Skocz do zawartości

Recommended Posts

7 godzin temu, lukasz272015 napisał:

Czy cena 3949 zł za rtx 3060 ti Karta graficzna GIGABYTE GeForce RTX 3060 Ti Gaming OC LHR 8GB to znośna cena, można jeszcze coś liczyć na obniżki ?

W ubiegłym tygodniu ta karta była do wzięcia przez parę dni za 3400, więc nie nazwałbym tego znośną ceną. 

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Artok napisał:

W ubiegłym tygodniu ta karta była do wzięcia przez parę dni za 3400, więc nie nazwałbym tego znośną ceną. 

Na pewno nie było przez kilka dni, ani nawet godzin, chyba że piszesz o tym podejrzanym sklepie gral.pl co ludzie piszą że dostawali stamtąd używki. 

Link to post
Share on other sites

 

Takie przypadki to nic nowego, proceder znany od wielu lat. Nie tylko polskich sklepów dotyczy ale generalnie wszystkich większych molochów również zagranicznych. Zwroty 14 dniowe, macane sprzęty, potem wracają do oferty jako nówki. Plaga z tym jest od lat. Żeby mieć spokój z tym tematem to trzeba bezpośrednio do dystrybucji uderzać, no ale to już inaczej wygląda ilościowo etc.

Link to post
Share on other sites
49 minut temu, EH_Gosu napisał:

Zwroty 14 dniowe, macane sprzęty, potem wracają do oferty jako nówki

Temat poruszałem już nieraz na forum. Ludzie to straszni hipokryci. Jak sobie coś testują 2 tygodnie i odsyłają to wymagają pełnego zwrotu pieniędzy bo takie mają prawa i przywileje jako konsumenci (choć sprzedawca może odliczyć zmniejszenie wartości, ale zdarza się bardzo rzadko). Ale jeśli dostaną pełnoprawny produkt z pełną gwarancją, ale z odciskami paluchów i zerwaną folią to zaraz raban podnoszą w internecie że jak to tak. Zdecydujcie się w końcu, albo darmowe zwroty albo tylko nówki, nieskalane dotykiem w sklepach. Obydwu naraz nie da się mieć, musiałyby ceny z 10-20% pójść w górę wszystkiego. IMO idealnym kompromisem byłoby ustawowe 5% zmniejszenie wartości przy zwrocie, skończyłoby się darmowe wypożyczanie sprzętu.

  • Lubię to 3
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, zbiku90 napisał:

Temat poruszałem już nieraz na forum. Ludzie to straszni hipokryci. Jak sobie coś testują 2 tygodnie i odsyłają to wymagają pełnego zwrotu pieniędzy bo takie mają prawa i przywileje jako konsumenci (choć sprzedawca może odliczyć zmniejszenie wartości, ale zdarza się bardzo rzadko). Ale jeśli dostaną pełnoprawny produkt z pełną gwarancją, ale z odciskami paluchów i zerwaną folią to zaraz raban podnoszą w internecie że jak to tak. Zdecydujcie się w końcu, albo darmowe zwroty albo tylko nówki, nieskalane dotykiem w sklepach. Obydwu naraz nie da się mieć, musiałyby ceny z 10-20% pójść w górę wszystkiego. IMO idealnym kompromisem byłoby ustawowe 5% zmniejszenie wartości przy zwrocie, skończyłoby się darmowe wypożyczanie sprzętu.

Karta graficzna to nie bielizna, żeby zaraz płakać, działa bez rys z pełną gwarancją i  raban... Nawet może i takie przypadki się trafiają z samej fabryki, ktoś to musi pakować, testować itp. Wiadomo jakaś myszka czy słuchawki, macanych bym nie chciał.. Może, że jeszcze do grania czy krypto jeszcze do czegoś innego ludzie wykorzystują te karty graficzne.

Edytowane przez ADR15
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, zbiku90 napisał:

musiałyby ceny z 10-20% pójść w górę wszystkiego. IMO idealnym kompromisem byłoby ustawowe 5% zmniejszenie wartości przy zwrocie, skończyłoby się darmowe wypożyczanie sprzętu.

Nawet jeśli by nałożyć 1% to i tak mają spory zarobek,tylko nadal to będzie za free ,od taki dodatkowy podatek od głupoty.

Ty z kolei poleciałeś grubo 10/20% do ceny to jak chcę kupić rtx3080Ti (liczmy 9000zł) to mam doliczyć jeszcze 900/1800zł  :rotfl: albo przy 5%  - 450zł.

