Skocz do zawartości

Brak obrazu po podłączeniu nowego ramu.


Recommended Posts

Witam,

postanowiłem, że ulepsze trochę PC i dołożę 8gb ramu, po kupnie i włożeniu okazało się, że

gdy chcę włączyć komputer ukazuje sie czarny ekran jednak komputer normalnie pracuje.

Są to różne pamięci jedna HyperX 1600mhz 8gb 10CL druga Hynix 1600mhz 11CL. Ale problemem

nie jest chyba ich kompatybilność z płytą jednak to, że drugi slot w płycie nie działa (chyba). Sloty pamięci wyglądają ok, czyściłem dokładnie dwa razy, piny w nich proste, nic tam takiego nie ma. Gdy

wsadzam niezależnie którą kość do pierwszego slotu wszystko śmiga bez zarzutu jednak jeśli wkładam

obojętnie którą kość do drugiego slotu PC pokazuje czarny ekran, w zasadzie nic nie pokazuje bo monitor przechodzi w tryb oszczędny. Rozwieje wszelkie wątpliwości, BIOS zaaktualizowany, ramy są kompatybline bo tak jak mówie w pierwszym slocie oba działają bez zarzutu, ramy są także dopięte. Z grafiką wszystko ok na 100 procent. Może coś w biosie trzeba ustawić ale się na tym nie znam zabardzo. Po wejściu w specyfikacje ramu w biosie zobaczyłem, że hynix chodzi na 1.35v a hyperx na 1.5v może to ma coś wspólnego z tym. Może jeszcze

przyda się fakt iż, gdy są dwa ramy nie podświetla mi sie ani mysz ani klawiatura tak jakby nie było ??zasilania?? nie mam pojęcia.

W razie jakichś dodatkowych pytań o sprzęt piszcie to wam powiem.

SPECYFIKACJE:

-GTX 660

- I5 3470

- ASUS P8B75-M LX

- SILENTIUM PC VERO L2 500W

- RAM HYPERX 1X8GB 1600MHZ CL 10 | RAM HYNIX 1600MHZ CL 11 1X8GB

Chciałbym jeszcze dodać, że raczej nie mam gwarancji na płytę i nie chcę mi się wyrzucać kolejnej kasy więc wolałbym

jakieś "domowe" sposoby. Z góry dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Bios jest zaktualizowany a czy robiles jego reset moze ?

Napiecia pamieci musza byc takie same i ustawia sie je globalnie a nie do kazdej kostki osobno  - sprobuj  pobawic sie w biosie.

Link to post
Share on other sites

Resetowałem bios poprzez wyciąganie bateryjki, niestety nie potrafię w BIOSIE za dużo szczególnie, że prawie godzinę szukałem opcji DRAM Voltage i takowej nie znalazłem. Jeśli byłbyś w stanie mnie jakoś nakierować byłoby mi bardzo miło, moge powysyłac zdjęcia z zakładek jeśli chcesz.


Resetowałem bios poprzez wyciąganie bateryjki, niestety nie potrafię w BIOSIE za dużo szczególnie, że prawie godzinę szukałem opcji DRAM Voltage i takowej nie znalazłem. Jeśli byłbyś w stanie mnie jakoś nakierować byłoby mi bardzo miło, moge powysyłac zdjęcia z zakładek jeśli chcesz.

Tu film jak dokładnie wygląda bios na tej płycie.
Link to post
Share on other sites

Ciekawa sprawa - przegladalem instrukcje obslugi do Twojej plyty glownej i starsza wersja biosu ma opcje do zmiany napiecia pamieci ram a nowsza wersja  E79922013/01/18 nie ma takiej opcji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...