Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie przeczytałem sporo tematów w tej kategorii ale zabrakło takie co obecnie szukam.

Dotychczas cały czas miałem telefony nieditykowe. Ostatnio przez 2 lata miałem SE W995. Cały czas od już kilku lat posiadam jedynie telefony marki SE.

Teraz postanowiłem wybrać jakiś telefon dotykowy z systemem operacyjnym. Podjęłem decyzje co do systemu na pewno będzie to android, ale mam dylemat z samym modelem. Dotychczas myślałem, że wezmę SE ARC ale jest wiele krytyki na ten temat więc zwracam się do was o pomoc.

 

Doradźcie czy brać SE ARC czy jakieś inne smartfony? Jeżeli nie przesadzicie to cena nie gra roli poporstu chce żebyście doradzili dobry model.

Link to post
Share on other sites

Akurat jeżeli chodzi o telefony to SonyEricsson był całkiem dobry do modelu W980.Wszystko co ponad to okropne niewypały.

Jeżeli chodzi o smartfony SE to totalna porażka,sprzęt nie radzi sobie z żadnym systemem.

Od siebie polecam Iphone,ale na "czwórkę" to już trochę za pózno.We wrześnie będzie nowy Iphone4S\5- typowy telefon dla kasiastych ludzi :)

Gdyby ci ktoś polecał samsunga galaxy s2 to radzę przejdz się do sklepu i zobacz na własne oczy,bo ja jak wczoraj wziąłem go do ręki to nie mogłem uwierzyć że to telefon-byłem pewny że to atrapa-kawałek tandetnego plastiku za 2 klocki.

Edytowane przez Nalovp
Link to post
Share on other sites

Podaj ile masz do wydania chyba, za chcesz w abonamencie.Ja rowniez nie polecam zadnego SE od W995 wzwyz. Aktualnie posiadam htc desire i jestem bardzo zadowolony (przesiadka z iPhone'a 2G). Ciezko go zamulic :P

Bateria mogla by trzymac dluzej, ale mi to nie przeszkadza.

Link to post
Share on other sites

Właśnie o to chodzi. Widzę, że wszyscy się tu zachwycają sasmugiem albo eską albo eską dwójeczką. Ale dla mnie to dalej jest samsung, a dla mnie samsung to słabszy zasięg i kiepskiej jakości plastik. a co do systemu to już tej klasy mają podobne systemy dlatego mam taki problem. Ale może jestem w błędzie...

Co do kasy to raczej jak nie przesadzicie to nie gra roli chyba że do czegoś warto dołozyć, bo mam wysoki abonament i mogę wziąść wszystko w plusie a jak czegoś nie mają to wezmę coś na handel sobie sprawię coś innego.

Czytałem sporo testów i im więcej czytam tym mniej wiem co do wyboru.

Sony Ericsson chwali się np. czujnikiem exmor i bravia engine co przynajmniej czytając opinie robi wrażenie.

Piszcie jakie modele polecacie i dlaczego. Postaram się zebrać mozliwie jak najwięcej plusów i minusów.

Link to post
Share on other sites

Jak uparłeś się na Androida to:

 

LG Swift 2X P990

- konkretny telefonik z 2-rdzeniowym procesorem, nagrywa filmy w 1080p, ekran 4", jak na androida szybki.

 

Dell Streak

-aluminium, ekran 5", 1GHz procesor, który całkiem dobrze radzi sobie z androidem

 

HTC Sensation

-aluminium/plastik, 2-rdzeniowy procesor, filmy 1080p, ekran 4.3"(co ważne z rozdzielczością qHD), nowy Sense UI, bardzo szybki

 

Jak dla mnie HTC produkuje najlepsze telefony z Androidem. Jeśli weźmiesz HTC do ręki to docenisz jakośc wykonania, spasowanie i działania urządzenia.

Dell to też wspaniały telefon, ale skierowany do konkretnej grupy odbiorców. Jeśli nie potrzebujesz tabletu i telefonu to nie zaprzątaj sobie nim głowy.

Produkt od LG niestety wykonany jest z plastiku, ale moim zdaniem telefon dużo łaniejszy od SGS2 do tego z procesorem dużo bardziej przyszłościowym.

Link to post
Share on other sites

Tak, uważam, że android jest zawodnym systemem. Aplikacja lubi czasem bez powodu przestać działać. To jest dokładnie jak z Windowsem. iOS jest dużo bardziej niezawodny. Miałem przez 2 lata iPoda Touch 2G, teraz 4G i mógłbym policzyć na palcach jednej ręki ilość crashów aplikacji, króre zapewne spowodowane były nie do końca legalnym pochodzeniem danego programu(oczywiście korzystałem z niej jako trial chcąc sprawdzić czy warto zakupić daną rzecz).

Zwróć też uwagę, że iOS oferuje znacznie więcej aplikacji, co ważne aplikacji dużo wyższej jakości.

Wart uwagi jest też Windows Phone7, który idzie śladami Apple'a. Bardzo dobry i prosty system. Nie oferuje zbyt dużo aplikacji, ale za to są to produkty bardzo dobre.

Android jest jak dmuchana bańka. Będzie rósł, rósł i rósł aż pęknie.

Android to system bardzo podatny na ataki, bardziej dziurawy od Windowsa XP, wywalisz 2 tysiące na telefon, po pół roku okaże się, że nie dostaniesz aktualizacji do najnowszej wersji. Smutne, ale prawdziwe. To zabija w moich oczach tę platformę.

 

Swoją drogą to nie chciałem Cię obraźić tym "uparłeś" : ).