Wyobraź sobie że zwracasz kartę wartą 3000zł z tego zabrali ci 150zł co jest absurdem i sporą sumą do której mógłbyś dołożyć i kupić sobie ram itp rzeczy.Takich klientów jak ty,którym pobrali ze zwrotów 150zł jest więcej i pomyślałeś co dalej? co dzieje się z tymi kartami? Na siłę chcesz uszczuplić swój portfel,sklepom dołożyć jeszcze więcej pieniędzy za free (jakby im było mało) a system zwrotów i sprzedaży pozostał by bez zmian.Natomiast kupno przez użytkowników tylko nowych rzeczy zaszkodziło by im samym bo pewnych rzeczy nie jesteś wstanie sprawdzić.Więc bardzo dobrze że są zwroty.Sprzęt taki jest towarem pełnowartościowym i sam zostawiałem taki u siebie wiedząc,że był rozpakowywany ale bez śladów typu rysy itp. dlatego,bo sam korzystałem ze zwrotu,sporadycznie ale jednak.

Ludzie patrzą kupić jak najtaniej,nie szukają dodatkowych i bezsensownych dopłat.

 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Tiamina napisał:

Nawet jeśli by nałożyć 1% to i tak mają spory zarobek,tylko nadal to będzie za free ,od taki dodatkowy podatek od głupoty.

Ty z kolei poleciałeś grubo 10/20% do ceny to jak chcę kupić rtx3080Ti (liczmy 9000zł) to mam doliczyć jeszcze 900/1800zł  :rotfl: albo przy 5%  - 450zł.

Wyobraź sobie że zwracasz kartę wartą 3000zł z tego zabrali ci 150zł co jest absurdem i sporą sumą do której mógłbyś dołożyć i kupić sobie ram itp rzeczy.Takich klientów jak ty,którym pobrali ze zwrotów 150zł jest więcej i pomyślałeś co dalej? co dzieje się z tymi kartami? Na siłę chcesz uszczuplić swój portfel,sklepom dołożyć jeszcze więcej pieniędzy za free (jakby im było mało) a system zwrotów i sprzedaży pozostał by bez zmian.Natomiast kupno przez użytkowników tylko nowych rzeczy zaszkodziło by im samym bo pewnych rzeczy nie jesteś wstanie sprawdzić.Więc bardzo dobrze że są zwroty.Sprzęt taki jest towarem pełnowartościowym i sam zostawiałem taki u siebie wiedząc,że był rozpakowywany ale bez śladów typu rysy itp. dlatego,bo sam korzystałem ze zwrotu,sporadycznie ale jednak.

Ludzie patrzą kupić jak najtaniej,nie szukają dodatkowych i bezsensownych dopłat.

 


Kolega zakłada, że ze zwrotu by było też taniej 5% dla klienta.

Link to post
Share on other sites
40 minut temu, AudiAWX napisał:

A ja zakładam że taki x coś i reszta by wtedy same macane wysyłali i tulili po 5% czy tam ileś za zwroty

Ale przynajmniej ci co chcą by mieli nowe, niemacane ;) Niektórzy mnie tu chyba źle zrozumieli. Wczujcie się w sytuację sprzedających, sam byłem kiedyś po tej stronie. Załóżmy że ktoś szuka idealnego monitora, zamówił 5 i 4 zwrócił i jeden sobie zostawił. Co ma sprzedawca zrobić z tymi 4? Musi oddać 100% wpłaty bo tego wymaga od niego rynek i "tester". Czy wystawi je ponownie w pełnej cenie z odciskami palców, pozrywanymi foliami itp. czy w czynie społecznym pozbawi się tej śmiesznej marży 5% (taka jest zazwyczaj na elektronice) i wystawi te 4 zwrócone monitory w outlecie w cenie zakupu po kosztach? Zastanówcie się co byście zrobili w takiej sytuacji.

Link to post
Share on other sites

Da się temat ogarnąć w cywilizowany sposób. W Se największe sklepy dają 30 dni na zwrot towaru (a jeden nawet do 90), ale z zastrzeżeniem że towar przy odbiorze będzie poddany oględzinom i w przypadku braków, uszkodzeń itp sklep może zwrócić niepełną kwotę. Taki towar trafia wtedy do osobnego działu w sklepie i zazwyczaj jest opis dokładny stanu (typo "otwarte pudełko, pełen zestaw, brak śladów użytkowania"), często nawet w takiej samej cenie jak fabrycznie nowy. 

