Skocz do zawartości

Dobra grafa w stosunku cena/jakość do gta4


Recommended Posts

Witam.

Dostałem na prezent GTA 4 i mam straszna zajawke zeby pograc ale niestety na moim kompie raczej moze byc problem. Mam 7900gs 256mb , gra co prawda odpala ale wszytsko chodzi na 800x600 i low. Zastanawiam sie nad wymiana jednak czy za 200-300zl bede w stanie podnieść wydajnosc mojego kompa w grach. Na pewno musi byc wiecej pamieci tylko wybrac 512mb czy 1gb? Sprzecik ma juz 2 wiosny i nie wymagam najwyzszych rozdzialek ale prosilbym was o rade co zrobic z takim budzetem.pzdr

Link to post
Share on other sites

komp to procek C4500 2,2@2,93,ram 2x1gb 667@800, pl gl p5n-e. Nie zalezy mi na nowej karcie moze byc nawet uzywka tylko zeby byla w stanie uciagnac to nieszczesne gta4 ktore ma wymagania z kosmosu jak dla mnie. Crysis chodzi na medium. Zastanwiam sie nad 7900GTO 512mb tylko czy to nie polepszanie obecnej o pare %?

 

Ta 9600 ma za malo ramu do gta4

Link to post
Share on other sites

Probowalem wiecej wykrecac ale nawet na napeiciu 1,45 nie chcial wejsc ponad 3ghz; ;) . To jakies sensowne rozwiazanie zeby sie dalo pograc? , 2gb ramu na Xp wystarczy.

 

Te c4500 cos slabo sie kreca, a plytka p5n-e wg testow potrafila na szynie 400 dawac rade obecnie mam 266

Link to post
Share on other sites

Tak tylko w gta jest taka opcja w podnoszeniu grafy ze dane tekstury zajmuja np 40mb ramu u mnie gdy dam wszytsko na low to mam wrecz 220/224 wiec praktycznie max jak zwiekszam tekstury na medium to juz porzekracza i docztuje i ejst ciezko;/. Te 9600gso sa moze w wersji 786mb?

Link to post
Share on other sites

Są w takiej wersji ale ciężko dostać.

http://www.allegro.pl/item692747679_palit_9600gso_768mb_96shaderow_pogromca_9600gt.html- więcej nie znalazłem na razie

 

W stosunku jakoś do cena te karty 9600Gso to dobry wybór. A do tego karty mają dość dobre recenzje:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4178

http://pcarena.pl/page/84162/0/Palit-GeForce-9600-GSO-Sonic-pogromca-tanich-kart/

Link to post
Share on other sites

na takiej karcie: http://www.gral.pl/preview/Sapphire/Rad ... _0_23.html

athlonie 5000+ @ 2,6 GHz, 2x 1 GB 800 MHz cl 5, GTA IV chodzilo naprawde ladnie, tekstury na high, rozdzielczosc 1440x900 i prawie 24 FPS.

dodam jeszcze, ze system to win 7 RC, oraz najnowszy patch do GTA IV, ktory daje sporo.

Moze windows ma tez cos do rzeczy, ktos wie czy GTA IV korzysta z DX 10.1? jezeli masz xp, to faktycznie by to moglo troche spowalniac, z uwagi na dx 9.

te 9600 gso, sa podobne wydajnosciowo do 3850, wiec dasz rade za taka kase ;].

oczywiscie zmiana procka w tej grze da duzego kopa, jednak sporo sztucznej inteligencji i fizyki jest tam do liczenia.

Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...

Chciałbym odkopać troche temat. Ok rok temu jednak karty nie kupiłem ze względu na studia. Teraz jest juz troche czasu i po premierze radków serii 5xxx zastanawiam się nad Ati 5770. Panowie pytanie do was, po premierze fermi niestety ceny tych kart nie spadły a mam wrażenie że nawet wzrosły czy jest sens kupowac teraz tę oto karte za ok 600zł czy moze warto jeszcze poczekac ? Czy ten sprzet da jeszcze rade z ta grafa?. Dzieki za odp.

i

http://www.allegro.pl/item1036391674_po ... treme.html

 

pzdr

Link to post
Share on other sites

Procesor to trochę wąskie gardło. U mnie na core 2 duo e7500 2.93Ghz gra nie chodziła najlepiej. Dopiero po OC do 3.8Ghz zauważyłem znaczący przyrost wydajności. Do rozdzielczości 1280x1024 512mb wystarczy, jednak by ustawić tekstury na high w gta4, potrzeba więcej pamięci (u mnie chodzi na medium, a reszta high i v.high)

Link to post
Share on other sites

Co wy mu radzicie :wariat: 9600 do 300zł ?? ;)

 

Ludzie proszę was, ta karta nie jest warta 150zł.

