Skocz do zawartości

Recommended Posts

Popatrz Pan, wszyscy klienci, którzy u TSMC klepią chipy we wspaniałym 7nm (Amd, Apple, Huawei) podniosła wyraźnie ceny za podzespoły w te chipy wyposażone...

 

Co z tego, że z racji dalszego pomniejszania procesu technologicznego z jednego wafla można "więcej wykroić", skoro to tylko jedna składowa ceny końcowej urządzenia (i to najmniej istotna)?

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites
  • [~6000 zł] RTX2080Ti (100%)

to fakt machorą cenę na tle grafik:

  • [3500 zł] GTX1080Ti (70%)
  • [2500 zł] RTX2070S (65%)
  • [3300 zł] RTX2080 (75%)
  • [3500 zł] RTX2080(80%)

wychodzi dopłata prawie 2-razy tyle (około 3000 zł) za 20~30% więcej wydajności?! śmiech na sali

 

 

można rzeczywiście wywróżyć że flagowa Ampere będzie kosztować:

  • [8000 zł] RTX3080Ti (~130%)
  • [15,000 zł] RTX3090 (~160%) <haha>
Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Moja szklana kula mówi podobnież, że za 3080 Ti trzeba będzie "dwa węże z kieszeni wypuścić" :P

 

Cena za top mnie nie rusza, co innego mnie zaś doprowadza do szewskiej pasji: wyjdzie 3080 (bez Ti), z wydajnością ~2080 Ti (+2%) i ceną 4000+... Już słyszę ten "krzyk wojenny" zielonych troli: przecież wspaniała NV, w swojej łaskawości, daje nam wydajność 2080 Ti w cenie o 1000 PLN niższej!

 

Zamiast inwestować we własne Gpu Intel powinien wykupić RTG od AMD - i wtedy zaczęła by się jazda :D

Link to post
Share on other sites

Troll? jesteś pewny? w moim rankingu to już bardzo wysoko:

 

  1. Eco-User
  2. Medium-User
  3. Power-User
  4. Maniak
  5. Fan-Boy
  6. PC Master Race
  7. Fanatyk
  8. Troll
  9. Sekciarz
  10. Ćpun

 

Mój poziom to 6 jak by ktoś pytał :D(no może prawie 7 xd)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jakby tak RTX 3080 w cenie około 3500-4000zł było chociażby 15-20% wydajniejsze od 2080Ti  i jakby tak jeszcze chciało się dobrze kręcić to niezwłocznie sprzedaję mojego klamota, dopłacam 1000 cebulionów i będzie GPU na mam nadzieję 2 lata +

 

Jesień/zima tego roku będą ciekawe - nowe konsole, nowe karty z obydwu stajni, Zen 3, Cyberpunk, nowy Assassins creed. Będzie co robić w długie ciemne wieczory w kwarantannie :)

Link to post
Share on other sites

Żeby jeszcze jakieś konkretne gry wyszły na te konsole z grafiką adekwatną do ich mocy obliczeniowej bo po tym pokazie to moim zdaniem trochę słabo to wygląda, może czas pokaże dopiero pełne możliwości, taki The Last of Us wycisnął soki z PS3 dopiero pod koniec jej żywota.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jakby tak RTX 3080 w cenie około 3500-4000zł było chociażby 15-20% wydajniejsze od 2080Ti i jakby tak jeszcze chciało się dobrze kręcić to niezwłocznie sprzedaję mojego klamota, dopłacam 1000 cebulionów i będzie GPU na mam nadzieję 2 lata +

 

A nie lepiej sprzedać przed premierą i ewentualnie nic nie dopłacać? 3080 na pewno nie będzie wolniejszy ani droższy od 2080ti.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

To zależy. Jak ktoś będzie miał ciśnienie na RT/Cyberpunk to kupi najlepszego Ampera, który jeszcze będzie miał konkurencję ze strony AMD (bo cena wtedy nie zabije) - bo i tak będzie w RT lepszy niż 2080 Ti.

 

Top pozostanie dla fanatyków / ludzi, którzy nie mają co z kasą robić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No niestety, ceny lecą strasznie. Wolałbym na kompie grać ale chyba pozostanie kupić do pracy PC'ta a do gier konsolę, ale oczywiście nie na premierę. O optymalizacji w przypadku gier na kompa to już lepiej nie mówić.

Edytowane przez Gryphus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...