Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, 

 

Mam takie pytanko odnośnie zakupu jakiegoś monitora. Sprawa wygląda tak, że posiadam ps4 i stary komputer, którego używam głównie do prac biurowych i heroes 3 ;). Jego podzespoły to 3 GB RAM, NVIDIA GeForce 9600 GT oraz Intel Core 2 Duo 2.8 Ghz. Monitor, który obecnie używam to LG W1941S, a więc z tego co się orientuję 720p, ma jednak z tyłu tylko wejście vga. 

 

Teraz takie pytanie do Szanownych Ekspertów - czy jeśli kupię jakiś nowszy monitor, także 720p, natomiast już dodatkowo z wejściem HDMI, to będę mógł go używać jednocześnie z PS4 i wymienionym komputerem? A co jeśli pokusiłbym się o monitor 1080p (bo z tego co się orientuję, to moja karta graficzna również obsługuje ten tryb)? Czy komputer w takim przypadku też dałby radę czy może w razie konieczności będę mógł rozdziałkę dla komputera ustawić na 720p, a z konsolą używać 1080p?

 

Nie chcę zbyt dużo inwestować, bo w niedalekiej przyszłości planuje kupić ps5 lub komputer już do gier, zatem chciałbym kupić jakiś monitor w okolicach 300-400 złoty. 

 

Co można na przykład powiedzieć o tej propozycji?

https://www.x-kom.pl/p/440297-monitor-led-22-acer-kg221qbmix-czarny.html

 

Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

21,5 cala z TN za 400 zł ? Absolutnie. Do ekspertów się nie zaliczam, ale pozwolę sobie Tobie odpowiedzieć. 

Karta powinna Full HD obsłużyć bez większego problemu. 

 

Takie minimum:

https://www.x-kom.pl/p/543244-monitor-led-24-aoc-24b2xh.html

Z zalet:
-24 cali
-Ekran IPS
-75 Hz
-Wyjście słuchawkowe (podłączając konsole po HDMI możesz do monitora podłączyć głośniki/słuchawki)

PS5/Xbox podobno będą w stanie zaoferować 120 fps przy Full HD (pewnie nie w każdym tytule) więc w przyszłości być może warto rozejrzeć się za monitorem z 144 Hz. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

21,5 cala z TN za 400 zł ? Absolutnie. Do ekspertów się nie zaliczam, ale pozwolę sobie Tobie odpowiedzieć. 

 

Karta powinna Full HD obsłużyć bez większego problemu. 

 

Takie minimum:

https://www.x-kom.pl/p/543244-monitor-led-24-aoc-24b2xh.html

Z zalet:

-24 cali

-Ekran IPS

-75 Hz

-Wyjście słuchawkowe (podłączając konsole po HDMI możesz do monitora podłączyć głośniki/słuchawki)

 

PS5/Xbox podobno będą w stanie zaoferować 120 fps przy Full HD (pewnie nie w każdym tytule) więc w przyszłości być może warto rozejrzeć się za monitorem z 144 Hz. 

 

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

 

Karta powinna obsłużyć, ale czy procesor lub ram nie będzie bardziej obciążony? Czy w razie ewentualności mogę ustawić rozdziałkę na 720p z poziomu ustawień karty graficznej lub monitora?

Kurcze, kompletnie zapomniałem o dźwięku! Do tej pory używałem do konsoli TV i ta kwestia wypadła mi z głowy. Jak wygląda więc sprawa z podłączeniem głośników do monitora - czy będę musiał także osobno podłączyć mini jacka do komputera czy może monitor będzie odtwarzał dźwięk dla obu platform? 

 

Pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites

Zależy jakie wyjścia karty graficznej posiadasz. Jeżeli karta posiada HDMI/DVI-D to możesz przesłać dźwięk. Wtedy bodajże potrzebowałbyś przejściówki DVI-D na HDMI. W przypadku konsoli dźwięk prześlesz po HDMI i wystarczy podłączenie jacka pod monitor. Pamiętaj, że ten monitor nie ma głośników wbudowanych więc pozostaje tylko i wyłączenie zewnętrzne źródło. 

