najnowszy bios, pozniej zmiana procka i... "pali na strzała" XD

i powiem Wam, ze jestem zadowolony.STALKER czarnobyl smiga, PainKiller nawet na wysokich. Znaczy Lineage tez pojdzie :)

wydajnosciowo tez niezle, zwykly test WinRara o niebo lepszy.

ergo:człowiek zadowolony niewielkim kosztem.

dziekuje wszystkim za podpowiedzi!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...