Skocz do zawartości

Czy ten RAM i płyta główna będą najlepsze? Ryzen 5 2600


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

Cześć wszystkim! :D

 

Po 8 latach dzielnej służby mój komputer wymaga modyfikacji.

 

Obecne podzespoły:

Proc: i5 2500k @ 4.4GHz

Mobo: ASRock P67 Pro3

Ram: 2x4 gb corsair vegeance LP 1600MHZ

GPU: Gigabyte HD7950

Zasilacz: Seasonic M12II 620W

 

W pierwszej kolejności do wymiany idzie procek, płyta główna i ram :)

Dzisiaj zamówiłem już na promce za 499zł Ryzena 5 2600. (Cenę podałem, żeby nie było, że przepłacam bo 1600AF lepszy)

I tak teraz do tego procka muszę dobrać płytę główną i Ram.

Więc płytę główną już na 90% jestem pewien i chciałbym tylko, żebyście mnie utwierdzili w wyborze, a jest to MSI B450-A PRO MAX AM4

 

Lecz większy problem mam z wyborem RAMu, a mianowicie najlepszych opinii naczytałem się o Crucial Ballistix 2x8GB 3000MHz, niestety praktycznie nigdzie nie mogę ich znaleźć, jedynie na proline są za 429zł, co wydaje mi się dość wysoką ceną(choć wszyscy wiemy, jakie czasy niestety nastały).

Ewentualnie w jednym sklepie na promocji jest za 359zł, ale 16GB w pojedynczej kości, co nie wydaje mi się dobrym układem. Z tego co wiem, to jednak Dual Channel dużo daje, prawda?

 

No i waham się czy wybrać:

-Crucial Ballistix 2x8GB 3000MHz CL15 za 429zł

-G.Skill Aegis 2x8GB 3000MHz CL16 XMP2

-Inna opcja od was :P

 

Jeżeli chodzi o zastosowania komputera, głównie internet, baaardzo dużo kart w chrome, sporadyczne gierki(forza 4, cod: warzone, CS:GO), programowanie(studia informatyczne), czasami wirtualna maszyna odpalona, sporadycznie rendering filmów, więc jak widać spektrum bardzo szerokie, stąd mój wybór, aby najpierw postawić na procesor i ram, a karta graficzna zostanie wymieniona za jakiś czas jak uzbieram środki :P

 

A i jeszcze jakby ktoś się wypowiedział, czy da się zrobić OC tego procka na BOXowym chłodzeniu? Hałas bym zniósł, ale jeżeli to ryzykowne, to prosiłbym o polecenie jakieś w miarę rozsądnego chłodzenia do powiedzmy 150zł, bo niestety mój Venomous X, który siedzi teraz na i5 nie jest kompatybilny z AM4 :(

Link to post
Share on other sites

Na allegro te kości 40zł taniej niż u nich w sklepie, niezły meksyk https://allegro.pl/oferta/pamiec-crucial-ballistix-sport-lt-16gb-2x8gb-8513512084 targuj się z nimi ;).  

Haha zacznę się targować, to pewnie podwyższą na allegro, zamiast mi obniżyć  :P

Postaram się coś wytargować i raczej te kości wziąć, ale w takim razie jeszcze pytanko:

Co sądzisz o ryzen 5 3600 zamiast 5 2600, przy dopłacie 300zł? Warto?

I jeżeli by była 3600, to czy płyta MSI a-pro max starczy do oc tego proca? :D

Link to post
Share on other sites

Wystarczy nawet pod 3900X na stock zegarach.

 

Jak masz Ryzena 2600 za 500zł to nie ma tragedii, prędzej odkładaj na nowe GPU.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :D

Biorę w takim razie a-pro max i cruciale ballistix + zostaje z 2600, jednak 300zł to nie taka mała dopłata i rzeczywiście dołożę to lepiej do grafiki :P

Temat do zamknięcia :D

Edytowane przez patrykk1998305
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...