Skocz do zawartości

Backplate się rusza po zamontowaniu chłodzenia Arctic 34 Duo esports


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez uberas,

Recommended Posts

Hej,

Jak w temacie - zainstalowałem te chłodzenie już jakiś czas temu, i wyleciało mi z głowy aż do czasu zmiany procesora. Komputer będzie podróżował Anglia > Polska wiec muszę się z tym zmierzyć prędzej czy później, a mianowicie backplate po zamontowaniu chłodzenia rusza się do przodu i do tylu, co mnie martwi. Do tego chłodzenia używa się backplate dołączonego do płyty głównej, sprawdziłem czy użyłem odpowiednich dystansów - wszystko się zgadza. W pudełku są takie dodatkowe obwódki na śrubki ale niestety nie ta średnica. Co mogę zrobić żeby wyeliminować ten ruch? Przy rzucie paczka, jakimś locie samolotem to się przecież płyta urwie.. może gumki recepturki między backplate a tył płyty wcisnąć?

Link to post
Share on other sites

Zakładając, że arctic ma kontrolę jakości to jeśli bp po zamontowaniu chłodzenia się ruszta to źle zamontowałeś chłodzenie.

https://linustechtips.com/main/topic/1136780-help-with-backplate-for-cooler/

 

Tutaj ten sam problem, tyle ze próbowałem już wszystko skręcić na maxa i i tak to nic nie daje - nie mam pojęcia gdzie mógłbym popełnić błąd bo cały proces jest łatwy a temperatury na procku były bardzo niskie

https://linustechtips.com/main/topic/1136780-help-with-backplate-for-cooler/

 

Tutaj ten sam problem, tyle ze próbowałem już wszystko skręcić na maxa i i tak to nic nie daje - nie mam pojęcia gdzie mógłbym popełnić błąd bo cały proces jest łatwy a temperatury na procku były bardzo niskie

https://www.reddit.com/r/computers/comments/c3u6wn/my_mobo_backplate_is_loose/?utm_source=amp&utm_medium=&utm_content=post_body

Znów ten problem - jedyne co wyniosłem to możliwe odwrócenie śrubek ale wydaje mi się, ze moje właśnie są w porządku poza tym próbowałem.

 

No ale u mnie wyglada to tak:

Oryginalny backplate od płyty (dołączony jest do intela)

W niego śrubki z oznaczeniem AM4, czyli jeden okrąg - wkręcone w backplate grubszym, większym gwintem

Do towera przykręcone łopatki, które wkładam w te dystanse - pasuje, potem tylko dokręcam nakładki i zaczepiam wiatraki.

 

Nie wiem co mógłbym tutaj zrobić złe - są jeszcze w zestawie „washers” ale jak mówię, średnica jest za mała żeby je włożyć za płytę główna, spróbuje jeszcze je włożyć z dystansami ale nie wiem czy ma to jakiś sens. Co mógłbym zrobić nie tak?

https://www.google.co.uk/amp/s/amp.reddit.com/r/MSI_Gaming/comments/ede58k/people_getting_the_b450_tomahawk_max_with_the/

 

Dobra, chyba do nich napisze bo wyglada to jak jakiś problem z MSI, mam b450 pro vdh plus

Podlozylem podkładki od strony procesora pod te gwinty, zobaczymy jak mi cpu przyjdzie ale chyba niczego to nie zmienia.

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim na czas transportu, powinieneś odłączyć co się da, i co może ulec uszkodzeniu w transporcie. Dziwie się, że się nie boisz wysyłać całego, złożonego.

Jezeli upcham folie tak, ze nic nie będzie latało to czemu nie?
Link to post
Share on other sites

To Ci się tylko tak wydaje, że nic nie lata. A jaki problem wyciągnąć kartę graficzną?

Miejsce miejsce i jeszcze raz miejsce, potem muszę te kartę jakos tez przetransportować a wszystko będzie wysyłane paczkami, które maja swoje limity, wiec wątpię ze to upchnę gdzieś w ścisku bo się rozwali. A podręczny bagaż to cóż podręczny. Poza tym, mimo podzespołów, które mam wydałem lacznie na tego PCta 1000 złotych, wiec jakos mi nie będzie szkoda jeżeli ewentualnie coś się spierniczy, ale próbuje temu zapobiec
Link to post
Share on other sites

.....problem z wysyłka z tyłka, na pierwszym post office kupi wszystko do pakowania. Rozmontować chłodzenie, gpu, pozawijać w folię bąbelkowi, upchnąć do obydwu, unieruchomić papierem, tekturą, folią bąbelkową, zamknąć porządnie zapakować i wysłać. 

 

Wysyłałem co najmniej kila pc z uk do pl i odwrotnie, dpd, dhl i żadnemu się nic nie stało. Myślenie i wyobraźnia znacznie pomaga. 

Link to post
Share on other sites

.....problem z wysyłka z tyłka, na pierwszym post office kupi wszystko do pakowania. Rozmontować chłodzenie, gpu, pozawijać w folię bąbelkowi, upchnąć do obydwu, unieruchomić papierem, tekturą, folią bąbelkową, zamknąć porządnie zapakować i wysłać. 

 

Wysyłałem co najmniej kila pc z uk do pl i odwrotnie, dpd, dhl i żadnemu się nic nie stało. Myślenie i wyobraźnia znacznie pomaga. 

Hmm, z tym nie mam problemu, ale nie widzi mi sie po prostu wydawanie kolejnych pieniedzy - kazda kolejna paczka to jakies 100 zlotych (przy cenie PC -1000 przypominam) a bede wysylal w tych paczkach caly swoj dobytek, wiec to nie tak ze tylko PC

napisalem do supportu problem im znany - wyslali mi nowy backplate i dystanse. mozna zamykac

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...