Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Myślę że można już rozpędzić powoli Hype Train o nowej generacji Kart od Nvidia:) Jakby moderacja mogła podpiąć byłbym zobowiązany...

 

Na początek leak/news z naszego miłościwego portalu:

 

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/geforce-rtx-3080-rtx-3080-ti-rtx-3090-nieoficjalna-specyfikacja-k.html

 

Jeżeli to nie fake to zapowiada się miodnie :) Byle ceny nas nie zabiły.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Up zabić nie zabiją, ale jedno jest pewne: tanio to już było. Żebyśmy NV nie znali to można by gdybać "może będzie standardowy skok wydajności 10-15% przy zachowaniu obecnych cen za segment" ale nie po to się wprowadza w połowie cyklu życia generacji super serie, żeby za takiego RTX 3060 nie kroić już od 1999 w górę :/ 

 

Bardzo dużo zależy od BigNavi. Jeżeli tu będzie duża kupa i ledwo dogonienie 2080 Ti to za 3080 Ti spokojnie mogą sobie krzyknąć nawet 7000+ pln. Szczerze powiedziawszy to już bym wolał, żeby scenariusz z przeniesieniem Titana w segment konsumpcyjny pod nazwą 3090 faktycznie wypalił, bo wtedy można liczyć na odrobinę niższe pozycjonowanie 3080 Ti. 

 

Z drugiej strony szczerze powiedziawszy nie interesuje mnie na ile NV wyceni sobie Ampery. W tej chwili jestem po długiej drodze w dół (Rvii -> V64 -> 1650S) i praktycznie nie wiem co by mnie miało przekonać do kupna karty za więcej niż okolice 1000 pln. Szczególnie, jeżeli kolejna generacja da zauważalny przyrost wydajności w śledzeniu promieni (ORAZ LICZBY GIER z tym bajerem!!!) to będzie wysyp RTX 2060 dokładnie w moim budżecie.   

Link to post
Share on other sites

 

 

W tej chwili jestem po długiej drodze w dół (Rvii -> V64 -> 1650S) i praktycznie nie wiem co by mnie miało przekonać do kupna karty za więcej niż okolice 1000 pln.

 

Jak to co - lepszy monitor :) DO FHD RTX 2060 spokojnie wystarcza, ale do wyższych rozdzielczości i częstotliwości już raczej się nie nada.

Link to post
Share on other sites

Mam 1440p 144Hz, obecny zestaw kręci mi w tej rozdzielczości dobrze ponad 300 kl/s w csgo (mój główny tytuł) więc jest zapas już teraz na 1440p 240Hz.

 

Odpaliłem ostatnio Dooma nowego 1440p high (nie ultra) i było dobrze ponad 60 fps.

 

Wiedźmin? 1080p @high i też okolice 60 fps. Pewnie, jest kilka tytułów, gdzie 1650S nie pociągnie w wyższym presecie graficznym 60 kl/s ale to głównie nie moje tytuły.

 

Zobaczymy czy sam CB2077 będzie wystarczająca lokomotywą napędową dla RTX.

Link to post
Share on other sites

Nie, już 4. rok leci z 2560x1440 @144 Hz :) (VA, 1. gen tych matryc więc jest duży lag i ghosting - ale nie narzekam, bo przesiadka z 27" TN 60Hz i tak bardzo przyjemnie mi wyszła).

 

Czekam™ i liczę, że AMD pociśnie temat z VRam, zgodnie z OBIETNICAMI — przez co NV w low-endzie w końcu porzuci 4GB.

 

Marzy mi się taki RTX 3050 (a tak, bo co to za sztuczna segmentacja rynku, że tylko droższe modele wspierają RT?!) z 6GB VRam... Wydajność 1660 Ti + 5%, RT i DLSS 2.0, 900+ PLN (czyli około 1k za lepsze konstrukcje). Ciekawe jak długo przyjdzie nam czekać na mniejsze Ampery

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Bardzo dużo zależy od BigNavi. Jeżeli tu będzie duża kupa i ledwo dogonienie 2080 Ti to za 3080 Ti spokojnie mogą sobie krzyknąć nawet 7000+ pln.

7000+ to jest i tak zachowawcza wycena - tyle to lepsze modele 2080ti zdaje się miały na metkach

 

Serio to już się robi śmiech na sali, nawet używki drożeją...  jak tak dalej pójdzie to sporo ludzi przerzuci się na konsole, bo za 1,5k masz klocka do grania a w tej cenie nawet GPU nie kupisz  %-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie, już 4. rok leci z 2560x1440 @144 Hz :) (VA, 1. gen tych matryc więc jest duży lag i ghosting - ale nie narzekam, bo przesiadka z 27" TN 60Hz i tak bardzo przyjemnie mi wyszła).

