Skocz do zawartości

LG 27GL850 - prośba o "ocenę" BLB.


Recommended Posts

Cześć,

 

od kilku dni posiadam monitor wskazany w temacie. Monitor (jak to dzisiaj bywa) został wybrany jako "mniejsze zło"- byłem świadomy niedoskonałości matryc IPS oraz tego konkretnego modelu. Pozytywnie zaskoczyło mnie nasycenie kolorów oraz obszar roboczy jaki oferuje 1440P, gry wyglądają również fantastycznie. Niestety, jak to w tym modelu - lewy dolny i górny róg na ciemnych tłach jest troszkę bardziej widoczny.

 

Zdaję sobie sprawę, że jest to kwestia mocno subiektywna i trudno jest ocenić skalę blb na podstawie zdjęć, jednak zwracam się do Was o opinię. Jest to mój pierwszy monitor na matrycy IPS (wcześniej tylko TN) dlatego też nie mam odniesienia. Monitor mogę jeszcze zwrócić i próbować z kolejną sztuką, chociaż nie ukrywam, że chciałbym tego uniknąć.

 

ISO 200, jasność 50:

 

80c0a4b0b7ed.jpg

 

ISO 400 (wydaje mi się, że jest najbliższe tego co widzę, chociaż i tak lekko uwydatnione przez aparat), jasność podświetlania ekranu - 50:

7a4d1b32570f.jpg

 

80a126a8bec1.jpg

 

924217f827ee.jpg

 

30922c12baf1.jpg

 

8baecfb52f17.jpg

 

I jeszcze na koniec zdjęcie w trybie normalnym (Mi 9 t pro), bardzo mocno "doświetlone" i 100% jasności jak dobrze pamiętam:

 

a28d8896b780.jpg

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Też mnie to wkurzało po przesiadce z TN na IPS. Poradziłem sobie tak że kupiłem taśmę RGB i podkleiłem z tyłu monitora, taki a'la ambilight. Włączałem jak oglądałem filmy wieczorem albo w nocy, teraz mam od tego TV. Plusy (subiektywnie): ładnie wygląda, brak widocznego blb/glow, kontrast na monitorze wydaje się większy. Jak ktoś jest zainteresowany to wrzucę jakieś zdjęcia wieczorem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...