Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szaleństwo z tymi cenami, aż się boje żeby mi czasem teraz nie padł rx5700 bo kupno nowej karty to masakra jakaś, na aukcjach jakieś używki rx'ów 580 po półtorej koła :o a kumpel tak płakał jak mu kompa składałem w ubiegłym roku że zapłacił aż 1400zł za rtx'a 2060 jęczał że lepiej poczekać na 3060, dobrze że go jednak na tą 2060tkę namówiłem w tej cenie :) teraz to pomarzyć można za taki pieniądz.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Wierzbin napisał:

Czy ktoś z Was zamawiał  Nvidia 3080 TUF w sklepie Xkom później jak w połowie października i otrzymał już swój egzemplarz?

Pytam, bo ja nadal czekam. A teraz te karty są o 1000zł droższe, jak wtedy gdy zamawiałem.


1 dzień po premierze zamówiłem TUF OC, nadal czekam.

2 godziny temu, zbiku90 napisał:

Aha, filmik z yt sprzed 2 miesięcy xD Jak ten filmik wychodził to 3070 po 2600zł jeszcze latały.


Co to ma wspólnego z faktem, że NVIDIA największym graczom kopalnianym sprzedaje same chipy, a oni sobie osobno załatwiają swój bios i coolery. Możliwe, że puszczają też ten GDDR, ale wg info z przed premiery, nvidia siedzi na takiej ilości ramu, że mowy nie ma żeby im brakło w najbliższym czasie, chyba, że nagle Samsung zacznie mieć gigantyczne yieldy.

Link to post
Share on other sites

Potyczka z morele ciąg dalszy...

 

jeszcze mi anulowali zamówienie, to już nawet godny(a) nie jestem miana tzw. "klienta oczekującego w kolejce"

0suFGOR.png
Też ich pozdrawiam.

 

 



 

Edytowane przez mutissj
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

do mnie wczoraj dzwonili z morele i sie pytali czy nadal jestem zainteresowany kupnem RTX 3080 Ventus OC (zamowilem ja 17.09.2020) bo dostawa moze wyniesc nawet 6 miesiecy

ja sie pytam jakim cudem 6 miesiecy skoro jestem 2. w kolejce i sie pytam czy kolejka zostala anulowana i czy teraz beda panstwo dawac pierwszenstwo osobom ktore kupily karty po cenie 4999zl a nie jak ja za 3279? nie odpowiedziala... jeszcze zmienili mi z pobrania na przedplate ale poki karty nie beda mieli nie musze placic



Screenshot_1.jpg

 

 

w xkomie tez niezle jaja bo rowniez zamowilem w premiere 17.09.2020 i jestem 220 w kolejce :) czyli na pewno nie idą po kolei tylko daja pierwszenstwo jak ktos kupil pozniej po wyzszej cenie a jak ktos kupil po MSRP to licza ze w koncu sie wkur...i i anuluje po pol roku oczekiwania

Edytowane przez Lexus404
  • Smutne 1
  • Haha 3
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, mutissj napisał:

Nie tylko Rebel ma wysokie temperatury na bloku wodnym z RTX30xx, czytam w necie komentarze i filmiki na youtube / FB / fora 

i się okazuję że dosyć dużo osób ma po 55-60'C na blokach, da się to jakoś logicznie wytłumaczyć?

 

Sprawdziłem kierunek przepływu, wymieniłem pastę na Kryonaut (fabrycznie Asus się postarał, było jej dużo i do tego równo rozprowadzona), dokręciłem blok bo był dosyć luźno osadzony. Efekt? 3°C mniej niż wcześniej (~53°C).

