Skocz do zawartości

Recommended Posts

LTT ma dobry materiał wyjaśniający dlaczego nie należy spodziewać się wyraźnej poprawy sytuacji w tym roku. Boom na krypto to tylko część problemu, ogólnie brakuje elementów do produkcji kart, nie da się szybko zwiększyć mocy produkcyjnych nielicznych (słownie dwóch) zakładów wytwarzających chipy, a wielkość zamówień określa się z dużym wyprzedzeniem, co oznacza, że ani AMD ani Nvidia nie mogą "poprosić" o więcej chipów do swoich kart. Nawet branża motoryzacyjna, nieporównywalnie większa, ma problem z pozyskaniem chipów do produkcji samochodów...

 

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites

Dla mnie to sprawa dostępności musi mieć jakieś drugie dno. To jest po prostu niemożliwe że nagle ktoś stwierdził że jest Covid i nagle komponentów magicznie zabrakło. Przemysł już dawno pracuje pełną parą, to czego niby im brakuje?

 

Wszystkiemu winni są zakichani kopacze i tyle, którzy skupują dosłownie wszystko. Innego wytłumaczenia nie widzę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
41 minut temu, joker5513 napisał:

Dla mnie to sprawa dostępności musi mieć jakieś drugie dno. To jest po prostu niemożliwe że nagle ktoś stwierdził że jest Covid i nagle komponentów magicznie zabrakło. Przemysł już dawno pracuje pełną parą, to czego niby im brakuje?

 

Wszystkiemu winni są zakichani kopacze i tyle, którzy skupują dosłownie wszystko. Innego wytłumaczenia nie widzę.

Z tym Panem dogadałbyś się bez słów.

 

https://moto.pl/MotoPL/7,175394,26899217,nie-ma-mikroczipow-nie-bedzie-samochodow-kolejne-firmy-zatrzymuja.html

Kopacze okradli Forda, Toyotę, Volvo. To głębszy spisek, za którym stoi Iran.

 

trotyl.png

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

Nie wiem tylko co ma pandemia związanego z produkcją chipów (poza może utrudnionym transportem w obecnych posranych czasach). Fabryki pracują wszędzie. Mój kołchoz wiecznie naciska na wydajność, wydajność i jeszcze raz wydajność... Nie przepracowałem ani jednego dnia zdalnie, podobnie jak moi kumple z pracy. A pracuję w dużej firmie produkującej płyty drewnopochodne zatrudniającej łącznie 1500osób w dwóch oddziałach w Polsce. Chiny, Tajwan już dawno ogarnęły sytuację z covidem (a głównie chyba tam produkuje się układy elektroniki). Nie twierdze że jestem ekspertem ale poza wspomnianymi czynnikami transportowymi (niedobór kontenerów itp.) innych drastycznych "hamulców" dla producentów elektroniki naprawdę nie widzę.

 

Zmowa, spisek, trotyl, brzoza???

Link to post
Share on other sites
20 minut temu, joker5513 napisał:

 Przemysł już dawno pracuje pełną parą, to czego niby im brakuje?

Zmowa, spisek, trotyl, brzoza???

 

Dopatrujesz się spisku - dlatego uważam, że dogadałbyś z tym Panem.

@Player1 dał Ci link gdzie Linus, tłumaczy w bardzo przystępny sposób, powody braków w produkcji chipów.

 

 

Link to post
Share on other sites

joker5513, ma trochę racji. 

Covid srovit a firmy nitują rekordowe zysk, sprzedaż sztuk nie maleje a utrzymuje się ba nawet rośnie... 

 

Oczywiście że są branże, które oberwały. Nie są to taśmy produkcyjne czy fabryki, gdzie odstępny zachowane były jeszcze przed wirusem a linia produkcyjna składa się głównie z robotów.

Ludzie zwyczajnie rzucili się na to wszystko, tak jak na papier toaletowy. Branża budownicza, czy głupie meble - płyty podrożały bo cena prądu wzrosła, bo transport wzrósł bo tamto bo chu*amto. Zawsze znajdzie się wytłumaczenie dlaczego jesteś dojony.

I tak kończy się na tym że biedni dalej są biedni a bogaci jeszcze bardziej bogatymi.

  • Lubię to 2
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, joker5513 napisał:

Nie wiem tylko co ma pandemia związanego z produkcją chipów

Znacznie więcej osób kupuje sprzęt, w tym karty graficzne,  a duże firmy muszą upgradeować zaplecze,  bo nagle znacznie więcej osób pracuje zdalnie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Yupeee - od końca lutego do 07.04 w X-komunie przesunąłem sie z 164 na 159 miejsce w kolejce :):) Przez miesiąc z okładem dostali rzekomo 5 (słownie: pięć) RTX 3080 Strix :):) W tym tempie kartę dostanę tak za 4 lata :)

 

Ten sklep to jeden wielki żart i już w życiu nic więcej od tych złamasów nie kupię, dla zasady.

  • Smutne 1
  • Haha 3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, joker5513 napisał:

W tym tempie kartę dostanę tak za 4 lata

Myślę że nie dostaniesz, po prostu anulują zamówienie. BTW te ampery strixy to będzie kiedyś biały kruk wśród kolekcjonerów, chyba jedna z kart wyprodukowanych w najmniejszym nakładzie w historii, przynajmniej z topowych marek.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, zbiku90 napisał:

BTW te ampery strixy to będzie kiedyś biały kruk wśród kolekcjonerów

Jest to w zasadzie całkowicie niezrozumiałe, ponieważ oni STRIXów powinni tłuc najwięcej - mają na nich największą marżę.

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, JanekD napisał:

Z ciekawostek, niedostępność kart to tylko czubek góry lodowej :-)

https://edition.cnn.com/2021/04/08/business/ketchup-shortage-heinz/index.html

Dobrze że tylko Mega ostry czarny z Kotlina kupuje :D

W dniu 6.04.2021 o 19:15, marko22 napisał:

A tymczasem dla tych, którzy nie dostali RTX-a, na otarcie łez......Zestaw gier niewymagających nowoczesnej karty graficznej.....

pol-pl-Kalejdoskop-30-gier-4435-7.jpg

 

Hehe ja poki co gram w XCOM2 na low detal na karcie za 120 zł ;D

Link to post
Share on other sites
W dniu 7.04.2021 o 20:47, joker5513 napisał:

Yupeee - od końca lutego do 07.04 w X-komunie przesunąłem sie z 164 na 159 miejsce w kolejce

Ja dostałem info, że zamierzają zrealizować moje zamówienie 30.04. Msi Trio 3060Ti zamówione w dzień premiery. Ogólnie widzę, że na ich stronie regularnie mają dostawy różnych kart i puszczają je w konkurencyjnych cenach na tle innych sklepów  jak np. morele, proline... Także jak zrealizują to będę ich chwalił po wsze czasy :D

Link to post
Share on other sites
W dniu 6.04.2021 o 16:15, zbiku90 napisał:

Brakuje czipów do samochodów bo wszystkie poszły do kart graficznych gdzie więcej zarobią - proste ;) 

Nie wiem jak Wy ale ja tam kopie, jestem zadowolony tylko aku muszę pod prostownikiem zostawiać i czasem trochę plastikiem zajeżdża z okolic ECU.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...