Skocz do zawartości

Wymiana i9 9900k na i9 10900k??


Recommended Posts

Nie Nie warto. Sam mam i7 9700K i powiedz czy warto kupować nową płytę za ponad 1000zł i procesor za ponad 2000zł żeby mieć 5fpsów więcej w grach ? jeśli masz PC do grania ? Raczej nie

W sumie wymiane samego procka bym przebolał, ale no własnie ceny plyt głownych, chyba jednak czekam na kolejna generacje

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem już zestaw, ale przechodzę z 3770K  ;)  ciekawe jak to będzie z odczuciami 

 

10900k

asrock z490 taichi

2x16gb cl14 (F4-3200C14D-32GTZR)

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem już zestaw, ale przechodzę z 3770K  ;)  ciekawe jak to będzie z odczuciami 

 

10900k

asrock z490 taichi

2x16gb cl14 (F4-3200C14D-32GTZR)

Jakie to ma znaczenie skoro mogłeś przejść na Z370/390 i na kartę 3xxx zaczekać albo w ogóle czekać na lga 1700.Ja wiem że to twoje pieniądze i robisz co chcesz ale ludzie często nie myślą i nie wiem jakimi kryteriami się kierują.Bo nowe? dla jakich różnic.

LGA1200 nie jest polecany ani dla osób które co składają komputer ani dla drugich co robią upgrade.

Koszt płyty z490 taichi którą zapodałeś to 1900zł + procesor 2700zł nie jest dobrym i tanim zestawem.Byś lepiej na tym wyszedł gdybyś już zainwestował w procesor od AMD bo ich karty (sterowniki) to dziadostwo ale procki dużo tańsze.A tak dałeś zarobić pasożytowi nie zyskując nic w stosunku do użytkowników starszych platform.

Edytowane przez Marekpe
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja też sie chyba szarpne na nowe procki intela.

Na początek 10600K, a jak wyjdzie Rocket Lake to kupie 8 rdzeni. Do tego mobo Z490 Apex (mozna kupic z rabatem 20%, czyli wyjdzie ok 2000). Do tego ram pod OC 3600 CL15 lub 4000 CL17.

Link to post
Share on other sites

 

 

LGA1200 nie jest polecany ani dla osób które co składają komputer ani dla drugich co robią upgrade

 

jeśli nie polecać najlepsze to co xd nikt nie poleca każdy by chciał mieć xd

 

 

tutaj to nie ma sensu bo 9900k w realnym zastosowaniu autora jest ultraszybki a jak ktos sklada nowe majac paździerz ii nie patrzy na kase to tylko lga  1200 bo niema nic lepszego

Link to post
Share on other sites

jak już gdzieś pisałem to gdyby zachowali z390 to pewnie już bym miał kupione. Czekam na nowe AMD jeżeli wreszcie przegoni intela w grach, a jeżeli znowu mnie zawiodą to kolejna generacja Intela.


Ja kupiłem już zestaw, ale przechodzę z 3770K  ;)  ciekawe jak to będzie z odczuciami 

 

10900k

asrock z490 taichi

2x16gb cl14 (F4-3200C14D-32GTZR)

:D super zestaw. Zazdro :D

Link to post
Share on other sites

Według mnie wymiana 9900K na 10900K to marnowanie hajsu. Serio, przeskok jest żenująco mały. Do tego dochodzi TDP, mobasy itp...

Lepiej według mnie zbierać hajs na Intela, gdy ten wrzuci procki na litografii 7nm. Prędzej czy później AMD będzie duszno, gdy Intel ogarnie swój żenujący problem z litografią.

Tak samo jak wymiana 9900K na Zen2 czy Zen3 to też bezsens. A jak już się gra przy high refresh rate to w ogóle. 

 

Ze Skylake'a i poniżej wg. mnie można śmiało brać 10900K lub Ryzena R9. Zależnie od zastosowania kompa. Przy czym wpierw trzeba pomyśleć czy wykorzysta się moc danego procesora (tyczy się to obu produktów). Nie sztuką jest wywalić kilka tysięcy na procka do grania w CS'a.  :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Tylko Ty jesteś takim psycholem, który robi downgrade. :D

Już wolałbym przynajmniej spać spokojnie w nocy, że mam zapas. :menda:

Mnie się właśnie śniły te dodatkowe 4 rdzenie, które leżały odłogiem }:->

 

W tamecie zaś: ja bym został na 9900k, no chyba że to dla kogoś żaden wydatek to jasne.

Link to post
Share on other sites

To zmień decyzję póki nie jest za późno. :D

Chory?  a niby czemu

Przecież to najlepsza opcja na dziś do gier, nie używam wymagających aplikacji

Link to post
Share on other sites

Trzeba czekać na płyty z DDR5 ze standardem zasilania ATX12VO i procesory w litografii 7 nm. Wtedy wymiana 8 czy 9 generacji jest uzasadniona. No chyba, że ktoś ma słaby procesor i chce na obecnej płycie wsadzić coś mocniejszego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mnie się właśnie śniły te dodatkowe 4 rdzenie, które leżały odłogiem } :->

 

W tamecie zaś: ja bym został na 9900k, no chyba że to dla kogoś żaden wydatek to jasne.

 

A jak oceniasz R3 3100? Długo masz zamiar na nim siedzieć i czy z perspektywy czasu (dość krótkiej) nie lepiej było brać 3300X?

Link to post
Share on other sites

 

 

Trzeba czekać na płyty z DDR5 ze standardem zasilania ATX12VO i procesory w litografii 7 nm. Wtedy wymiana 8 czy 9 generacji jest uzasadniona.

Jak to wiele osób pisało, nigdy wymiana nie wchodzi w grę, bo zawsze jest na co czekać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...