Co do obciążenia to faktycznie, w grach komputer będzie wymagał trochę większej mocy. Jednak w Herosach 3 sobie bez problemu poradzi. W końcu to gra pewnie znacznie starsza jak Twój posiadany komputer. 

Taka ciekawostka - sam mam taki zestaw, składający się z Core 2 Duo oraz 9600 GT - cały czas leży sobie w pokoju. Jeszcze 4 lata temu był to mój jedyny PC. Do dzisiaj działa jak żyleta mimo dysku HDD. Dobrze go wspominam. Kupiony w 2009/2010 roku.  8-)

Link to post
Share on other sites

Zależy jakie wyjścia karty graficznej posiadasz. Jeżeli karta posiada HDMI/DVI-D to możesz przesłać dźwięk. Wtedy bodajże potrzebowałbyś przejściówki DVI-D na HDMI. W przypadku konsoli dźwięk prześlesz po HDMI i wystarczy podłączenie jacka pod monitor. Pamiętaj, że ten monitor nie ma głośników wbudowanych więc pozostaje tylko i wyłączenie zewnętrzne źródło. 

Co do obciążenia to faktycznie, w grach komputer będzie wymagał trochę większej mocy. Jednak w Herosach 3 sobie bez problemu poradzi. W końcu to gra pewnie znacznie starsza jak Twój posiadany komputer. 

 

Taka ciekawostka - sam mam taki zestaw, składający się z Core 2 Duo oraz 9600 GT - cały czas leży sobie w pokoju. Jeszcze 4 lata temu był to mój jedyny PC. Do dzisiaj działa jak żyleta mimo dysku HDD. Dobrze go wspominam. Kupiony w 2009/2010 roku.  8-)

 

Hej, a czemu odrzucasz od razu matrycę TN? Tylko ze względu na słabsze kolory, kąty widzenia? Z tego co się zorientowałem, w budżetowych monitorach " dla graczy ", matryca ta przeważa, chyba ze względu na krótszy czas reakcji? Lubię sobie pograć w gry sieciowe na ps4 i myślę, że to może być ważna kwestia. Do tego jeszcze zauważyłem, że monitor, który podesłałem posiada głośniki - pewnie kiepskie, ale zawsze to jakieś rozwiązanie w mojej sytuacji. Nie będę raczej na leżąco oglądał jakiś filmów, chce ten monitor do małego biura - pokoju ~ 5m2. Będę zatem zazwyczaj siedział na wprost niego, zresztą jak inaczej grać czy pracować na nim ;) 

Mój obecny monitor ma LCD/TFT, czy TN będzie gorszy? 

 

Ewentualnie może dołożyłbym do tego. On się wydaje w miarę kompletny - IPS, 2x HDMI, są nawet głośniki, sporo także opinii. Może w razie czego ten by i zdał egzamin gdybym kupił w przyszłości porządny PC albo tą PS5?

https://www.x-kom.pl/p/440290-monitor-led-22-acer-nitro-vg220qbmiix-czarny.html

 

Wracając jednak to posiadam 2x DVI i korzystam z przejściówki dvi-vga. Nie wiem jaka jest różnica między DVI a DVI-D ale nawet gdybym posiadał tą drugą i użył przejściówki hdmi to zająłbym jedyne hdmi w monitorze, który podesłałeś i ps4 bym już nie podłączył, prawda?

 

I dalej ponawiam pytanie dot. możliwości regulacji rozdzielczości pod komputer. Czy mogę ustawić 720p w razie konieczności? Mój komputer już potrafi zamulić, na xp nie odczuwałem, że korzystam z takiego staruszka, natomiast po przesiadce na 7 jest gorzej i nie chciałbym by ewentualna wyższa rozdzielczość to jeszcze pogorszyła.

 

Pozdrawiam serdecznie :) 

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że będziesz mógł ustawić inną rozdzielczość, jednak nie będzie to za dobrze wyglądać. W grach tak samo.  TN jest dla graczy FPS co najwyżej - nic więcej. Większy czas reakcji na IPS'ie w Twoim przypadku nie będzie miał żadnego znaczenia. Twój monitor posiada matrycę TN. 

