Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. 

Bardzo proszę o pomoc w zdiagnozowaniu usterki. Czasem mój router nie przepuszcza jakiś elementów stron np. działa cały youtube, ale nie działają miniaturki filmów, wczytują się posty na reddicie, ale bez komentarzy i ikon subów, obrazki na twitterze nie wczytują się w pełnej rozdzielczości itp. Problem występuje sporadycznie na zasadzie co kilka dni coś innego. Na komputerze podłączonym do tego routera TP-LINK TL-WR841N problem nie występuje. Jedynie na WiFi. Potwierdzenie znalazłem w tym, że jak w telefonie przełączę na dane pakietowe to dodatkowe elementy się ładują. Czasem z PC jest taki problem, że po włączeniu go nie ma internetu (pojawia się żółta ikonka przy ikonie sieci w tray'u), ale wtedy wystarczy uruchomić ponownie i działa. Czy to wina routera czy szukać usterki u dostawcy internetu? 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie. Po konsultacji z adminem dowiedziałem się gdzie może leżeć problem.

http://forum.benchmark.pl/topic/229991-poradnik-jak-u%C5%BCy%C4%87-routera-jako-access-point/

Otwarłem sobie instrukcję z tego linku https://www.tp-link.com/pl/support/faq/417/

Doszedłem do kroku 3. Otwarłem sobie wcześniej stronę myipadress i spisałem swój adres ip. Wpisałem go tak jak w tym kroku 3 tylko ostatnią liczbę zmieniłem na 159. Router się zresetował i teraz nie mogę się z nim połączyć przez tplinklogin.net ani przez wpisane mojego ip z tą 159ką. Internet działa normalnie i po wifi i po kablu, ale do ustawień routera nie mogę się dostać. Resetowałem ustawienia przyciskiem z tyłu i nic. Co robić dalej? 

Link to post
Share on other sites

jakie dokładnie IP wpisałeś i z jaką maską? 192.168.2.159 ?

 

 

Otwarłem sobie wcześniej stronę myipadress i spisałem swój adres ip. Wpisałem go tak jak w tym kroku 3

 

czy ty użyłeś publicznej adresacji w prywatnej sieci, pewnie z maską 24 ? 

 

Jakie masz obecnie IP z urządzenia z którego próbujesz się wbić tam, jaka maskę i jaką bramę ? na Windowsie, otwierasz CMD i wpisujesz ipconfig


Jaką masz też konfiguracje sieci? 2 routery i jeden robi za AP ?


Ps. jak masz tylko jedno urządzenie w sieci, jeden router, to możesz po prostu ustawić sobie kartę sieciową na DHCP i podpiąć się kablem w port lan, następnie po restarcie karty sieciowej patrzysz na adres bramy i wpisujesz go w przeglądarkę (to jest adres routera)


PPs. jeśli masz jeden router i masz internet, to zobacz na adres bramy, to będzie adres routera 

Link to post
Share on other sites

Z routerem połączyłem się ponownie, gdy przepiąłem kable wg schematu - antena do WAN, LAN1 do PC. Wg instrukcji ze strony tplinka którą wrzuciłem kable muszą być połączone antena - LAN1, PC - LAN2. 

 

 

czy ty użyłeś publicznej adresacji w prywatnej sieci, pewnie z maską 24 ?

Prawdopodobnie tak. Użyłem mojego publicznego adresu ip. Nie wiem z jaką maską. Z tego co rozumiem to potrzebuję "adres z sieci lokalnej głównego routera" tj z anteny, ale nie wiem jak go dostać. Powinienem podłączyć antenę bezpośrednio do pc i wtedy wpisać ipconfig? 

 

 

Ps. jak masz tylko jedno urządzenie w sieci, jeden router, to możesz po prostu ustawić sobie kartę sieciową na DHCP i podpiąć się kablem w port lan, następnie po restarcie karty sieciowej patrzysz na adres bramy i wpisujesz go w przeglądarkę (to jest adres routera)

Po kablu mam połączenie antena-router-PC. Reszta urządzeń jest w wifi. 

Edytowane przez gothic1210
Link to post
Share on other sites

Nie do końca rozumiem pytania. To jest internet radiowy. Posiada antenę, która jest podłączona do routera. Administrator sieci powiedział mi, że przyczyną problemu jest to, że router nie jest ustawiony jako punkt dostępowy. Do routera jest podłączony komputer PC po kablu, oraz inne urządzenia typu smartfon, telewizor itp. po wifi. 

 

edit: udało mi się ustawić jako punkt dostępowy. źle wpisywałem Ip. trzeba było skorzystać z bramy sieciowej. Mam nadzieję, że problemy z dns znikną. 

Edytowane przez gothic1210
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem zbytnio potrzeby robienia czegoś takiego, no może poza puszczeniem adresaci DNS-a po DHCP, z kompletnym pominięciem routera.

Równie dobrze mogłeś sobie wpisać z palca DNS-a jego lub googla na PC, lub routerze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...