Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć! 

W mojej miejscowości pojawiła się od pewnego czasu opcja podłączenia światłowodu, jest to dla mnie wielki krok w przód, ponieważ cały czas korzystam z internetu LTE od Plusa, który działa nie najgorzej, ale szału nie ma, szczególnie teraz jak jest takie duże obciążenie haha :D I tutaj pojawia się kilka pytań, może ktoś z was miał już z nimi doświadczenie, i może coś doradzić, dodam jeszcze że światłowód jest na infrastrukturze orange, ale umowę będę miał w Plusie, ponieważ on dzierżawi od orange. 

1. Pierwsze pytanko, to przyłącz, mieszkam na przeciwko słupa na którym jest kabel światłowodowy, żeby go podłączyć, trzeba rozciągnąć przewód, od słupa który jest wysoki na jakieś 4,5m do mojego domu nad drogą, i tutaj jest pytanie, jak wysoko musi być umieszczony kabel? Ponieważ, mam w ścianie poprowadzony peszel, wystaje on na wysokości około 3,5m i czy nie było by to za nisko, jak na kabel ciągnięty nad drogą?

 

2. Jeżeli pozwolą poprowadzić kabel w peszlu, to co więcej przygotować żeby instalacja przebiegła swobodnie i bez problemów, potrzeba tzw. pilota w środku czy coś? 

3. Czy miejsce w którym będzie przewód światłowodowy w domu, musi być jakoś specjalnie zabezpieczone czy coś? Jeżeli tak to czy są na to jakieś wymagania?

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Pytanie nr 1 - Czym wyżej tym bezpieczniej - tak więc daj hak na wysokości słupa czyli 4,5 m. a ten metr zjadą po ścianie w białej listwie.

Pytanie nr 2 - Jeśli peszel jest drożny a nie ma pilota to nic nie stoi na przeszkodzie by wpuścić w niego specjalne włókno po którym wciągną światłowód do środka - Tylko jest jedno ale - rurka musi być drożna i nie być za długa - specjalne włókno po którym można to przeciągnąć ma chyba góra 8-10 metrów.

Pytanie nr 3 - Nic specjalnego - kładzie się go podobnie jak skrętkę komputerową - tylko kąty zagięcia są inny i tyle.

 

Dla wszystkiego - gdy przyjedzie ekipa monterów - kup flaszkę (0.7) i przed rozpoczęciem prac wręcz im i powiedz że to podziękowanie za pracę. Zapewniam że monter lepiej wszystko zrobi i pomoże i da wskazówki. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...