 

Dla porównania: w tym samym loopie, w tej samej konfiguracji siedział wcześniej gtx 1080 Sea Hawk i temperatury, jakie tam notowałem, były o dobre 10°C niższe. Co ciekawe, gdy pogram dłużej to powietrze tłoczone z chłodnic jest bardzo ciepłe... 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

U mnie przy temp GPU to max ok. 58-59C tak jak pisalem wczesniej, delta od wody to jakies 15C

wydaje mi sie, ze bloki do strixa np. moga miec "gestszy" core ze wzgledu na wyzsze fabryczne tdp karty

No i warto zaznaczyc ze to przy PL 390W

  • Dzięki 2
Link to post
Share on other sites

Ja "złapałem" chyba max. 48 stopni po godzinie gry w Doom-a. Ale skręcone mam wszystko na jakieś 75% nominału, żeby suszarki nie mieć. Procek dobił do 55 stopni. Więc chyba nie jest źle. W pokoju temp ok. 21-22 stopni. Woda miała 35-36 stopni. Na wyjściu 2 chłodnicy 30-31. I też nie kręcona karta. 

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, mirai99 napisał:

NVIDIA największym graczom kopalnianym sprzedaje same chipy, a oni sobie osobno załatwiają swój bios i coolery

Dalej czekam na jakieś źródło. Najlepiej link do artykułu.

 

Godzinę temu, Lexus404 napisał:

jeszcze zmienili mi z pobrania na przedplate ale poki karty nie beda mieli nie musze placic

Nie dostaną wpłaty to będą mogli wreszcie anulować :D

  • Smutne 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Czytam to wszystko licząc że komuś coś podpowiem, ale ręce opadają. Nie wiem jakim cudem dostałem Giga Gaming 3080 od x-kom 4 stycznia, skoro zamówiłem 20 września i to bez przedpłaty. Może Gigabyte dał więcej kart? Albo wszyscy się tylko na Ventusy i TUFy rzucili.

Link to post
Share on other sites
37 minut temu, outdatedtv napisał:

Czytam to wszystko licząc że komuś coś podpowiem, ale ręce opadają. Nie wiem jakim cudem dostałem Giga Gaming 3080 od x-kom 4 stycznia, skoro zamówiłem 20 września i to bez przedpłaty. Może Gigabyte dał więcej kart? Albo wszyscy się tylko na Ventusy i TUFy rzucili.


Wydaje mi się, że G-byte gaming miał w początkowych recencjach opinię jednej ze słabszych kart które wyszły około premiery. Więc możesz mieć rację.

 

Link to post
Share on other sites
47 minut temu, outdatedtv napisał:

Czytam to wszystko licząc że komuś coś podpowiem, ale ręce opadają. Nie wiem jakim cudem dostałem Giga Gaming 3080 od x-kom 4 stycznia, skoro zamówiłem 20 września i to bez przedpłaty. Może Gigabyte dał więcej kart? Albo wszyscy się tylko na Ventusy i TUFy rzucili.

bo w xkom wysylaja losowo nie ma oficjalnej jednej kolejki o dziwo morele bylo pod tym wzgledem o wiele bardziej transparentne i podawali grzecznie nr w kolejce ale teraz tez przestali moze moje telefony co drugi dzien ich wykonczyly zobaczymy jak sie sprawa rozwinie 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Rebelmind napisał:

 

Sprawdziłem kierunek przepływu, wymieniłem pastę na Kryonaut (fabrycznie Asus się postarał, było jej dużo i do tego równo rozprowadzona), dokręciłem blok bo był dosyć luźno osadzony. Efekt? 3°C mniej niż wcześniej (~53°C).

 

Dla porównania: w tym samym loopie, w tej samej konfiguracji siedział wcześniej gtx 1080 Sea Hawk i temperatury, jakie tam notowałem, były o dobre 10°C niższe. Co ciekawe, gdy pogram dłużej to powietrze tłoczone z chłodnic jest bardzo ciepłe... 

 

Może to być kwestia samego bloku, gdyż blok blokowi nierówny i również pomiędzy różnymi blokami są konkretne różnice w kwestii ich zdolności odprowadzania ciepła etc.

Chociaż przy tej 3070 i jej TDP, nie powinno to tak mimo wszystko wyglądać z temperaturami. Jak długie śruby montażowe są fabrycznie użyte?

