Skocz do zawartości

Błędne odczyty użycia karty graficznej RX580 sapphire nitro+


Recommended Posts

Witam

 

Mam następujący problem:

 

W wszystkich programach do sprawdzania zużycia podzespołów komputera użycie karty graficznej w grach skacze mi 0%-100% non stop ( bez spadków FPS oraz wszystko zachowuje się normalnie ). 

MSI Afterburner po zaznaczeniu opcji "Enable unfied GPU usage monitoring" zaczyna prawidłowo pokazywać użycie karty graficznej.

Chciałbym doprowadzić do tego by wszystkie programy pokazywały mi prawidłowe wskazania, a dlaczego mi tak zależy jeżeli wszystko gra a a MSI afterburner wskazuje poprawne wyniki? Bo chcę do przeszkolonej obudowy komputera wsadzić sobie tablet na którym mam zainstalowany "Remote System Monitor" by wyświetlał mi parametry komputera w czasie rzeczywistym ( co uwolni monitor od wyświetlania parametrów - MSI afterburner / RivaTuner Statistics Server ) a niestety ten program pobiera właśnie błędne dane. 

 

Mój zestaw to

płyta: MSI B75MA-P45 (ms-7798)

i5 3470

rx 580 sapphire nitro+ 8GB

16GB DDR3 doodram play

Windows 10 64bit

sterownik AMD 20.4.2 ( na 20.2.2 było to samo ) 

 

i teraz by było ciekawiej żona ma to samo na swoim zestawie:

płyta: MSI B75MA-P45 (ms-7798)

i5 3470

rx 570 sapphire nitro+ 4GB

16GB DDR3 Corsair 

Windows 10 64bit

sterownik AMD 20.4.2 ( na 20.2.2 było to samo ) 

 

a nawet mój brat 

płyta AM4 A320 Gigabyte

R3 2200G

rx 580 sapphire nitro+ 4gb

8gb DDR4 VIPER

Windows 10 64bit

sterownik AMD 20.4.2 ( na 20.2.2 było to samo ) 

 

poszukuje pomocy w ogarnięciu tych odczytów, będę wdzięczny za pomoc bo oglądanie pulsujących non stop odczytów na tablecie 0%-100% doprowadza do szału.

Edytowane przez wachomaster
Link to post
Share on other sites

bledu odczytu nie ma

AHA.... czyli chcesz mi powiedzieć że karta wyświetla sobie stałe np. 60fps msi Afterburner po zaznaczeniu odpowiedniej opcji pokazuje stałe użycie 53% a inne programy pulsacyjnie pokazują od 0% do 100% i te odczyty nie są błędne ? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...