Skocz do zawartości

Recommended Posts

Słuchajcie jeżeli na wylocie oraz na coolerze mam teraz Thermalright'a TY-147WB to jakie dwie 12-ki dać na wlot z przodu obudowy?

147 wydmuchuje z siłą ok. 73cfm.

Para jakich wentylatorów 12mm da mi relatywnie mniej aby nie za burzyć wentylacji?

Chcę podejść poważnie do sprawy ponieważ czeka mnie OC i7 w granice 5Ghz.

Edytowane przez pierotez
Link to post
Share on other sites

OC w tej obudowie ze stopki? Ile kasy zamierzasz przeznaczyć na te wentylatory? Pytam o obudowę, bo testowałem niewielka obudowę Jonsbo z podzespołami bez OC, i muszę powiedzieć, że było gorąco mimo baterii pięciu wentylatorów. No może nie tak wydajnych jak Thermalright. Ma być cicho i w miarę wydajnie, czy ma być wydajnie ale w miarę cicho? ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

BitFenix Prodigy - wersja itx ma opinię dobrze przewietrznej ;) Przy 2400 4core przy graniu było chłodno :)

 

Teraz wsadzę tam 8700k (~8086 z potwierdzonym oc 5,2). Przewiew wentyle myślę zapewnią, bardziej boję się o radiatory na sekcji zasilania przy oc chociaż poprzednik używał krakena i dawał radę z tempami.

 

Co do wentyli ma być chłodzenie a dopiero później że hałas. 

 

Kasy nie chciałbym wsadzić tyle że kupiłbym nową obudowę ;)

Myślę o dwóch PCS bądź BQ

2x Pure Wings 3 lub Silent Wings 3 da ok 100cfm a więc więcej niż ty147 na wylocie i może być kłopot z kumulowaniem się temperatury w środku.Za to cichutki Shadow Wings 2 ze swoim 30 cfm robi się hi-endowo drogawy  :ups:

 

Ale mimo wszystko proszę o opinie. Projekt utknął w niejscu a projekty (rawy) cierpliwie czekają.

Link to post
Share on other sites

Co do wentyli ma być chłodzenie a dopiero później że hałas. 

 

Kasy nie chciałbym wsadzić tyle że kupiłbym nową obudowę ;)

Myślę o dwóch PCS bądź BQ

2x Pure Wings 3 lub Silent Wings 3 da ok 100cfm a więc więcej niż ty147 na wylocie i może być kłopot z kumulowaniem się temperatury w środku.Za to cichutki Shadow Wings 2 ze swoim 30 cfm robi się hi-endowo drogawy  :ups:

 

 

BQ Silent czy Pure Wings będą podobne wydajnościowo. Raczej nie masz co liczyć na wydajność podaną przez producenta, ale z powodu strat na filtrach obudowy, stawiałbym na BQ Silent Wings. Realnie mają po przejściu przez filtry około 30 CFM przy maksymalnych obrotach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...