Skocz do zawartości

komputer pod wirtualne maszyny


Recommended Posts

Witam, szukam zestawu pod maszyny wirtualne, moje wymagania, aby uciągną 10 wirtualek, chce  jak najbardziej oplacalny zestaw pod wzgledem pradu i pieniedzy, nie potrzebuje wodotryskow typu swiecace plyty glowne :D chodzi mi o typowy zestaw ktory bedzie pracowal 24 godziny na dobe non stop z odpalonymi 10 wirtualnymi systemami, nie wykluczam 2 zestawow po 5 wirtualek, jestem otwarty na propozycje. Jezeli chodzi o wirtualki to beda to windowsy i na kazdy potrzebuje okolo 2,2-2,4 gb ramu, milo by bylo, gdyby zestaw mogl jeszcze pracowac jako serwer plikow do monitoringu przy odpalonych wirtualkach, tzn zeby nie byl wykorzystany na 100%

Link to post
Share on other sites

monitoring nie jest obowiazkowy, chodzi mi o to, ze jakby dalo rade to bym podpial pod tego kompa tez ta funkcje, komputer na moje domowe potrzeby powiedzmy ;) a co do nasa to jeszcze nie pora, planuje go kupic ale jeszcze nie teraz, wole wydzielic dysk w komputerze i tak stworzyc poki co prowizoryczny nas, 

Link to post
Share on other sites

Jeśli non stop ma działać te 10 maszyn to może jakiś Ryzen 3900X. Całość raczej tania nia będzie. Pewnie 4 klocki minimum. Możesz też poszukać jakiegoś Della PowerEdge. Dokupić ewentualnie drugiego Xeona. Może to byłoby nawet tańsze do składaka, ale zapewne głośniejsze i bardziej prądożerne. Jakiś rok - dwa temu jak się więcej tym bawiłem na 4-5 maszyn mi starczał i7 8700 + 32 GB RAM

 

 

Przejrzyj sobie te kanały, może znajdziesz jakąś inspirację.

Link to post
Share on other sites

https://www.gigaserwer.pl/serwery-prekonfigurowane,131/3/26    jak ma być tanio : https://www.gigaserwer.pl/server-dell-poweredge-t440-silver-4108-32gb-2x600gb-4xssd200gb-h730p-ws2016-std--3y-nbd,t424441/3/26/131   , ogólnie serwery (płyta serwerowa i procek serwerowy) różnią się trochę od zwykłych PC-tów którym nie jest pisana praca ciągła 24/h

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...