 

Jeśli Cię interesuje mam na sprzedaż 8800GT 512 MB ,będzie o dobre 30-40% szybsza od tej 9600,

a chcę za nią 200zł

 

Jeśli jesteś zainteresowany daj znać :P

Link to post
Share on other sites

Gonzo

koledzy z forum doradzali muz tym 9600GSO rok temu :wariat:

 

BTW odnośnie HD5770:

http://allegro.pl/item1040417618_powerc ... sklep.html

 

to co udało mi się jak na razie najtaniej znaleźć bo jeszcze w niektórych sklepach ceny za ASUSA 5770 copper cooler byly w granicach ~500 PLN ale ostatnie skoki dolara podłapali sprzedawcy i ceny podbili np. w PROLINE jak sprawdzałem w nocy 2 dni temu to ASUS stał za 515 PLN i jeszcze grzebałem a następnego dnia już za 565 PLN. Doliczyć koszty przesyłki +18 PLN i już się nie opłacało w stosunku np do GTS250 twin frozr ale ta oferta jest atrakcyjna (przynajmniej na taką wygląda po komentarzach :P)

Ale fakt jak nie podkręcisz procka to karta będzie się dławić.

Link to post
Share on other sites

Odnośnie 9600gso to koledzy mi doradzali ok 8 miesiecy temu a wolałem odkopac temat niz tworzyc nowy. Procek mam podkrecony na 3ghz , a gram okazyjnie teraz mam cos wolnego czasu to chce go wykorzystac. Rozdzialka 1650 na 1050? cos takiego. Raczej wchodzi w gre 1gb ,z tego co sie orientuje to srednio 100zł ceny poszły w góre w stosunku do 1-2 miesiecy temu.

Link to post
Share on other sites

Aaaa :wariat:

 

No to mój błąd, wybaczcie :tajniak: nie popatrzyłem na daty hehe :P

 

Tak czy inaczej, jeśli będziesz zainteresowany karta czeka ;)

 

Ale jeśli masz te 500-600zł to jednak lepiej kupić 5770, albo zaczekać na 460tkę 450tkę nvidii, może będą jakieś przystępne ceny choć śmiem wątpić.

Link to post
Share on other sites

Co wy mu radzicie :wariat: 9600 do 300zł ?? :]

 

Ludzie proszę was, ta karta nie jest warta 150zł.

 

Jeśli Cię interesuje mam na sprzedaż 8800GT 512 MB ,będzie o dobre 30-40% szybsza od tej 9600,

a chcę za nią 200zł

 

Jeśli jesteś zainteresowany daj znać :P

 

Mimo ze nie popieram reklamy na forum tylko na PW to w tej sytułacji wyjątkowo przyznam ci rację. Ludzie proszę was Era 9600 gso się skończyła i nie są już warte nawet tych 2 stówek. Radze ci szukać coś w deseń 9800gt lub jakiś używek 4850. Sam ostatnio na allegro dorwałem 9800 gt Gigabyte 512mb z gwarką jeszcze rok za 230 zł. Także można ;)

Link to post
Share on other sites

Właśnie teraz jest okres komunii ,dodatkowo dolar poszedł w górę stąd ceny wyższe a fermi klasy nie pokazało więc ati nie obniżyła cen. Pozostaje mi szukać używki. Ceny za 9800 czy 8800 faktycznie sa ciekawe jednak jak juz kupic grafe to uwazam ze seria 5xxx nie okaze sie za rok tak słaba jak GF 9xxx czy 8xxx .

To co mnie martwi to procek i ram czy nie będa wąskim w wyższych rozdziałkach.

Dzieki za odp

Link to post
Share on other sites

Możliwe że jakbyś kupił np. HD 5770 to procsor ograniczałby kartę. Pozostaje tylko ekstremalne OC lub zmiana procesora. Jeśli nie masz wystarczająco pieniędzy na nową platformę, kup jakiegoś używanego Core 2 Duo, np. 2.6Ghz lub 2.8Ghz i kręć, kręć, kręć!

Link to post
Share on other sites

Osobiście w takim bidzecie jak podales polecam Ci ZOTAC GeForce 9600GT 1GB. Ja mam 4 gb ramu procka 3.0 x2 ta karte no i w gta gram na hihest i sowaki do polowy. Mysle ze w tym budzecie jest to karta godna polecenia :wariat: Ja dalem za swoja 330 :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...