Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kupiłem sobie nowy dysk HDD WD Blue WD20EZRZ 2TB i wsadziłem go do zewnętrznej kieszeni. Przy pierwszym uruchomieniu podłączyłem go do komputera i zacząłem tworzyć trzy partycje w Zarządzaniu dyskami w Windows 10. Zrobiłem jedną i zacząłem ją formatować (wybrałem zwykłe, a nie szybkie formatowanie) i tu wszystko było OK. Następnie zrobiłem drugą i tez zaznaczyłem zwykłe formatowanie. No i jak obie partycje zaczęły się formatować jednocześnie to najpierw okno zarządzania dyskami sie zacięło (musiałem je ponownie uruchomić) oraz z dysku zaczęły dobiegać jakieś dziwne dźwięki, jakby trzeszczenie, chrobotanie. Dysk tak dział z minutę, a potem odłączyłem go od USB, ale nie odłączałem go od zasilania. Następnie podłączyłem go spowrotem pod USB, formatowanie przerwało się i zrobiłem trzy partycje tym razem z szybkim formatowaniem. Teraz kopiuję na ten dysk dane i działa już raczej normalnie, czasem słychać tylko takie jakby pojedyncze stukanie, klikanie. Czy to że stworzyłem dwie partycje naraz i naraz je formatowałem mogło spowodować uszkodzenie tego dysku? Bo na pewno spowodowało to trzeszczenie i chrobotanie.

Edytowane przez Aksum
Link to post
Share on other sites

 

 

dziwne dźwięki, jakby trzeszczenie, chrobotanie.

Może przekładając dysk do kieszeni, po prostu bardziej słychać jego normalną pracę niż wewnątrz komputera.
W HdTune możesz zrobić też benchmark dla sprawdzenia jego wydajności, ale wydaje mi się że jest w porządku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No głośniej działa to fakt ale w momencie jak te dwie partycje naraz formatowałem to to trzeszczenie nie było normalne bo teraz to nie występuje. No nic zrobie jeszcze benchamark i test na bad sectory. Dysk i tak jest tylko na kopie zapasową więc po skopiowaniu danych będzie leżał na półce więc może nic się mu nie stanie.

Link to post
Share on other sites

pewnie głowice latały tam i z powrotem, jak zacząłeś formatować (nie szybko) dwie różne partycje w tym samym czasie... 


Jak puścisz benchmark w HD tune, to pod jego koniec mierzy czasy dostępu, pewnie podobnie będzie brzmieć, bo wtedy głowice latają. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...