Skocz do zawartości

Recommended Posts

@wodego..... Przedstawiłeś wersję 256GB Oculusa.... Chcesz coś tańszego w IE niż w PL? Proszę bardzo....

 

https://www.currys.ie/ieen/gaming/virtual-reality/vr/oculus-quest-2-vr-gaming-headset-64-gb-10214109-pdt.html

 

Droższe o 10 euro niż w Belgii.... I tańsze o 200 zł, niż w X-kom PL.... 

To są właśnie moje okulary. 

Przepraszam. W IE tańsze o ok. 270zł.

Link to post
Share on other sites

Chciałeś taniej, masz taniej :) A że nie ma, no cóż.... 

A jeśli już tak rozprawiamy o tych cenach.... Czy fakt Brexitu nie ma na to wpływu? Ja wiem, że IE dalej jest traktowana, jak członek UE, ale coś, gdzieś, ktoś.....

Link to post
Share on other sites

Nie. Żaden Brexit. Od "zawsze" w IE ceny były tak wysokie. Praktycznie 100% moich zakupów elektroniki pochodzi z zagranicy. Do niedawna 95% kupowałem w UK, ale Brexit spowodował, że przerzuciłem się na DE. Mają dobre ceny wysyłki.

 

Zakupy w Polsce odpadają. Brak opcji wysyłki za granicę. Dziwne...

 

Ta sama sieć Currys jest w UK. Różnica w cenach bywała nawet 50% więcej w IE. Ale wyprawa do UK na zakupy, to 20km samochodem do Northern Ireland. Problem jest jednak taki, że jest ogromna bieda ze sklepami. Dwa sklepy na krzyż i to wszystko. I to nie dlatego, że są internety - po prostu zawsze tak było. Duże centra handlowe i same ciuchy. Zero elektroniki. Jedna wielka wioska... Przepraszam, nie chciałem obrazić polskiej wsi, gdzie sklepów z elektroniką nie brakuje.

 

Jak już jest ten jeden sklep z elektroniką, to wybór jest ogromny. Np. kamerki internetowe - dwa regały zawalone kamerkami. Wszędzie dokładnie ten sam model. Po prostu inni producenci nie istnieją. Nie ma wytłumaczenia, po prostu tak było od zawsze.

 

Przestałem się dziwić, bo długo tu mieszkam. Słyszeliście o możliwości płacenia telefonem czy zegarkiem? Nie ma tu czegoś takiego.

 

 

Link to post
Share on other sites

No to pozostają Ci zakupy na kontynencie.... Właśnie internet to jest to, co pomaga na lokalne wysokie ceny. Jeśli to jakiś drobiazg, albo coś, co chcę mieć na "już", to jestem w stanie przeboleć jakąś zwyżkę. Ale też bez przesady. Do swojego WC, oprócz płyty, CPU, pamięci, zasilacza, chłodnic i wentyli - całą resztę szperałem gdzie taniej i zamawiałem wysyłkowo. W Belgii też nieszczególnie widziałem opcje płacenia przy pomocy telefonu, czy zegarka. Wygodniej posługiwać mi się jest kartą. 

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, droid napisał:

xkom pousuwał wszystkie  rtx 30xx z oferty, ciekawe czemu....

Bo robią jak zwykle z kupujących idiotow. Ja tam karty juz w pl nie mam zamiaru kupić. Moich pieniędzy nie dostaną, a co. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Natomiast morele nadal ma w ofercie wszystkie karty, dość ciekawe..

btw czy ktokolwiek z forum otrzymał możliwość kupna grafiki prosto od EVGA? wiem że terminy dość duże, bo kolejka, ale może jest taki co jednak miał możliwość?

Link to post
Share on other sites

Poprosiłem jednego ze sprzedających z OLX o wystawienie na allegro zaraz ma podesłać link.. jeżeli to nie będzie fake to będzie dobry deal.. ale obstawiam, że to  scam ^^

 

 

edit. tak jak mówiłem cwaniaczek :) taki o to link dostałem ( nie polecam w niego wchodzić) ale widać "https://allegrolokalnie.app"

 

Edytowane przez Platun
Link to post
Share on other sites
28 minut temu, lukasz272015 napisał:

Ceny nadal dramat, 3060 ti widzę po 3200 zł z jednym sklepów ale lhr, warte to ograniczenie takich pieniędzy ?

 

Dziś na Allegro widziałem TUF za 2900 zł.

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Platun napisał:

 taki o to link dostałem ( nie polecam w niego wchodzić) ale widać "https://allegrolokalnie.app"

Link prowadzi do legitnej wersji allegrolokalnie (certyfikat się zgadza), ale wyświetla błąd 404. Z uwagi na to jak ta strona działa (jak wchodzę w sprzedane przez siebie też jest 404) to śmiem twierdzić że faktycznie ją wystawił ale została już przez kogoś kupiona. Trochę więcej wiary, z podejściem że wszystko to scam to nigdy nic używanego nie kupicie ;)

 

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, zbiku90 napisał:

 Trochę więcej wiary, z podejściem że wszystko to scam to nigdy nic używanego nie kupicie ;)

 

 

 

Zbiku90 czasami lepiej 2 razy przepuścić okazję niż raz dać się oszukać.

A od jakiegoś czasu na kartach są straszne przewały.

Sam długo szukałem okazji i próbowano mnie oszukać i na amazon i na olx i na allegro. 

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, wodego napisał:

A w innych krajach to marże minimalne dają, albo wcale nie pobierają. Sklepy są prowadzone przez wolontariuszy, dlatego ceny są tak niskie.

 

Przykład sklepu stacjonarnego znanej sieci:

https://www.currys.ie/ieen/computing-accessories/data-storage/solid-state-drives/samsung-970-evo-plus-m-2-internal-ssd-500-gb-10191903-pdt.html

SSD z praktycznie zerową marżą - jedyne 590zł

 

https://www.komputronik.pl/product/600896/samsung-970-evo-plus-m-2-500gb.html

sklep w PL - oczywiście kosmiczna marża jak to w PL - 420zł

 

Dlaczego w PL stosują takie zawyżone marże, a za granicą zawsze jest taniej?:o

 

 

A teraz porównaj przeciętne wynagrodzenie w Polsce i na obczyźnie i się zastanów co rzeczywiście jest tańsze.:sciana:

Edytowane przez TitoBandito01
  • Lubię to 2
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, zbiku90 napisał:

Link prowadzi do legitnej wersji allegrolokalnie (certyfikat się zgadza), ale wyświetla błąd 404. Z uwagi na to jak ta strona działa (jak wchodzę w sprzedane przez siebie też jest 404) to śmiem twierdzić że faktycznie ją wystawił ale została już przez kogoś kupiona. Trochę więcej wiary, z podejściem że wszystko to scam to nigdy nic używanego nie kupicie ;)

 

 

 

Tak... na OLX już to konto nie istnieje :)

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Platun napisał:

Tak... na OLX już to konto nie istnieje :)

No to faktycznie wałek jednak. Allegro ma niby system ochrony kupujących (z wyjątkiem ogłoszeń z lokalnie oczywiście) z którego jeszcze nie korzystałem ale podobno działa, więc ryzyko utraty pieniędzy jest niewielkie.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, TitoBandito01 napisał:

A teraz porównaj przeciętne wynagrodzenie w Polsce i na obczyźnie i się zastanów co rzeczywiście jest tańsze.:sciana:


Przeciętne wynagrodzenie nie ma nic wspólnego z produktem robionym na drugim końcu globu na rynek światowy.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...