Skocz do zawartości

Samsung R540 - Problemy z grafiką


Recommended Posts

Cześć,

Posiadam laptopa Samsung R540. Potrzebuję Waszej porady. Czy trzeba by tutaj myśleć jedynie już o wymianie grafiki czy jednak zdać się na ryzyko i pomierzyć napięcia w okolicach? Zdarzyło się niedawno pierwszy raz coś z obrazem, od czasu do czasu wyskakują paski pionowe które jednak znikają po ponownym uruchomieniu laptopa, a czasami obraz zaroi się od małych krateczek + jakaś mgła która jakby się rozchodzi na boki, albo czasem też się wcale nie załącza ekran mimo że laptop chodzi (słychać, Windows też załadowany), raz kiedy był brak obrazu to pomogło wpięcie zasilacza.

 Filmik tutaj, na którym słychać dźwięk po którym już się na ekranie nic nie pokazało: https://drive.google.com/open?id=1YmX7cjb2kis8rszaqgp1QiAjzkWH34G4

 

Ale wina sterowników to nie była, ponieważ te artefakty zdarzały się również w BIOSie. Matryca też nie, ponieważ miałem podpięty zewnętrzny monitor i zdarzyło się to samo. Pamięć RAM sprawdzałem, pojedynczo, i w innych gniazdach - to samo się przydarzało. A więc... czy jest możliwość że to jest już po grafice?

Link to post
Share on other sites

Ten dźwięk z głośników ? Dźwięk jakby system złapał freeza.

Jaka karta tam siedzi ? 

Tak, z głośników. A tu jest ATI fabrycznie taka jak była w tym modelu, nie była wymieniana.

Tak, to mogło być przegrzanie, osiągnęło wysoką temperaturę, bo laptop nagrzewał się czasem mocno, i było tak że się sam restartował, więc pasuje mi teraz to Wszystko, że trzeba było po sprawdzać temperatury i przeczyścić. Po tym dźwięku już wcale nie ma obrazu, jakby całkiem siadła. Jeżeli istnieje jakaś metoda na pomiary napięć to prosiłbym o pomoc co i gdzie. W których punktach napięcie ile powinno wynosić itp.

Link to post
Share on other sites

Czasami bez powodu się właśnie grzał, załączał się wentylator i się trochę bałem czy się nie stanie co, bo robił się gorącawy nad klawiaturką i z tyłu czy z lewej, i niby najczęściej tak było podczas czynności jakichś, jakichkolwiek, ale zdarzało się też że ot tak, złapał grzanie i nagrzał się do czasu aż się wentylator nie uruchomił.

Link to post
Share on other sites

A może odkurz w środku?

Freezy systemu to może być wszystko od kurzu w obudowie po luźne kości RAM .

 

Trzeba po kolei wykluczać.

 

1. Odkurz w środku

2. Wyjmij I włóż kości RAM

3. Włącz Prime 95 wraz z programem do monitoringu temperatur

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Ależ tu już jest calusieńka i golusieńka płyta na zewnątrz, Wszystko było wyjmowane już, obrazu nie ma wcale i mi chodzi o pomiary napięć w poszczególnych miejscach. :P

Edytowane przez BiOS-Man
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...