Skocz do zawartości

Różne prędkości internetu na 2 laptopach w jednym mieszkaniu


Recommended Posts

 

Witam wszystkich

 

Mam internet 100 Mbit.

Korzystają z niego dwa komputery w jednym mieszkaniu, oba przez wi-fi.

Ten sam system (win 10), podobne konfiguracje. 

Na jednym laptopie prędkość wynosi dokładnie tyle ile łącze, tj. 100 Mbit/s, a na drugim od 30 do max 55 Mbit/s. 

Co dziwne komputer który jest bardziej oddalony od routera (inny pokój) jest tym na którym internet jest zdecydowanie szybszy.

 

Czy orientuje się ktoś gdzie może leżeć problem?

 

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Ten dalej połączył się po 5ghz bo ma zapewne kartę która obsługuje 2,4 i 5ghz a ten bliżej ma słabszą kartę wifi i połączył się na 2,4 ghz.

 

Jeśli masz takie transfery to nie ma co rozpaczać bo są bardzo dobre , nawet na tym słabszym 30-50 mb po wifi to dobry poziom.

Link to post
Share on other sites

Podaj jaki masz router, jakie karty sieciowe w laptopach, by można było od czegoś zacząć.


 

Jeśli masz takie transfery to nie ma co rozpaczać bo są bardzo dobre , nawet na tym słabszym 30-50 mb po wifi to dobry poziom.

 

To nie są dobre transfery po WiFi, chyba, że ma starszy router i starsze laptopy.

Ja po WiFi osiągam w laptopie bez problemu 550-600 Mb realnej prędkości, a router to standardowy sprzęt dodawany do usługi przez operatora, czyli ZTE F680.

Mam wrażenie, że niektóre osoby przespały parę lat w rozwoju urządzeń sieciowych. Te 100Mb po WiFi to żadne wyzwanie dla współczesnych routerów i kart sieciowych. Oczywiście zawsze w domu, czy mieszkaniu znajdziemy miejsca z gorszym zasięgiem, ale jak się uprzemy to da się je wyeliminować - co nie musi być tanie, ale wykonalne już tak.

Edytowane przez Franz
Link to post
Share on other sites

 

 

To nie są dobre transfery po WiFi, chyba, że ma starszy router i starsze laptopy.

Przecież pisze wyraźnie, że jeden laptop pokazuje maksymalną prędkość, więc problem jest tylko z drugim laptopem. Jak pisze @pawluto, może ma kartę na 2.4GHz, więc sprzętowego ograniczenia nie przeskoczy (bez zewnętrznej karty). Wystarczy podać model tego laptopa i się oceni.

Link to post
Share on other sites

 Dokładnie problem jest tylko z jednym laptopoem.

 

Pierwszy laptop to Lenovo Z580 i5-3210M, 8 GB ram (prędkość prawidłowa, ale bardziej oddalony od routera).
Drugi laptop to Toshiba Z30-A-12Z i3-4010U, 4 GB ram (prędkość niższa, w tym samy pokoju co router).

Modelu routera nie podaję ponieważ zakładam, że to nie w nim leży problem skoro pierwszy laptop osiąga prawidłową, maksymalną prędkość.

 

Sprawdzane przed chwilą - na 1 laptopie prędkość 99 Mbit, na 2 laptopie 26 Mbit. 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Darius_2508
Link to post
Share on other sites

Przecież pisze wyraźnie, że jeden laptop pokazuje maksymalną prędkość, więc problem jest tylko z drugim laptopem. Jak pisze @pawluto, może ma kartę na 2.4GHz, więc sprzętowego ograniczenia nie przeskoczy (bez zewnętrznej karty). Wystarczy podać model tego laptopa i się oceni

Ja się odniosłem do tego co napisał pawluto, który zasugerował, że nie ma w sumie o co robić szumu, bo te 30-50 Mb to i tak bardzo dobrze, ale wyżej poprosiłem przecież o dane kart sieciowych, by pomóc.

 

Ten Intel bez problemu powinien obsłużyć te 100 Mb - pytanie, czy łączy się po 5GHz. Jeżeli tak i działa prawidłowo, to tropem może być niższa wydajność procesora w Toshibie i tylko 4GB RAM, co wpływa na wydajność działania WiFi.

Edytowane przez Franz
Link to post
Share on other sites

 

 

sprawdź z jaka prędkością linkuje się karta.

 

kurde, ja nie rozumiem co wy do mnie mówicie.

Sorry, ale nie jestem biegły w komputerach.

 

 
Dodam, myślę, że dosyć istotne - po kablu jest taka sama czyli niska prędkość.
Edytowane przez Darius_2508
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...