Jeżeli kupisz IPS to nie spojrzysz więcej na TN. 

 

Wracając jednak to posiadam 2x DVI

Tylko w przypadku, gdybyś chciał przesyłać dźwięk z komputera. W innym wypadku możesz używać VGA. 

Ten monitor, który zaproponowałeś jest ok i też chciałem Ci go podesłać. Jednak kupno w dzisiejszych czasach 21.5 cala moim zdaniem nie jest dobrym wyborem. Komfort pracy jest o wiele wyższy na takim 23.8 cala. A dopłata do 23.8 cala wynosi 100 zł. Jeżeli jesteś w stanie dopłacić to ten monitor jest ok. Zawsze jakby Ci coś nie pasowało to możesz monitor oddać w przeciągu 14 dni. Chociaż najlepiej przemyśleć zakup.

Pozdrawiam! :) 

 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Oczywiście, że będziesz mógł ustawić inną rozdzielczość, jednak nie będzie to za dobrze wyglądać. W grach tak samo.  TN jest dla graczy FPS co najwyżej - nic więcej. Większy czas reakcji na IPS'ie w Twoim przypadku nie będzie miał żadnego znaczenia. Twój monitor posiada matrycę TN. 

 

Jeżeli kupisz IPS to nie spojrzysz więcej na TN. 

 

 

Tylko w przypadku, gdybyś chciał przesyłać dźwięk z komputera. W innym wypadku możesz używać VGA. 

 

Ten monitor, który zaproponowałeś jest ok i też chciałem Ci go podesłać. Jednak kupno w dzisiejszych czasach 21.5 cala moim zdaniem nie jest dobrym wyborem. Komfort pracy jest o wiele wyższy na takim 23.8 cala. A dopłata do 23.8 cala wynosi 100 zł. Jeżeli jesteś w stanie dopłacić to ten monitor jest ok. Zawsze jakby Ci coś nie pasowało to możesz monitor oddać w przeciągu 14 dni. Chociaż najlepiej przemyśleć zakup.

 

Pozdrawiam! :) 

 

 

 

 

No wypadałoby jednak dźwięk z komputera też przesyłać ;D 

Jestem w stanie dopłacić, ale nie wiem czy to ma sens, szczególnie, że jest też taka opcja, że kupię laptopa i nowszą konsolę, do której być może bym wolał kupić jakiś już większy TV. 

 

Wybacz, ale się pogubiłem z tym DVI - a więc dzięki tym złączom co moja karta ma też będę mógł przesyłać dźwięk z komputera do monitora przez przejściówkę HDMI? Załóżmy, że bym kupił jakiś monitor z dwoma portami HDMI - do jednego bym podłączył bezpośrednio konsolę a do drugiego PC za pomocą DVI - HDMI, do monitora głośniki przez wyjście słuchawkowe. W takim przypadku miałbym dźwięk na obu platformach? Tutaj jest link do mojej karty i opis złączy:

https://www.nvidia.pl/object/product_geforce_9600gt_pl.htm

 

A tak z dygresją, odpowiedź mi proszę jeszcze na taką rzecz:

W tym pomieszczeniu jest stosunkowo wysoka wilgotność i różna temperatura (jeżeli porównamy okres zimowy a letni) a mianowicie: temperatura mieści się w granicach 10-30 stopni (być może w lato będzie do 35, nie mam pojęcia na ten moment), natomiast wilgotność od 35-55 w zimę, do 60-75 teraz, no bezpieczniej będzie przyjąć, że w skrajnych przypadkach, choć bardzo rzadko jest szansa, że podskoczy do 80, bo miejmy też na uwadze błąd pomiarowy higrometru na poziomie 5%. A więc uogólniając generalnie wilgotność na poziomie 35-75 (80) %. Mówi się, że wilgotność jest zła dla sprzętów, dlatego martwi mnie taka jej wysoka wartość. 

 

Według Ciebie mogę dalej śmiało używać i przechowywać tu sprzęt elektroniczny?  

