Skocz do zawartości

Recommended Posts

s-l1600.jpg


Witam zakupiłem taki mini komputerek


Z racji ze jestem raczej cichofilem a pc dla mnie jest raczej głośny postanowiłem mu wymienić paste


I mam pytanie.

 

HP-ProDesk-600-G1-DM-Motherboard-746219-

mam tak ustawiony wentylator wzgledem radiatora który jest na cpu.Czy  jest prawidłowo ?

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Widocznie ten typ tak ma. Jak tam masz fabryczny wentylator i radiator, to nie ma opcji, żeby wsadzić coś innego. Miałem Lenovo m73, Della TINY 3020, teraz HP G2 600. Powiem ci, że te pierwsze na prockach i5-4590T miały ponad 70 stopni. W Idle 40-50. Najcieplejszy był Lenovo. Lenovo miał metalową blaszkę z jakiegoś stopu aluminiowego nad CPU, potem heatpipe i na końcu heatpipe radiator. Chłodzenie działało na zasadzie typowego laptopa. Delle 3020 i HPki G2 mają radiator bezpośrednio nad CPU. Dell 3020  był trochę chłodniejszy. Teraz mam Hp z i5-6500T. HP wypada najlepiej. W HP G2 pod aluminiowym radiatorem jest płytka z miedzi, która przylega do CPU. Temperatura maksymalna  to 55 stopni. W Idle 35-40. Na temperaturę może mieć też wpływ procesor o 2 generacje nowszy. Jak ci przeszkadza hałas w wersji G1 to zmień  na G2. Różnica w cenie to 200 PLN. Wentylatora na CPU praktycznie nie słyszę. Głośniejszy jest dysk HDD 7200 RPM.

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

ten typ tak miał....

 

 

17181ae4b0b82a6f.jpg

 

5bc5a2a728e03b62.jpg

 

507552da8389f4e8.jpg

 

Spadek o kilka stopni z kowalstwem artystycznym

 

 

Ja rozumiem ze to jest cpu pecetowy z ihesem i do tego ihsem  na paście więc cicho nie będzie ale taka paździerz to można by posądzać użytkownika benchmark a nie firme HP.

 

To jakby umieścić spirale w suszarce za wentylatorem i mieć nadzieje ze będzie ok


 

 

W HP G2

1_968ecaf2-1715-43f8-88d3-a70eeeafc069.j

 

 

g2 z tego co widze jest dobrze zaprojektowany.Wentylator ,radiator i kratka a nie na sztukę z wentylatorem.

To juz mogli dać większy radiator i pasyw jak coś nie pykło z projektem pcb mobo

 

Do tego przez chwile chodził w pasywie na probe i zauważyłem ze cześć hałasu generuje hdd

pierwszy raz trafiłem aby tak wolny 2.5 calowy hdd( ok 90-100 mb) był tak głośny

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Ze względu na ograniczone miejsce, widzę że chłodzenie CPU odbywa się przez schładzanie podstawy tego wentylatora, która jest elementem wspólnym z radiatorem. Czyli coś większego niż w laptopie, a mniejsze niż w G2 tym powyżej. Jak napisałeś jest to taka namiastka chłodzenia CPU.

Link to post
Share on other sites

akurat ta metalowa podstawa wentylatora  jest od drugiej strony.

zle zdjęcie zrobiłem

ale fakt niewielka ilość powietrza idzie po ściance radiatora,a wystarczyło odwroci strumień powietrza i było by lepiej

Link to post
Share on other sites

Z tego co widziałem, to radiator i wentylator są zabudowane tunelem z blachy, który ma ukierunkować przepływ powietrza. Jak możesz to otwórz budę, zapuść cinebench 20 i sprawdź jaka jest temperatura. Potem jak się da, to załóż wentylator odwrotnie żeby dmuchał na radiator i zrób kolejny test bez tego tunelu z blachy. Obudowa nie jest w 100% szczena i nie 100% powietrza, które wydmuchuje wentylator najpierw przejdzie przez radiator. Cześć powietrza gdzieś bokiem się dostanie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

ok  jestem po  wymianie dysku.

 

Pc  chodzi zauważalnie lepiej i jest  cjchy w idle


Nic dziwnego  bo stary  hdd  to  segate  momentus z rpm 7200


80d90175278632cb.jpg


Pytanko .Czemu  chodzi  na sata 2?


Czy   te zworki przestawiają na sata 3?


61197c4593f944e3.jpg



?


temat mozna zmknac

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...