Skocz do zawartości

Smartfon do 1500-2000zł, z jak najczystszym androidem, który długo wytrzyma


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

Podbijam, bo dalej myślę ;) Z OnePlusa 7T rezygnuję ze względu na budżet. Zostają dwie opcje:

 

- Oppo Reno 2 za 1839zł

- Realme X2 Pro za 1999zł

 

Powiem tak: patrząc na wnętrzności brałabym Realme, ale ciągle mam wrażenie, że 128GB pamięci bez możliwości rozszerzenia to dość mało. Jednak 256 + możliwość zainstalowania karty pamięci w Oppo bardziej do mnie przemawia.

 

Ale tutaj wchodzi kwestia softu: Realme pięknie radzi sobie z aktualizacjami, ma Realme UI, które jest lekkie i bliskie czystemu Androidowi (a to było moje "must have"). Oppo nadal czeka na Androida 10 (ma mieć w czerwcu) i ma ColorOS, który też przez niektórych jest chwalony np. ze względu na gesty i na dość sprawne działanie, a krytykowany przez "cukierkowe kolorki" (to mi najmniej przeszkadza - system ma po prostu płynnie działać i nie zamulać telefonu). Czy jest na sali ktoś, kto aktywnie korzysta z ColorOS i ma porównanie z innymi nakładkami?

 

Aparaty podobno radzą sobie dość podobnie, ale Oppo ma stabilizację obrazu. Jak to wygląda w praktyce? O zdjęciach z Realme słyszałam opinie w stylu "całkiem fajne, ale bez wielkiego szału", z kolei o Oppo - że "naprawdę niezłe". Reklamowymi zdjeciami się nie kieruję, one zawsze wyglądają świetnie;)

 

No i nie ukrywam, że Oppo kupuje mnie trochę tym nieskazitelnym ekranem i wysuwaną kamerką. Realme jest telefonem ładnym i zupełnie nieciekawym.

 

Na który byście się zdecydowali?

Edytowane przez naceroth
Link to post
Share on other sites

w euro masz realme 12/256 z outletu za 2090 złotych https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/realme-smartfon-x2pro-neptune-blue-12-256-realm.bhtml

zdradzę ci sekret, coloros w wersji 7.0 (czyli od androida 10) to to samo co realme ui 1.0 ;) (chociaż różnica w aktualizacjach jest spora, x2 dostaje co miesiąc, oppo jak im się zachce)

korzystałem z coloros 6.1 (z takim przychodzi realme x2 pro i pewnie też go przez chwile doświadczysz) i faktycznie, jest pstrokato i kolorowo

Edytowane przez jempierozki
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...