 

Pozdrawiam i dziękuję za poświęcony czas :) 

Link to post
Share on other sites

 

 

No wypadałoby jednak dźwięk z komputera też przesyłać ;D 
 

Doczytałem, że jednak w Twojej karcie nie ma takiej możliwości. Mimo, ze standard na to pozwala.
Jednak monitor posiada kabel Audio - więc powinno wystarczyć podłączenie karty dźwiękowej do monitora. Potem pewnie jakbyś się chciał przełączać pomiędzy PC/Konsola to w monitorze powinna być odpowiednia opcja - jak się domyślam. 

Co do drugiego zagadnienia - to nie mam pojęcia. Wiadomo, że czym wyższa wilgotność w pomieszczeniu tym gorzej. Jednak z drugiej strony sam sprzęt trochę osusza powietrze. 

PS: W biurze zimą temperatura nie powinna być równa/wyższa jak 18 stopni ?  :P 

 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

 

 

Doczytałem, że jednak w Twojej karcie nie ma takiej możliwości. Mimo, ze standard na to pozwala.

Jednak monitor posiada kabel Audio - więc powinno wystarczyć podłączenie karty dźwiękowej do monitora. Potem pewnie jakbyś się chciał przełączać pomiędzy PC/Konsola to w monitorze powinna być odpowiednia opcja - jak się domyślam. 

 

Co do drugiego zagadnienia - to nie mam pojęcia. Wiadomo, że czym wyższa wilgotność w pomieszczeniu tym gorzej. Jednak z drugiej strony sam sprzęt trochę osusza powietrze. 

 

PS: W biurze zimą temperatura nie powinna być równa/wyższa jak 18 stopni ?  :P 

 

 

Biuro to za dużo powiedziane  ;) Jest to pomieszczenie bardziej piwniczne/garażowe. Zimą, gdy na zewnątrz zimno, rankami - bez włączonego ogrzewania, temperatura wynosiła tego roku 10-15 stopni. Dla mnie to nie większy problem, chwilę posiedzę i jest +15, zresztą ja jestem zimnolubny. Bardziej właśnie martwię się o sprzęt, ale myślę, że chyba sama temperatura nie ma większego negatywnego wpływu - o ile nie jest na minusie czy na plusie +40? Bardziej właśnie martwi mnie ta wilgotność, która np. na ten moment utrzymuje się na poziomie 55-75%. Aktualnie korzystam z pochłaniacza wilgoci, coś tam pomaga...jednak jeśli przez większy czas będzie powyżej 70% będę musiał zainwestować w jakiś elektryczny, bo górna granica to ponoć 65%  :/

 

Jaki kabel audio masz na myśli?

 

Najłatwiejszym i raczej pewnym wyjściem w mojej sytuacji byłoby kupienie monitora z wbudowanymi głośnikami, co?

Te wbudowane mógłbym zarezerwować dla konsoli, którą podłączę przez HDMI, a głośniki podłączyć do karty dźwiękowej w PC, ewentualnie bym sobie przełączał mini-jacka pomiędzy kartą dźwiękową w PC a wyjściem słuchawkowych w monitorze gdybym chciał używać głośniki z konsolą. Dobrze to rozkminiam? Czy jest jeszcze jakieś inne wyjście? Bo rozumiem, że mój obecny komputer nie przesyła dźwięku dalej, do monitora, by używać głośników wbudowanych czy tych podłączonych do wyjścia słuchawkowego? 

Edytowane przez TheMike
Link to post
Share on other sites

 

 

Jaki kabel audio masz na myśli?

Jack-Jack. Opis załączonych kabli masz w "Dołączone akcesoria" w specyfikacji monitora. 

 

Najłatwiejszym i raczej pewnym wyjściem w mojej sytuacji byłoby kupienie monitora z wbudowanymi głośnikami, co? Te wbudowane mógłbym zarezerwować dla konsoli, którą podłączę przez HDMI, a głośniki podłączyć do karty dźwiękowej w PC

Dokładnie tak.

