Skocz do zawartości

Komputer do obróbki zdjęć i do gier do około 4000 zł


Recommended Posts

Szukam komputera stacjonarnego, który będzie służył mi do celów służbowo-prywatnych.
 
Praca - zdjęcia, obróbka, photoshop, (zdjęcia produktowe) i standardowe prace biurowe (excel).
Prywatnie - gry, głównie gta, nie mam dużych wymagań, grałem sobie na starym laptopie lenovo g710 i mi to wystarczało :), więc nie szukam super sprzętu, bo nie zwracam zbytnio uwagi w grach na osiągi, byle ścinek nie bylo i mi to wystarczy.
 
Budżet: do 4000 zł
 
Biorę pod uwagę np. MSI.
Może być zestaw do poskładania, jeśli składanie ograniczy się do wpięcia poszczególnych części tam gdzie trzeba i będzie działać, choć jakby były jakieś komplikacje, to mam też informatyka w pracy, który pomoże.
Jedyna rzecz na co zwróciłbym uwagę to obudowa - w miarę możliwości kompaktowa, z uchwytem, bo pc będę czasem wozić ze sobą dom-praca-dom.
Ram: 16GB (8GB odpada, bo już testowałem i wiem że to za mało)
SSD przyda się, dysk drugi minimum 1TB, później dokupie więcej, bo zdjęcia musze gdzieś trzymać, a one troche miejsca zajmują, fajnie jakby była możliwość podpięcia 2 dysków zwykłych, ale to nie jest konieczność, bo pracę mogę przechowywać na zewnętrznym.
 
Nie chciałbym Lenovo i Asusa, z powodu serwisu, nie spodobała mi sie ich obsługa.
Dobre doświadczeniem mam z serwisem HP. 
MSI - nie miałem z nimi styczności i nie wiem, kolega ma komputer z msi i jest zadowolony.
 

Na innym forum ktoś mi dobrał taki komputer:

Seasonic Focus GX 550W 80 Plus Gold
G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Aeigs DDR4
Gigabyte B450 Gaming X AM4
AMD Ryzen 7 2700X
Palit GeForce GTX 1650 Dual OC 4GB GDDR5
WD BLUE 1TB 7200obr. 64MB
ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro
SilentiumPC Navis RGB 2x120mm
 
Prosiłbym o uwagi. Chciałbym mieć pewność czy wszystko jest ok, na podstawie jednej osoby nie umiem się zdecydować w 100%. Wszystko jest ok? Może coś zmienić?
Link to post
Share on other sites

2700X nie ma tutaj za bardzo sensu. Nie potrzebujesz aż tak bardzo wielowątkowości, co mocnego rdzenia i tutaj 6/12 w postaci Ryzena 5 3600 będzie lepszym wyborem. Zakup GTX 1650 w normalniej wersji (nie Super), to strzał w kolano

 

https://proline.pl/koszyk/386874a4

 

Ryzen 5 3600 z mocniejszym rdzeniem a 6 rdzeni i 12 wątków będą tutaj i tak aż nadto

32 GB DDR4 w dwóch kościach

SSD NVME 1TB

GTX 1650 Super 

 

Możesz też zrobić inaczej. Bierzesz na teraz GTX 1660 Super kosztem zejścia z pamięciami do 16GB i w razie potrzeby dokładasz kolejne 8 czy 16 za jakiś czas

 

https://proline.pl/koszyk/86f91c17

Link to post
Share on other sites

Dzieki.

Myślę,ze 16GB ramu w zupelnosci mi wystarczy. Komputera uzywam tylko do photoshopa i do gta.

 

SSD lepiej 1TB niz 512GB?

Zdjecia przechowywac bede na zwyklym dysku. Do tego dokupie jeszcze za jakis czas kolejny lub jesli nie zmiesci sie to zewnętrzny, bo one troche miejsca zajmuja.

 

Plyta główna lepiej z asusa wybrac?

 

Obudowa - potrzebowalbym cos z uchwytami, bo komputer bede ze sobą srednio 1-2 razy w tygodniu wozic do pracy. Znalazlem np cooler master mastercase mc500, ktory ma uchwyty. Bedzie pasowac?

 

Chlodzenie, ktore dodales w proline jest wystarczajace i nie potrzebuje niczego innego? Do zestawu ktory wymienilem ktos zaproponowal mi Silentium pc navis rgb 240x120 mm.

A dałoby się taką samo płytę główną ale z innej firmy? Bo z asusem miałem problem niedawno, nie spodobała mi się obsługa serwisu. Może drobiazg ale wolałbym innego producenta

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...