Skocz do zawartości

Win 10 licencja cyfrowa a klucz instalacji


Recommended Posts

Dzień dobry!

Kupiłem Win 10 używając laptopa, a zamierzałem zainstalować go na komputerze stacjonarnym.

Miałem problemy w skopiowaniu na pendrive i zacząłem szukać informacji w internecie.

Trafiłem na stronę:

https://www.microsoft.com/pl-pl/download/windows-usb-dvd-download-tool

 

i okazało się, że Win 10 bez problemu zastąpił stary Win 7 bez używania tego Win 10, który kupiłem.

Wszystko działa, ale niepokoję się, bo ani za to nie zapłaciłem ani nie mam klucza.

W ustawieniach Win 10 jest informacja, że "System Windows został aktywowany przy użyciu licencji cyfrowej połączonej z kontem Microsoft". Czy to jest ok? Czy mogę wykorzystać kupiony Win 10 i zainstalować go na innym komputerze?Proszę wybaczyć, ale jestem w mocno "podeszłym" wieku

i na pewno brakuje mi wiedzy.

Dziękuję za wyjaśnienia

Link to post
Share on other sites

Stare windowsy ogólnie mozna legalnie zaktualizowac do windows 10, klucze działają

By ściągnąć instalke Win10 wystarczy wpisac w google Windows Media Creation Tool i zrobić to z użyciem tej aplikacji, ma ona funkcje ZAPISANIA bootowalnego instalatora na nośniku pamięci wybranym.

 

Nie wiem czy to odpowiada na twóje pytanie bo napisałeś tak, że nic nie mozna zrozumieć.

Chciałeś użyć klucza tego samego na 2 kompach? Jaki to był klucz, OEM, BOX?

https://www.morele.net/wiadomosc/oem-a-box-czym-sie-roznia-licencje-windows-sprawdz-jaka-wybrac/2063/

 

Są jeszcze licencje COA czyli takie przypięte do konkretnej sztuki komputera.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...