Monitor w załączonych akcesoriach ma takie coś jak kabel audio. Podłączasz pod kartę dźwiękową następnie do wejścia monitora i powinieneś mieć dźwięk z głośników w monitorze. Jeżeli będziesz chciał użyć słuchawki możesz użyć wyjścia dźwięku w monitorze bez potrzeby wpinania się do komputera.  Jeżeli masz jakiekolwiek zewnętrzne głośniki to jakby nie było - sobie poradzisz. 

 

jednak jeśli przez większy czas będzie powyżej 70% będę musiał zainwestować w jakiś elektryczny, bo górna granica to ponoć 65%


Raczej nie powinieneś się tym martwić. Bardziej istotne są tutaj spadki temperatur. Tak jak przynosisz do ciepłego pomieszczenia jakiś zimny sprzęt i automatycznie wytwarza się na nim wilgoć. Nie wiem jak dokładnie to działa w przypadku stopniowego podnoszenia temperatury. Martwisz się o to bo miałeś jakieś przygody ze sprzętem ? Sprawdzałeś jak działa ? Widziałeś, że np. zbierają się tam duże ilości wilgoci w momencie wzrostu temperatury ? Jeżeli nie to nie powinno być to problemem. Raczej byś zauważył, że po chwili działania monitora np. zebrała się na nim wilgoć na skutek szybkiego ogrzania. Tak na logikę myślę - doświadczenia w tej kwestii nie mam. ^^ 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jack-Jack. Opis załączonych kabli masz w "Dołączone akcesoria" w specyfikacji monitora. 

 

 

Dokładnie tak.

 

Monitor w załączonych akcesoriach ma takie coś jak kabel audio. Podłączasz pod kartę dźwiękową następnie do wejścia monitora i powinieneś mieć dźwięk z głośników w monitorze. Jeżeli będziesz chciał użyć słuchawki możesz użyć wyjścia dźwięku w monitorze bez potrzeby wpinania się do komputera.  Jeżeli masz jakiekolwiek zewnętrzne głośniki to jakby nie było - sobie poradzisz. 

 

 

 

Raczej nie powinieneś się tym martwić. Bardziej istotne są tutaj spadki temperatur. Tak jak przynosisz do ciepłego pomieszczenia jakiś zimny sprzęt i automatycznie wytwarza się na nim wilgoć. Nie wiem jak dokładnie to działa w przypadku stopniowego podnoszenia temperatury. Martwisz się o to bo miałeś jakieś przygody ze sprzętem ? Sprawdzałeś jak działa ? Widziałeś, że np. zbierają się tam duże ilości wilgoci w momencie wzrostu temperatury ? Jeżeli nie to nie powinno być to problemem. Raczej byś zauważył, że po chwili działania monitora np. zebrała się na nim wilgoć na skutek szybkiego ogrzania. Tak na logikę myślę - doświadczenia w tej kwestii nie mam. ^^ 

 

 

Chwila, chwila, więc rozwiązanie wydaje się takie banalne? Kieruję dźwięk z karty dźwiękowej do monitora za pomocą zwykłego jacka? Dziwne to dla mnie trochę  ;) Do jakich konkretnie wyjść miałbym go podłączyć, w PC standardowo do zielonego a w monitorze do słuchawkowego czy wejścia audio, tego drugiego?

 

No wiem wiem, że np. przy wnoszeniu z zewnątrz do mieszkania powinno się chwilę odczekać aż się sprzęt postanowi włączyć.

Martwię się, bo pewnego razu w innym także takim garażowym pomieszczeniu zostawiłem telefon na noc, a rano ekran był zaparowany. Także, w tym pomieszczeniu co aktualnie jestem okno potrafi zaparować, ale na oknie póki co się kończy. Myślę, że to dość naturalne skoro pokój ma z 4.5 m2 a ja tu siedzę, oddycham i pocę się.  

Link to post
Share on other sites

 

 

Dziwne to dla mnie trochę
 
Na to wychodzi. Czemu dziwne ? A głośniki jak podłączasz do komputera to jakim kablem ? To działa na tej samej zasadzie co głośniki zewnętrzne. Podpinasz Jack pod monitor podpinasz Jack pod kartę dźwiękową i masz dźwięk.

Za dużo rozmyślasz nad tym wszystkim. Jeżeli masz zewnętrzne głośniki to jakby to nie działało - ogarniesz temat.