Spokojnie te 10C jeszcze możesz zbić. Wrzuć foty układu, jak to wszystko masz poprowadzone.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Succubus napisał:

Coś czuję, że znowu będzie "TANIO" - LINK  (cholerni kopacze)


Totalnie nie rozumiem tych kryptowalut. Żeby jeszcze ta moc obliczeniowa była zużyta na coś sensownego (jak np. Folding@home), a tu straszne ilości energii są po prostu wypalane w powietrze i efektywnie powstaje tylko twór, na którym można spekulować, no bo co innego można z tym zrobić.

Zmieniając temat, ale pozostając w temacie: jakie sklepy przeglądacie w poszukiwaniu kart? Czy zdarzają się czasami jakieś "sensownie" wycenione sztuki czy na ten moment już wszystkie sklepy są wycwanione? Wiem, że moment na zakupy średni, ale powrót z RTX 3070 na GTX 1050 (bez ti) trochę boli :(

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Też się na tym nie znam, ale kopiąc krypto coś się liczy (głównie na zmiennym przecinku). Myślę, że nie są to puste obliczenia, a krypto powstały jako zachęta właśnie do rozproszonego wspomagania obliczeń - tylko kogo i czego? Nie mam pojęcia - może jakaś agencja w USA (bo w sumie takie projekty już były) - ale to taka teoria spiskowa.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, wirher napisał:

Totalnie nie rozumiem tych kryptowalut. Żeby jeszcze ta moc obliczeniowa była zużyta na coś sensownego (jak np. Folding@home)

 

1 godzinę temu, Succubus napisał:

Też się na tym nie znam, ale kopiąc krypto coś się liczy (głównie na zmiennym przecinku). Myślę, że nie są to puste obliczenia, a krypto powstały jako zachęta właśnie do rozproszonego wspomagania obliczeń - tylko kogo i czego?

Myślałem że po ostatnim boomie to większość osób nawet lekko powiązanych z IT mniej więcej już wie o co chodzi (przynajmniej z BTC i ETH). A tu się okazuje że dalej czarna magia, coś tam liczy ale co? 

  • Haha 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, wirher napisał:

Zmieniając temat, ale pozostając w temacie: jakie sklepy przeglądacie w poszukiwaniu kart? Czy zdarzają się czasami jakieś "sensownie" wycenione sztuki czy na ten moment już wszystkie sklepy są wycwanione? Wiem, że moment na zakupy średni, ale powrót z RTX 3070 na GTX 1050 (bez ti) trochę boli :(

 

Ja śledzę na bieżąco:

www.morele.pl (ogólnie można trafić coś ciekawego w outlet).

www.komputronik.pl (to raczej z obowiązku, bo najdrożej tam jest)

www.x-kom.pl (bardzo dobry outlet na allegro).

www.proline.pl (mają rzadko, ale najlepsze promocje)

www.foxkomputer.pl (średnio najniższe ceny + ciekawe promocje)

www.mediaexpert.pl, www.euro.com.pl (te dwa ostatnie też że względu na czasem szokujące promocje).

  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, zbiku90 napisał:

 

Myślałem że po ostatnim boomie to większość osób nawet lekko powiązanych z IT mniej więcej już wie o co chodzi (przynajmniej z BTC i ETH). A tu się okazuje że dalej czarna magia, coś tam liczy ale co? 


Rozumiem na czym polega blockchain, ale dalej twierdzę, że praca i energia wydana na takie BTC jest bez sensu. Niektóre z krypto jeszcze coś wnoszą od siebie, jak choćby smart contracty w ETH . Sam jego wpływ na zanieczyszczenia mnie irytuje, a dostępność kart to już wisienka na torcie - no bo nie oszukujmy się, to nie skalperzy są winni, tylko kopalnie. Tak więc moje "nierozumiem" odnosi się do "nie rozumiem takiego wzrostu i skąd tyle inwestorów w porównaniu do realnych korzyści, które jako prosty zjadacz chleba mógłbym zauważyć w moim codziennym życiu". Wcześniej wspomniałem o Folding@home, bo uważam, że tamte projekty mają możliwość wpłynąć pozytywnie na nasze codzienne życie, a kopanie BTC w szerokiej skali jest mniej więcej tak przydatne społeczeństwu, jak samo istnienie spekulacji.
 

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...