Skocz do zawartości

QE55Q70RAT jako telewizor do Xbox One i Xbox Series X


Recommended Posts

Hejka,

 

Przeglądałem ostatnio trochę oferty telewizorów pod kątem kupna jakiegoś modelu do grania na konsoli Xbox. W kilku różnych miejscach w internecie znalazłem model QE55Q70RAT jako polecany. Jestem totalnie nieobeznany, jeśli chodzi o sprzęt tego rodzaju, stąd chciałem zapytać Was o opinię, czy to jest dobry wybór? Dysponuję budżetem w okolicach 4k.

Link to post
Share on other sites

Cześć 

 

Model który znalazłeś jest w tym budżecie bez wątpienia świetną propozycją. Miałem w lutym klienta który też szukał tv pod konsolę w tych pieniążkach i przychodził do sklepu z 5 razy nim podjął ostateczną decyzję. Za 5 razem przyniósł konsolę, podpinaliśmy pod kilka tv w granicach 4k takich jak sony xf90 lg sm86/90 Samsung Q70 i LG C9.  Najlepiej wypadł pod względem kolorów C9, a pod względem płynności Q70.  Ostatecznie klient wyszedł z Q70, jakość w  parze z ceną. Po jakimś czasie wrócił i był bardzo zadowolony z zakupu. 

Więc jeżeli chcesz wydać 4k to Samsung spełni Twoje oczekiwania. 

Jeżeli masz zamiar zmienić za jakiś czas konsolę na nową to wtedy będę proponował wydać +- 5k na LG C9 . 

Link to post
Share on other sites

Cześć 

 

Model który znalazłeś jest w tym budżecie bez wątpienia świetną propozycją. Miałem w lutym klienta który też szukał tv pod konsolę w tych pieniążkach i przychodził do sklepu z 5 razy nim podjął ostateczną decyzję. Za 5 razem przyniósł konsolę, podpinaliśmy pod kilka tv w granicach 4k takich jak sony xf90 lg sm86/90 Samsung Q70 i LG C9.  Najlepiej wypadł pod względem kolorów C9, a pod względem płynności Q70.  Ostatecznie klient wyszedł z Q70, jakość w  parze z ceną. Po jakimś czasie wrócił i był bardzo zadowolony z zakupu. 

Więc jeżeli chcesz wydać 4k to Samsung spełni Twoje oczekiwania. 

Jeżeli masz zamiar zmienić za jakiś czas konsolę na nową to wtedy będę proponował wydać +- 5k na LG C9 . 

Heja,

 

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :) Nie ukrywam, że popytałem również w kliku innych miejscach i główny zarzut przy tym modelu to brak Dolby Vision, szczególnie, jeśli korzysta się również z Netflixa. Nie ukrywam, że lubię sobie pooglądać jakieś seriale na tej platformie :) Czy brak tej technologii w tym modelu będzie dla mnie mocno odczuwalny?

Link to post
Share on other sites

Pewnie nie oglądałeś nic w Dolby więc oglądając na Samsung nie wiedział byś nawet czego nie masz. 

Jest też pewny mankament. Producenci tacy jak np. Philips dają DolbyVision do serii "The One" tyle że te telewizory mają z 350 nitów jasności... Więc nie zawsze to co w specyfikacji faktycznie działa. 

 

Tu masz godną konkurencję tego Samsunga:

https://www.x-kom.pl/p/522762-telewizor-55-59-lg-55sm9010.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

 

https://www.x-kom.pl/p/507608-telewizor-55-59-sony-kd-55xg9505.html (tu pamiętaj że jest matryca VA więc będą bardzo słabe kąty, tak jak w SS) 

 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-lg-oled55b9pla?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=paid

 

na końcu podałem OLED, wiem że tani nie jest ale jak coś włączysz na oledzie zwłaszcza nocą np netflix to się zakochasz. 

 

LG B9 od razu mówię że tego modelu nie ma się co bać. Wbrew złej opinii którą miał model B8 to B9 jest zbudowany na nowo i co najważniejsze jest na tej samej matrycy co C9 tylko ma słabszy procek i głośniki. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Hej, 

wszystko zależy od tego jak dobrego obrazu oczekujesz od telewizora, jeśli masz budżet w okolicach 4 tys, samsung może być dobrym wyborem, ale można by od niego jeszcze wiele oczekiwać, dopiero przy telewizorze OLEDowym poczujesz duuuży przeskok jakościowy, czernie i katy widzenia będą nieporównywalnie lepsze od tych w modelu Q70, a 100 Hz matryca z input lagiem na poziomie 12 ms będzie sprawdzała się idealnie pod konsolę, ceny telewizorów OLED są już o wiele korzystniejsze niż dawniej, dlatego polecałbym LG 55B9 https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-oled-55b97la-uhd-4k-a7-thinqai-hdr-pro-pilot-magic-tv?utm_source=Internal&utm_medium=link&utm_campaign=2019.07.00_Internal&utm_content=d1eb4985123f83a3414f41fffe4dde42

Link to post
Share on other sites

Film który podałeś jest sponsorowany przez Samsung i jest z 2017 roku. Wątpię żeby tam qled miał wypaść źle jeżeli samsung zapłacił kupę kasy. 

Tu sobie zerknijcie fajne porównanie topowego qled z najsłabszym oled. 

 

Tu fajnie widać że szczytowa jasność na papierze nie przekłada się na dobrą jakość obrazu. 

Link to post
Share on other sites

Samsung nie musi płacić kupę kasy za pokazywanie wad OLEDa:

https://www.purepc.pl/telewizory-lg-oled-spalily-sie-na-targach-przez-wypalenia

 

OLEDy po prostu nie nadają się do wyświetlania stałych treści, dlatego po wielu latach obecności na rynku telewizorów żadna firma nie wchodzi na rynek monitorów. Był jeden odważny Dell, dwa razy podchodził do premiery monitora OLED, a potem po cichu bez rozgłosu wycofał swój model. Nigdy nie był dostępny w sprzedaży, choć papierowa premiera była.

 

Po prostu każda technologia ma swoje wady i zalety.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Samsung nie musi płacić kupę kasy za pokazywanie wad OLEDa:

https://www.purepc.pl/telewizory-lg-oled-spalily-sie-na-targach-przez-wypalenia/

 

OLEDy po prostu nie nadają się do wyświetlania stałych treści, dlatego po wielu latach obecności na rynku telewizorów żadna firma nie wchodzi na rynek monitorów. Był jeden odważny Dell, dwa razy podchodził do premiery monitora OLED, a potem po cichu bez rozgłosu wycofał swój model. Nigdy nie był dostępny w sprzedaży, choć papierowa premiera była.

 

Po prostu każda technologia ma swoje wady i zalety.

 

LG B9 od razu mówię że tego modelu nie ma się co bać. Wbrew złej opinii którą miał model B8 to B9 jest zbudowany na nowo i co najważniejsze jest na tej samej matrycy co C9 tylko ma słabszy procek i głośniki. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...