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Kolego Adixxx, to zes nie "za Pan brat" z community moderskim to nie znaczy, ze system jest do kitu, a napewno nie zgodze sie ze stwierdzeniem ze iOS jest lepszy od czegokolwiek za wyjatkiem Symbiana. :)

I nie, nie bede tego rozwijal bo tu nawet nie ma o czym gadac iOS jest dla osob, ktore maja:

a) bzika na punkcie Apple

b) manie wydawania bez zastanowienia

c) kompletny brak zainteresowania w czymkolwiek poza wysoka cena

d) portret Steve'a nad lozkiem

 

Jakby ktos nie zauwazyl, ze jestem haterem apple to jeszcze wkleje tresc graficzna prezentujaca moje nastawienie do tej firmy:

http://greqone.pl/forum/store.jpg

Edytowane przez GreQonE
Link to post
Share on other sites

GreQonE, już kiedyś prowadziliśmy dyskusję na temat systemów mobilnych więc tym razem oszczędźmy sobie wypowiedzi. Ty wiesz swoje, ja wiem swoje.

Proszę Cię tylko o jedno, nie wypisuj takich bzdur bo głupi ludzie po przeczytaniu Twojego posta stwierdzą, że to święta prawda.

 

Przypomniał mi się kawał...

Synek pyta ojca:

- Chciałbym odbyć stosunek z pewną dziewczyną ale nie wiem jak to zrobić, żeby zechciała.

- Synu, zapraszasz ją do drogiego teatru, potem do drogiej restauracji, podjeżdżając po nią limuzyną a potem zabierając ją do pięciogwiazdkowej restauracji.

Podsłuchująca rozmowę córka wchodzi do pokoju i mówi:

- Tato, a gdzie romantyczne spacery przy zachodzie słońca, patrzenie razem w gwiazdy itd?

- Aaa, bo to wszystko wymyślili linuksiarze, żeby podymać za darmo.

Link to post
Share on other sites

I nie, nie bede tego rozwijal bo tu nawet nie ma o czym gadac iOS jest dla osob, ktore maja:

a) bzika na punkcie Apple

b) manie wydawania bez zastanowienia

c) kompletny brak zainteresowania w czymkolwiek poza wysoka cena

d) portret Steve'a nad lozkiem

 

Wybacz, ale to nie są dla mnie żadne argumenty.

Czytając te "argumenty" na mojej twarzy pojawia się uśmiech, a potem pytanie "skąd w polaczkach tyle ślepego hejterstwa i fanatyzmu?".

Ja wypisując wady androida opieram się na faktach.

Wiesz, że 99% urządzeń opartych o tę platformę jest podatne na ataki. Wiesz jak prosto się na takie urządzenie włamać i wykraść dane? Nikt niczym ich nie zabezpiecza, do tego większość osób ma włączonego BT. Część lubi w sieciach publicznych wykonywać operacje bankowe. Chyba nie muszę pisać czym to się kończy.

iOS jest znacznie bezpieczniejszą platformą.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Część lubi w sieciach publicznych wykonywać operacje bankowe. Chyba nie muszę pisać czym to się kończy.

No wlasnie jestem bardzo ciekaw czym to sie konczy :)

O SSL sie slyszalo? :)

 

Wiesz, że 99% urządzeń opartych o tę platformę jest podatne na ataki. Wiesz jak prosto się na takie urządzenie włamać i wykraść dane?

Prosze o przyklad, jadro CM7 wer. 2.3.4.

Link to post
Share on other sites

No dobra moi drodzy. To jaki mi telefon radzicie ostatecznie bo widzę się ostra wymiana poglądów zrobiłe :)

 

Wybrałem na początku androida bo przeczytałem mnóstwo innych serwisów gdzie go zachwalali. A dotychczas uważałem telefony na iOS są poprostu drogimi zabawkam a jak nie chce przeznaczyć 3-4 tys na telefon.

 

Chyba, że jestem w błędzie to mnie oświedźcie.

Link to post
Share on other sites

Słuchaj ja biorąc telefon na abonament nie chcialem dać 700 zł za Samsunga Galaxy S to wybrałem Motorole Milestone i jestem bardzo bardzo bardzo zadowolony naprawde bardzo polecam tą komórke funkcjonalna , Android jak dla mnie najlepszy system na świecie , wszystko szybciutko hula super naprawdę . Chyba że masz kase to bierz Galaxy S lub nowsza wersje II

Link to post
Share on other sites

No dobra moi drodzy. To jaki mi telefon radzicie ostatecznie bo widzę się ostra wymiana poglądów zrobiłe :)

 

Wybrałem na początku androida bo przeczytałem mnóstwo innych serwisów gdzie go zachwalali. A dotychczas uważałem telefony na iOS są poprostu drogimi zabawkam a jak nie chce przeznaczyć 3-4 tys na telefon.

 

Chyba, że jestem w błędzie to mnie oświedźcie.

 

Telefony z ios nie są drogimi zabawkami za 3-4 tysiące.

http://www.ceneo.pl/7762727

Za telefon z androidem musisz zapłacić minimum 1500zł żeby jakoś to działało.

Edytowane przez Nalovp
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

To co ostatecznie bo muszę podjąć decyzję. Zostawiłem 3 modele:

Galaxy S 2, HTC Senseation albo LG Swift 3D dzięki któremu jestem ostatnio pod wrażeniem, ale po godzinie gry w asphalt 6 w 3d kręciło mi się w głowie.

Więc tylko co radzicie z tych 3 modeli bo ciągle nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...