Skocz do zawartości

Recommended Posts

https://www.igorslab.de/en/evga-geforce-rtx-3090-vs-amazons-new-world-design-caused-evga-problem/

 

Te usmażone przez ta grę new world karty to tylko od EVGA 3090. Może się spalić/uszkodzić kontroler wentylatorów, wychodzi na to, że droższe nie zawsze lepsze.

Na szczęście gwarancja obowiązuje.

 

 

O już 3060ti (Gigabyte VISION OC) za 3000zł:

 

https://www.euro.com.pl/karty-graficzne/gigabyte-karta-graf-giga-rtx-3060ti-vis-8g-2-0.bhtml

 

 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, adivxv napisał:

Juś nie dostępne ?

Kup teraz....zapłać... Za 8 miesięcy i 8 dni powinni Ci przysłać ;) Jak dla @mutissj :DAaaa... To euro rtv agd pranie suszenie trzepanie dywanów :D:D

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Miałem nadzieję na szybkie spadki w okolice MSRP ale jeśli wciąż za 150% rekomendowanej ceny schodzą na pniu to jeszcze trochę sobie poczekam. Jakieś rtx 3060 / rx 6600xt bym przytulił ale za max 2200 pln. Coraz częściej myślę też nad zakupem XSX/PS5 i pogonieniem stacjonarki w cholerę, mam już pomału dosyć czekania a przepłacać nienawidzę.

  • Lubię to 4
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie no.....a ten wydruk z bencza czego miał dotyczyć? :roll: I kto go tam wsadził? X-Kom? Ta stówa mam nadzieję idzie na "płyn chłodzący" :D 

Ed. A co mi z tego szampana, jak go nawet nie spróbuję :D 

Edytowane przez marko22
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, Artok napisał:

O, właśnie. Jak miałbym grać na konsoli, to już wolę nie grać w cale. Przyjemność była by taka sama, jak granie na telefonie.

A ja ostatnio coraz częściej gram sobie na leżąco z bezprzewodowym padem w ręku. Przy biurku to już wystarczy że się w pracy nasiedzę nieraz :P No i wychowałem się na konsolach i cały czas się przewijają w moim życiu, chociaż ostatnie lata to zdecydowanie więcej PC.

 

Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, joker5513 napisał:

Ale będzie teraz fedrowane ...

 

RTX 3090 + 3080....

Temu się bierze Gigabita. Nie ma plomb na karcie, więc można na luzie wymienić termopady, aby się pamięci mniej grzały podczas kopania. 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

13 godzin temu, Artok napisał:

więc można na luzie wymienić termopady, aby się pamięci mniej grzały podczas kopania. 

 

ta wymiana termo-padów szału nie daję około 10'C zysku (w przypadku upałów zamiast 110'C będzie 100'C xd)

- tak czy siak wentylatory muszą wyć na grafice do miningu, w takim pomieszczeniu ciężko wysiedzieć

 

 

myślałem o zalaniu grafiki aby jej nie katować, ale to wydłuży zwrot o jakieś +3 miechy

^precyzując z aktualnym "WACIKIEM" na aliexpress za samo LC wychodzi:

  • 400 zł duża i gruba chłodnica 
  • 800 zł blok kanapkowy 

+ do tego termosy za 200 zł w jakimś polskim sklepie

i jeszcze się zastanawiam czy moja pompa D5 to wszystko przepcha (3x chłodnice, 3x bloki i 2-metry węży) :D

 

 

czyli łącznie przy aktualnym kursie ETH musiało by to przepracować 9-10 miesięcy na sam zwrot inwestycji:

  • 3700 zł grafika
  • 1400 zł chłodzenie wodne

(szczerze wątpię że ten kurs tak długo pociągnie, zwłaszcza że od grudnia planują przejście ETH na Proof of Stake)

 

 

 

 

14 godzin temu, joker5513 napisał:

Ale będzie teraz fedrowane ...

 

jak na razie bardziej mi się kalkuluje sprzedać ją, niż "fedrować"

 

 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

7 minut temu, hexgde napisał:

jak myślicie czy 3600 za 3070ti długo taki trend się utrzyma?

Chwilę się utrzyma, rynek musi się teraz nasycić, do gry weszli gracze którzy czekali z wymianą/kupnem sprzętu, po tak "promocyjnych" cenach jak 150% MSRP są skłonni już kupić GPU i to oni regulują swoimi zakupami teraz ceny.

Edytowane przez pendzel_3
  • Dzięki 2
Link to post
Share on other sites

Dobra. Czas się skupić jednak na RTX 3080 Ti.

Cena już jest dobrze poniżej 7000 zł, czyli jest poniżej 120% MSRP i moim zdaniem jeszcze długo będzie krążyła w tym przedziale cenowym.

Za chwilę rynek zaleją karty RTX 3060/3060 Ti jako odpowiedź na nowe karty AMD i nie sprzedam już korzystnie swojej używki.

Link to post
Share on other sites

Ja obserwuję kilka sklepów pod kątem dostępności kart i taki Karta graficzna GIGABYTE GeForce RTX 3080 Ti Gaming OC 12GB był dziś do południa po 6599 zł w ME.

KFA2 GeForce RTX 3080 Ti SG 12GB GDDR6X jest w tej chwili dostępny w x-kom po 6699 zł.

O takich cenach do tej pory można było pomarzyć.

Link to post
Share on other sites

Jak ktoś ma wolne kilka tys. to trzeba zrobić tak.

  1. Kupić kartę
  2. Nie rozpakowywać jej
  3. 14 dnia od zakupu zgłosić chęć odstąpienia od umowy
  4. 27 dnia od zakupu zorientować się w cenach i zdecydować, czy zostawiać, czy oddawać.
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...