Skocz do zawartości

Recommended Posts

W specyficznych sytuacjach przeniesienie temp i innych plików tymczasowych na inny SSD, może poprawić minimalnie wydajność i responsywność (nie ma ta to lepszego polskiego słowa, co by nie myliło jednocześnie?).  Są to raczej sytuacje w których bardzo obciążamy SSD i korzystny równocześnie z temp i innych plików tymczasowych. 

 

​Jednak w większości zastosowań bym jednak powiedział, aby zostawić na systemowym SSD, chyba że bardzo chcemy i mamy nieużywany, ale sprawny, mały, stary SSD. 

 

Sam mam na systemowym  :-> jedynie domyślny folder pobierania, mam mapowany na inny SSD. 

Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś temp'y na dysku HDD, by oszczędzać zapis na SSD. Kupiłem SSD dawno temu, nie wiedziałem jak szybko będzie postępował TBW. Po paru latach zmieniłem dysk na większy (tamten poszedł do laptopa), dokupiłem drugi SSD. Na żadnym dysku nie przekroczyłem 10TB pomimo wielu lat użytkowania. Tak więc w codziennym użytkowaniu przenoszenie temp w celu oszczędzania dysku nie ma sensu.

 

A czy jak temp będzie na SSD zamiast HDD będzie szybciej? Tak. Widać to bardzo przy ściąganiu dużych plików. Ściągam za pomocą Internet Download Manager, gdzie na końcu plik z części jest łączony w jedną całość. Jest bardzo duża różnica.

Link to post
Share on other sites

Do pobierania p2p mam kolejny dedykowany SSD... 

 

Pamiętaj, że małe pliki bardziej zużywają SSD od dużych, TBW nie jest najlepszym wskaźnikiem, najlepiej patrzyć na najbardziej zużyty blok, lub średnią ilość cykli P/E, o ile SSD raportuje te parametry. Jeśli chcesz wiedzieć jak zużyty jest SSD. 

 

Przecież mieliśmy tu na forum Adatę SU650 480GB co miała padnięte kostki, po chyba jakoś średnio 5 cyklach P/E wychodziło. No ale to specyficzny model jest, co padają i kostki, i kontroler  :o  :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Mówię o zwykłym adapterze PCI-e x4 -> M.2 32Gb/s klucz m NVMe za 16zł z Allegro, co współpracuje ze wszystkimi płytami co maja PCI-e.

 

Ty dałeś cudo na 4 x M.2 co wymaga podłączenia bezpośrednio pod CPU i płyta musi wspierać dzielenie PCI-e na 4/4/4/4 (bifurcation)

 

Nie możesz sobie pozwolić na stratę 2 x SATA i mieć tego w slocie M.2?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...