Skocz do zawartości

Czy The Sims 3 zadziała na którymś z tych laptopów?


Recommended Posts

Witam. Sama posiadam dwudziestoletniego laptopa, który służy mi jako maszyna do pisania (mój pierwszy sprzęt) i kompletnie się na tym nie znam. Chcę kupić laptop córce, której bardzo zależy na Simsach. Na stronie znalazłam podane wymagania gry:

Laptop z systemem Windows XP:

 

System operacyjny: XP (Service Pack 2)

Procesor: Pentium IV 2.4 GHz / Athlon XP 2400+

Pamięć RAM: 1.5 GB

Grafika: GeForce Go 6200 / Radeon mobile 9600 ze 128 MB

Laptop z systemem Windows Vista:

 

Vista (Service Pack 1)

Procesor: Pentium IV 2.4 GHz / Athlon XP 2400+

Pamięć RAM: 2.0 GB

Grafika: GeForce Go 6200 / Radeon mobile 9600 ze 128 MB

Nowego laptopa z taką kartą graficzną podobno nie kupię, nie wiem, na jakiej innej gra będzie działać. Niestety, musi być to jak najtańszy laptop, zastanawiałam się nad którymś z tych:

https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/acer-laptop-spin-1-n4000-2gb-32gb-w10.bhtml

https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-e402-e2-4gb-64gb-w10.bhtml

Naprawdę jestem zielona i nie wiem, co wybrać. Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Sims 4 działa płynnie na pentiumie g850 i GeForce gt220 . Czyli na kompie za 200-250 zł

Takie laptopy za 1000zł to według mnie strata pieniędzy . Chyba że do pisania maili ma być .

Do 1000 to tylko używkę , aby to miało ręce i nogi .

Link to post
Share on other sites

Dobra. Wątpię, że pierwszy post coś pomógł.

 

To jest podana minimalna moc karty graficznej, a nie, że musi mieć dokładnie taką. Prawie każdy współczesny laptop z dedykowaną kartą graficzną pociągnie Sims 4.

 

Te dwie propozycje to są sprzęty, które teoretycznie nadają się do Worda, aczkolwiek ja bym na 11 calach nie mógł pracować. Do gier tym bardziej się nie nadają, bo na natywnej rozdzielczości nawet Simsy będą klatkować, a spodziewałbym się także przegrzewania. Polecałbym mimo wszystko sprzęty używane 15 cali, bo nowego po prostu się nie da za tyle. Co powinien mieć używany laptop do 1200zł?

 

Kartę graficzną pokroju GTX 840m, która poradzi sobie bez problemu z Sims 3, a nawet Sims 4 i po obniżeniu rozdzielczości pewnie i z Sims 5.

Dysk SSD 240GB

procesor i5 4210u, albo i lepszy

 

To jest dosyć popularna konfiguracja sprzed kilku lat za około 3k, a te laptopiki z celeronem 11 cali to na czysto strata kasy.

Edytowane przez Kamil369
Link to post
Share on other sites

Acha, czyli nie ma sensu takiego laptopa kupować... już raz kupiłam używany w serwisie komputerowym, wszystko miało działać, a on nawet Simsów 2 nie chce odpalić, bo nie spełnia wymagań (wcisnął mi go pan, który twierdził, że czwórka na nim pójdzie). Boję się, że kupując używany znowu dam się naciąć, poza tym nowy miał być na raty, za gotówkę mogę coś kupić do 600 zł.

Link to post
Share on other sites

Po to jest to forum , aby pomagać . Np mam 8 letniego laptopa , kupiłem go wtedy za 2000zł . Teraz jest wart , sam nie wiem , pewnie okolice 700zł-800zł . Ale do dziś można na nim pograć w większość gier . W sumie to jest prawie tak samo wydajny , jak proponowany przez kolegę wyżej .

 

Podaj nam specyfikację tego laptopa z serwisu , może to tylko problem programowy .

Link to post
Share on other sites

Jasne. 8-letni laptop w cenie 2 tyś o tej samej wydajności co i5 4210 + 840m. Tylko ja frajersko 4 lata temu za taki dałem ponad 2500zł.

 

A tamten laptop z serwisu to pewnie spełnia wymagania Sims 2, bo musiałby być chyba z XX wieku, żeby sobie nie poradził. Problem pewnie jest programowy np. uruchomienie Sims 2 na Windows 10 nie sprowadza się do kilku kliknięć.

Link to post
Share on other sites

To jest mój procesor kontra Twój .

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-4210U-vs-Intel-Core-i3-3120M/m12662vsm923

Twoja karta graficzna ma w 3d marku11 mniej więcej 2400pkt , moja gt 730 2gb w jednej z najmocniejszych wersji ma 2200pkt , więc wydaje mi się ze nie kłamię . Zapłaciłem 1999zł potem dołożyłem 4gb ramu aby było 8 za 60 zł i wymieniłem 750hdd na 240 ssd który nowy mnie kosztował 100zł .czyli 2159 zł .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Dobra w sumie faktycznie jest niewiele gorszy. Aczkolwiek mój ma jednak już 5 lat i chyba jednak nie kosztował aż 2500zł. Wyygląda na to, że przez te prawie 3 lata wydajność nie wzrosła specjalnie dużo. Pamiętam, że wtedy do wyboru do 4tyś były tylko te niskonapięciowe i poprawiło się głównie to, że nie grzały się już tak bardzo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...