Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tryb Asus Ai dla wentyli - Silent. Nie to, co wcześniej dla Metro Exodus. Wszystkie wentyle, jakie mam kręciły się w granicach 350-500 obr/min. Zapomniałem zrzut zrobić :D

Poszła temp. w górę. Ale w takim trybie mam ciszę. :) Muszę jeszcze popracować nad krzywymi prędkości.

 

Furmark.jpg

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

3060 będzie za słaba do 1440p 60hz pojawiaja się już 3060ti lhr podchodzące pod 3000, tu np jest już za 3400:

https://foxkomputer.pl/pl/p/Karta-graficzna-Gigabyte-RTX-3060-Ti-Vision-OC-R2.0-LHR-8GB-GDDR6/16004?ceneo&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

A były rzuty po 3100zł

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Również potwierdzam, że za sprawą EK Vector nawet na pasywnym backplate można uzyskać stałą temperaturę 44C na rdzeniu przy PT 480W z OC + 120 / + 1000. Kwestia pojemności cieplnej układu, mocy LC oraz tego jak jest zbudowane, każdy szczegół ma znaczenie. Aktywny backplate dodatkowo pozwala zbić 4-5C na rdzeniu gdyż sumarycznie całe pcb karty jest chłodniejsze. No, a na GDDR6X zjazdy rzędu 30-35C. Rewelka :)

Edytowane przez EH_Gosu
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, lukasz272015 napisał:

czy 3099 zł za rtx 3060 od msi gaming z 2 wentylatorami to znośna ceną do gier w 1440p

Kompletnie nieopłacalne, 3060 to jest karta głównie do 1080p i można ją rozważać w cenie ok. 2k anie 3k.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, lukasz272015 napisał:

czy 3099 zł za rtx 3060 od msi gaming z 2 wentylatorami to znośna ceną do gier w 1440p to będzie za słaba ta karta w 60 klatkach na ultra ?

Praktycznie codziennie widzę 3060 Ti od różnych sklepów oraz na Allegro w cenie do 3300 zł, więc dopłata 200 za 20% wyższą wydajność to rozsądny wydatek. 

Link to post
Share on other sites

Chyba ze 30 stopni miałem w pokoju.....2 godzinna rozgrywka w Mass Effect 2 Legendary Edition......I już nie jest tak różowo :D 

 

Mass-Effect.jpg

@mutissj.... I z czego się cieszysz :D Niedługo podłączę pralkę pod pod kompa i oszczędzę na prądzie przy grzaniu wody :rotfl:

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

 

58 minut temu, marko22 napisał:

.... I z czego się cieszysz

 

Co mnie zmuszasz to odpisywania - cały spocony jestem bo mi RTX3090 w ten upał za bardzo pokój ogrzewa ;l i nic mi się nie chce z tego powodu...

 

... No trochę śmieszne że w mass effekcie masz wynik podobny do mojego https://i.imgur.com/zZMoNGl.png, chyba za cicho te wentyle ustawiłeś?

 

i zrobił byś konkretny test obciążeniowy pamięci w miningu, jestem ciekaw ile ci max wyjdzie przy najmniej po 10 minutach.

 

 

 

 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Nie marudź :D Wentyle skręciłem tak, żeby mnie nie wkur....zały ;) Ale już sam nie wiem, czy słuchać pokojowego, czy z kompa :D Nie testuję nic na miningu, bo nie będę później szukał pół dnia poinstalowanych śmieci ^^

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites
45 minut temu, marko22 napisał:

Trochę odbiegnę od tematu, ale najnowszy sterownik NV 471.41 zawiera DLSS dla RDR2.

Chcesz pan powiedzieć, że jak sobie włączyłem wczoraj DLSS w RDR2 na próbę mając sterowniki 46x.xx to tak naprawdę go nie było? 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

@Artok...a tego to ja nie wiem. Dziś znalazłem info na videocardz. Samo wprowadzenie DLSS do gry było chyba 13 lipca. A czy sterownik był na to gotowy - nie mam pojęcia :)  Sam sterownik z powyższym numerkiem ma datę dzisiejszą.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, marko22 napisał:

sterownik NV 471.41

 

Taaa i obniża FPS w WARZONIE

Vw6j6Aw.png

 

nie dzięki :D

 

 

 

5 godzin temu, WPRD700 napisał:

Mój GTX 1080 Armor to piekło (60 stopni idle)

 

musisz nasmarować grafikę :]

 

 

 

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites
12 minut temu, marko22 napisał:

Dalej Ci ciepełko daje się we znaki? Wskocz pod zimny prysznic :D

 

dzisiaj na tym zadupiu (zgorzelec) jest chłodniejszy dzień, to normalnie funkcjonuje :P

 

 

 

12 minut temu, marko22 napisał:

Wrzuciłeś screen z opisem 471.11. Najnowszy to 471.41. Tak samo obniża fps-y? Sprawdzałeś? 

 

Nieee sprawdzałem, ja i tak gram tylko w jedną grę, 

 

ostatnim razem jak tak przeskakiwałem w sterownikach z numerka na numerek to tylko więcej problemów było niż pożytku,

myślę raz na kwartał aktualizować sterowniki i nie mam zamiaru być beta-testerem NVIDII :)

 

 

 

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, lor3ddr8d napisał:

Udało mi się kupić MSI Ventusa 3070 TI za 3600 zł w X-Scamie. 
Temperatury znośne 65-68 w grach ;) Głośny też nie jest. 

mnie też, ale gigabyte ale jeszcze nie miałem czasu otworzyć pudła, nie mówiąc o podłączaniu

jak wygląda sprawa z podpięciem do zasilania?

Edytowane przez hexgde
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, lor3ddr8d napisał:


Ja mam dwie wtyczki 8 pinowe od zewnętrznej strony karty. Praktycznie w tym samym miejscu co w moim starym GTX 1080 TI

no jasne, ale bardziej chodziło o to czy nie było problemu z wygospodarowaniem tych wtyczek (czy np. były z zasilaczem, czy musiałeś "kombinować").

Spróbuję dziś podłączyć i zobaczymy. 

A nawiasem mówiąc, jakie wrażenia na nowej grafice?

Link to post
Share on other sites

Przełożyłem wtyczki ze starej, więc miałem wyciągnięte. 
Na razie tylko we Flight Symulator probowałem i tak z 5 FPS mi brakuje na dość wysokich ustawieniach - chyba za mało Vramu
Jutro odpalę Valhalle i Cyberpunka to zobaczę. Jest dość cicha, nie grzeje się zbytnio i chyba ją zostawię, bo polowałem na 3080 ,ale ceny ciągle wysokie.  
Może się trafi RX 6800 XT za około 4500, to wtedy ją sprzedam. 
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...