Monitor weź jakikolwiek, który spełni Twoje oczekiwania. Jedyne moje zalecenia to IPS i 24 cali - reszta kwestia budżetu i preferencji. 

Dodatkowo rozmyślasz nad tematem wilgotności dywagując nad słusznością kupienia droższego monitora - bo co jeżeli się zepsuje. W pierwszym poście piszesz o planowanym kupnie komputera do gier/PS5 - co zrobisz w tym wypadku ? To znacznie większy wypadek niż w cudzysłowie "śmieszne" 100-150 zł więcej za monitor, który bądź co bądź wymienia się bardzo rzadko. Jeżeli stary sprzęt pracuje Ci teraz tyle lat w tych warunkach to nowy sprzęt w magiczny sposób nie ulegnie zniszczeniu w przeciągu roku/dwóch.

Pozdrawiam i daj znać na co się ostatecznie zdecydujesz oraz jak wrażenia :) 


 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

 

Na to wychodzi. Czemu dziwne ? A głośniki jak podłączasz do komputera to jakim kablem ? To działa na tej samej zasadzie co głośniki zewnętrzne. Podpinasz Jack pod monitor podpinasz Jack pod kartę dźwiękową i masz dźwięk.

 

Za dużo rozmyślasz nad tym wszystkim. Jeżeli masz zewnętrzne głośniki to jakby to nie działało - ogarniesz temat.

 

Monitor weź jakikolwiek, który spełni Twoje oczekiwania. Jedyne moje zalecenia to IPS i 24 cali - reszta kwestia budżetu i preferencji. 

 

Dodatkowo rozmyślasz nad tematem wilgotności dywagując nad słusznością kupienia droższego monitora - bo co jeżeli się zepsuje. W pierwszym poście piszesz o planowanym kupnie komputera do gier/PS5 - co zrobisz w tym wypadku ? To znacznie większy wypadek niż w cudzysłowie "śmieszne" 100-150 zł więcej za monitor, który bądź co bądź wymienia się bardzo rzadko. Jeżeli stary sprzęt pracuje Ci teraz tyle lat w tych warunkach to nowy sprzęt w magiczny sposób nie ulegnie zniszczeniu w przeciągu roku/dwóch.

 

Pozdrawiam i daj znać na co się ostatecznie zdecydujesz oraz jak wrażenia :) 

 

 

 

Dziwne, że od tego nie zaczęliśmy, w tym sensie. Rozmyślam, bo nie chce po prostu bawić się potem w odsyłanie, za duże doświadczenie w tym już mam  :/

 

No tak, ale jak już kupię monitor za ponad 500 złoty, to potem głupio ładować się w laptopa, a może taka będzie konieczność. Moje stanowisko pracy jest " przelotne", dlatego na ten moment chce ograniczyć wydatki, bo nie wiem jakie pomieszczenie będę miał za chwilę  :P.

 

Tylko jeszcze odpowiedz mi na to, bo przeskoczyłeś. Ten jack podpinam z karty dźwiękowej z PC do monitora, ale właśnie czy do tego wyjścia słuchawkowego czy do wejścia audio?

Edytowane przez TheMike
Link to post
Share on other sites

 

 

Rozmyślam, bo nie chce po prostu bawić się potem w odsyłanie

Za to szanuje. Zakupy trzeba przemyśleć. Wiele osób pierw kupuje a potem odsyła "bo mam tam takie prawo". 

 

to potem głupio ładować się w laptopa, a może taka będzie konieczność.

Nie widzę problemu. Laptop również można podłączyć do monitora zawsze to parę cali więcej. A gdy jednak przejdziesz na laptopa i nie będziesz chciał używać zewnętrznego monitora to raczej łatwiej w moim odczuciu sprzeda się monitor z większą matrycą. Strata przy ewentualnej odsprzedaży będzie na podobnym poziomie.