 

Po premierze Turingów, gdy wyszły na jaw problemy z memkami, karty po zwrocie miały straszne branie, bo sprawdzone. 

Link to post
Share on other sites

Hej,

czy jest tu ktoś, kto zamawiał kartę w grudniu 2020 z moreli i jeszcze jej nie otrzymał? Zamówiłam Gigabyte 3060Ti gming oc pro, zamówienie jest cały czas w realizacji i opłacone, nie chcą mi wydać zamówienia a ta karta jest już dostępna w rewizji 3.0 (raczej w pierwszej rewizji już nie produkują??), jak kilka mc temu pytałam się czy mogą mi wydać aktualną rewizję LHR to powiedzieli mi, że to zupełnie inna karta i wydadzą mi ją jak dopłacę. Poradzi ktoś coś co mogę z tym zrobić?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Model to model, to jaką ma rewizję nie ma znaczenia. Także nie mają prawa żądać od Ciebie jakichkolwiek pieniędzy. UOKiK zaprasza na konsultacje moim zdaniem. 
Albo poprosisz o zwrot pieniędzy i kupisz taką samą gdzie indziej, chyba że cena faktycznie mocno skoczyła to pozostaje UOKiK i przymusić ich do wysłania tego co zakupiłaś. 

Pomijam że dla mnie abstrakcją jest czekanie dwóch lat na kartę graficzną, już dawno bym z tego zrezygnował. 

Edytowane przez Andrew
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, krulka89 napisał:

Zamówiłam Gigabyte 3060Ti gming oc pro, zamówienie jest cały czas w realizacji i opłacone, nie chcą mi wydać zamówienia

Poczytaj ten temat, sytuacja analogiczna do Twojej.

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 5.02.2022 o 08:31, zbiku90 napisał:

Dzisiaj ETH z powrotem przebił 3k usd więc po chwilowych obniżkach można się spodziewać powrotu cen do "normy"

Liczyłem, że to chwilowy wzrost i zaraz będzie zjazd na dół. Jednak przez weekend Ether się utrzymał i śmiało celuje w 3100$. 

 

Aczkolwiek nawet jeżeli ceny wrócą do poziomu tych z listopada/grudnia (teraz mamy późny wrzesień 2021) to raczej nikt płakał nie będzie. Ci co chcieli kupić już kupili, a reszta nie akceptuje obniżek rzędu 20% i czeka na lepsze. 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Artok napisał:

Liczyłem, że to chwilowy wzrost i zaraz będzie zjazd na dół. Jednak przez weekend Ether się utrzymał i śmiało celuje w 3100$. 

 

Aczkolwiek nawet jeżeli ceny wrócą do poziomu tych z listopada/grudnia (teraz mamy późny wrzesień 2021) to raczej nikt płakał nie będzie. Ci co chcieli kupić już kupili, a reszta nie akceptuje obniżek rzędu 20% i czeka na lepsze. 

 

ale wiesz, że crash Ethereum niczego nie zmieni? Kopacze znajdą nową kryptowalutę do kopania kartami, której będą podbijać wartość. Przecież wartość ethereum jest ustalana przez kopaczy. Chyba nie sądzisz że kopacz z setkami kart graficznych po upadku ethereum sprzeda swoje karty i pójdzie robić w McDonalds nie bądź naiwny.

 

 

Cytat

 

Hej,

czy jest tu ktoś, kto zamawiał kartę w grudniu 2020 z moreli i jeszcze jej nie otrzymał? Zamówiłam Gigabyte 3060Ti gming oc pro, zamówienie jest cały czas w realizacji i opłacone, nie chcą mi wydać zamówienia a ta karta jest już dostępna w rewizji 3.0 (raczej w pierwszej rewizji już nie produkują??), jak kilka mc temu pytałam się czy mogą mi wydać aktualną rewizję LHR to powiedzieli mi, że to zupełnie inna karta i wydadzą mi ją jak dopłacę. Poradzi ktoś coś co mogę z tym zrobić?

Pozdrawiam

 

To brzmi jak niewywiązanie się z zobowiązania, bo przecież starszych rewizji na pewno już nie będą produkować bo to jest dość logiczne. Ewidentnie czekają, aż wycofasz zamówienie. Twoje naganianie raczej nic nie da, musisz to gdzieś zgłosić, albo sobie darować inaczej czekasz na próżno. 

Edytowane przez plebs
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...