Skocz do zawartości

Jaki procesor od AMD?


Recommended Posts

Witam.

 

Mam zamiar zmienić sobie procesor na lepszy, teraz mam Athlona X2 5200+ 2.6Ghz. Zastanawiam się nad Athlonem 6000+, ale ostatnio zauważyłem ciekawego newsa

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/AMD ... 14799.html

Chodzi mi dokładniej o model Phenom II X4 920 2.8GHz (Deneb), ale tutaj jest problem. Otóż moja płyta główna to Abit AN52S z socketem AM2, wymagany jest AM2+ i pytanie czy ten procesor zadziała na mojej płycie?

Wystarczy aktualizacja Biosu? Czy nie ma szans? Ewentualnie jaki procesor byście polecili? Reszta sprzętu to GF 8800GTS 512MB G92, 4GB Ramu, Chieftec 450W i właśnie ten procesor Athlon X2 5200+.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dziwne, AMD przecież zapowiadało że procesory na AM2+ będą działały pod AM2, nawet te robione w 45nm. Na stronie Abita jest Bios dodający obsługę Phenomów dla mojej płyty, więc jak to jest?

 

Co do AM3 to nie mam niestety tyle pieniędzy aby zmieniać płytę, procesor i jeszcze pamięci pod DDR3.

 

Albo w takim razie jaki byłby waszym zdaniem najlepszy procesor do tego sprzętu? Może jakiś Phenom X3? Bo właśnie się obawiałem że ten 6000+ nie da aż tak dużego skoku wydajnościowego.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Zmiana na Athlona X2 6000 jest bez sensu, nie odczujesz skoku wydajności. Jeśli Phenom to tylko 2. rewizja bo pierwsza miała jakiegoś buga, niby załatali to wydając odpowiednie biosy ale kosztem wydajności. Najlepiej skontaktować się z działem obsługi technicznej producenta mobo w sprawie kompatybilności twojego modelu z Phenomem II, niestety czytałem że firma Abit padła i tu możesz mieć problem, ale napisz do nich i zapytaj czy jest bios który umożliwi obsługę takiego procka.

Link to post
Share on other sites

Tak jest napisane na stronie Abita że go nie obsługuje? Bo to że nie ma w obsługiwanych to jeszcze nic nie znaczy, mogli nie dopisać bo to nowy procesor. Zwłaszcza że Abita nie ma, więc nie ma co liczyć na aktualizacje. Tyle że nie kupiłbym uszkodzonego (ponoć to quady z uszkodzoną częścią) athlona z TPD= 95W i napięciem 1,325V. Wzrost wydajności niewielki, albo żaden, a 4850e z 45 W i 1,15V spokojnie osiąga 3 GHz przy 1,275 V. I chłodzenie tańsze i za prąd mniej zapłacisz.

Link to post
Share on other sites

Witam a ja bym zaproponował AMD AM2 Athlon 64 X2 7750 Black Edition technologia 65nm,wmiare chłodny,dobre OC :]

Raczej nie polecam toż to dwurdzeniowy Athlon o architekturze Phenoma czyli AM2+ = nie będzie w pełni wykorzystany.

Myślę że nie powinieneś inwestować niepotrzebnych środków do upgrade starego AM2. Twoje 5200DOBOX to fajny procek. Dokręć go i będzie ok.. Sam posiadam model 5000DOBOX na Abicie AN-M2 i mam podobny problem dlatego poczekam na rozwój wypadków i zmienię MBO na AM3. Słyszałem fajne zapowiedzi ze strony MSI i Giga.

 

Wielka firma upadła i noszę żałobę od jakiegoś czasu - ABIT R.I.P.

Gdyby nadal istnieli na pewno kupił bym ich płytę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...