 

Czekam™ i liczę, że AMD pociśnie temat z VRam, zgodnie z OBIETNICAMI — przez co NV w low-endzie w końcu porzuci 4GB.

 

Marzy mi się taki RTX 3050 (a tak, bo co to za sztuczna segmentacja rynku, że tylko droższe modele wspierają RT?!) z 6GB VRam... Wydajność 1660 Ti + 5%, RT i DLSS 2.0, 900+ PLN (czyli około 1k za lepsze konstrukcje). Ciekawe jak długo przyjdzie nam czekać na mniejsze Ampery

A to nie jest tak, że model niższy zawsze przewyższa poprzednika z wyższym?

 

970 gtx był pobity przez 1060. Nie wiem czy czasem nawet nie 980...

 

Czyli taki rtx 3050 mógłby mieć wydajność wyższą nawet niż 2060.

 

Problem w tym że pomieszali nazewnictwo i nic nie wiadomo.

Link to post
Share on other sites

7000+ to jest i tak zachowawcza wycena - tyle to lepsze modele 2080ti zdaje się miały na metkach

 

Serio to już się robi śmiech na sali, nawet używki drożeją...  jak tak dalej pójdzie to sporo ludzi przerzuci się na konsole, bo za 1,5k masz klocka do grania a w tej cenie nawet GPU nie kupisz  %-)

1.5k to nie ma co, ale wszystko zmierza w tym kierunku - pcty do zastosowan profesjonalnych (ze wzgledu na cene) a konsole dla zwyklych zjadaczy chleba

Link to post
Share on other sites

@Up jako jednostka raczej nie masz szans, żeby nagle wyciągnąć z kapelusza 3. gracza na rynku GPU (nawet Intel jak na razie jest daleko w tyle). Można jednak uderzyć w NV portfelem nie kupując od nich kart (masowo). Przypuszczam, że jeden kwartał sporych spadków by wystarczył żeby się zastanowili nad cenami. Myślę, że ludzie by przeżyli jedną generację bez TOPu w swoich komputerach a dla rynku by to było oczyszczające.

Link to post
Share on other sites

7000+ to jest i tak zachowawcza wycena - tyle to lepsze modele 2080ti zdaje się miały na metkach

 

Serio to już się robi śmiech na sali, nawet używki drożeją...  jak tak dalej pójdzie to sporo ludzi przerzuci się na konsole, bo za 1,5k masz klocka do grania a w tej cenie nawet GPU nie kupisz  %-)

 

Ja za 2080 Ti lightning  Z dałem 6400 (co i tak uważam, że przesadziłem)  więc na jesień jak się pokażą 3080Ti z lepszą wydajnością o ok 30% to z palce w d....pie będzie cena ok 7k. I tak oszołomy kupią nawet jak będzie cena 7,5k.  Ale co to za problem, żeby tyle kosztowała. Jakieś śmieszne  modele  iPhone'ów 11 Pro Max chodzą  od 6-7,5k. 

Za 7k to LEPIEJ kupić ps5 i telewizorek ;)

 

 

I grać w fps na padzie.... Ble.. Konsole są ok ale nie do strzelanek

 

można to pogodzić.  Kupić konsole pod singlówki (wypas leżeć na łóżeczku a przed Tobą 50-55-65" ekran. Komfort nieziemski. A do fpsów to  PC, który nie musi być mocny , bo i tak  na low łupie się w multi.

Edytowane przez serafin1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@ Up - jak najbardziej

 

Ja wychowałem sie na PC i lepiej pasuje mi miechanika klawiatury i myszki oraz płynność animacji na PC. Dlatego mam do multiplatformówek mocnego PC i Konsolę dla tych kilku fajnych gier których na pc nie ma i nie będzie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja za 2080 Ti lightning Z dałem 6400 (co i tak uważam, że przesadziłem) więc na jesień jak się pokażą 3080Ti z lepszą wydajnością o ok 30% to z palce w d....pie będzie cena ok 7k. I tak oszołomy kupią nawet jak będzie cena 7,5k.

Jedną część (podzespół) do komputera za 6400zł kupują normalni ludzie, a powyżej już oszołomy. Acha...

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

@Up fajnie wiedzieć, gdzie przebiega u niektórych ta granica ;)

 

@Serafin w sumie empic pomysł, tyle że ja nigdy nie mogłem się przestawić do pada. Da się w Hitmana czy szczególnie w te wszystkie exclusivy grać na konsoli w opcji klawa + mysz?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...