 

Tylko jeszcze

Masz wejście i wyjście audio. Chcesz doprowadzić audio do monitora więc korzystasz z wejścia. Słuchawki/głośniki podpinasz do wyjścia. Podejrzewam, że i tak będziesz musiał poświęcić pół minuty na przełączenie pomiędzy wtykami jeżeli nie trafisz za pierwszym razem. Patrząc do instrukcji stracisz więcej czasu jak na ewentualne przełożenie kabla. Podejrzewam, że napisanie tego pytania zajęło więcej czasu - ale jak to mówią, kto pyta nie błądzi  :rotfl:
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Za to szanuje. Zakupy trzeba przemyśleć. Wiele osób pierw kupuje a potem odsyła "bo mam tam takie prawo". 

 

 

Nie widzę problemu. Laptop również można podłączyć do monitora zawsze to parę cali więcej. A gdy jednak przejdziesz na laptopa i nie będziesz chciał używać zewnętrznego monitora to raczej łatwiej w moim odczuciu sprzeda się monitor z większą matrycą. Strata przy ewentualnej odsprzedaży będzie na podobnym poziomie.

 

 

Masz wejście i wyjście audio. Chcesz doprowadzić audio do monitora więc korzystasz z wejścia. Słuchawki/głośniki podpinasz do wyjścia. Podejrzewam, że i tak będziesz musiał poświęcić pół minuty na przełączenie pomiędzy wtykami jeżeli nie trafisz za pierwszym razem. Patrząc do instrukcji stracisz więcej czasu jak na ewentualne przełożenie kabla. Podejrzewam, że napisanie tego pytania zajęło więcej czasu - ale jak to mówią, kto pyta nie błądzi  :rotfl:

 

 

Ależ ty ironiczny  :P

Wybierając laptopa kierowałbym się jego mobilnością i lepszym zagospodarowaniem przestrzeni, a nie tym, by obok stawiać drugi ekran, tyko ze względu na kilka cali więcej  :> Moje życie jest dynamiczne, gdybym miał własne mieszkanko, bym nawet tu nie pytał o takie pierdoły, a tak chce sobie zaoszczędzić czasu i trudu jeśli mogę i wszystko zorganizować za czasu.

 

Pytam - bo jestem zielony, o które złącza chodzi, bo jeśli miałbym podłączyć tego jacka pod słuchawkowe to z głośników musiałbym już zrezygnować, a tego przecież nie chcę  ;)

 

Okay, czyli reasumując! Załóżmy, że wybieram jakiś wariant z tego modelu:

https://www.x-kom.pl/p/440290-monitor-led-22-acer-nitro-vg220qbmiix-czarny.html

 

Konsolę podłączam przez HDMI, a PC identycznie jak teraz - przejściówka DVI-VGA. Podpinam kartę dźwiękową pod monitor tak samo jak pod głośniki, przez zwykłego mini jacka. Głośniki podpinam pod słuchawkowe w monitorze.

Czyli wychodzi na to, że głośniki będę mógł zarówno używać w przypadku PC jak i konsoli, czy jednak to przesyłanie dźwięku z PC kończy się na wbudowanych głośnikach w monitor?

Edytowane przez TheMike
Link to post
Share on other sites

Jeżeli podpinasz coś pod wyjście audio to dźwięk powinno Ci przekierować na głośniki zewnętrzne/słuchawki. Tak samo jak w niektórych głośnikach zewnętrznych masz np. wyjście słuchawkowe. Reszta tak jak mówisz  :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kumam, to działa pewnie na ten samej zasadzie jak np wyjście słuchawkowe w wieży, prawda?

Ogólnie to dzięki wielkie, bardzo mi pomogłeś. Jeszcze tylko taka kwestia - wieża np potrafi głośniki "zrobić głośniejsze", ze względu pewnie na swój wzmacniacz, choć mam wrażenie, że ta głośność potrafi przejść przez te dopuszczalne granice, nie wiem czy domyślasz się o co mi chodzi  :> Czy w przypadku monitora może być podobnie, czy raczej to będzie to samo co z kartą dźwiękową w PC albo może jak w przypadku telefonu, kiedy to podłączam głośniki przez jacka do niego - bo np. telefon z racji słabszych bebechów i głośniki potrafi zrobić słabsze.

 

Pozdrawiam  ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...